15.12.2014
Występ młodzików w lidze halowej (2003)W sobotę 13 grudnia drużyna młodzików Polonii Środa rozpoczęła rozgrywki w ramach ligi halowej organizowanej przez poznański klub Red Box. Mecze zostały rozgrywane w hali w ośrodku Cityzen – bardzo nowoczesnej hali w Poznaniu. W lidze oprócz Polonii Środa grają również dwie drużyny Warty Poznań, dwie drużyny Oranje Sport Poznań, UKS Śrem , TPS Winogrady i drużyna organizatora Red Box. Liga rozgrywana jest system każdy z każdym a następnie rozgrywane będą mecze rewanżowe. Mecze są rozgrywane 2*12minut. W pierwszej kolejce Polonia Środa zagrała z Wartą I Poznań i Oranje I Poznań.
W pierwszym meczu nasi młodzicy zagrali z utytułowaną i dobrze nam znaną drużyną Warty. Do tego meczu poloniści podeszli bardzo skoncentrowani i już na początku meczu Kacper Cyka bezlitośnie wykorzystał błąd bramkarza i zrobiło się 1:0. Wynik na 2:0 podwyższył Olek Kluczyński, a zdobywcą trzeciej bramki był Adam Rozwora, który po podaniu z rzutu wolnego od Olka Kluczyńskiego mocnym strzałem po długim rogu pokonał bramkarza. Dobrze dysponowany tego dnia był Kacper Cyka, który wychodząc w tempo otrzymał długie podanie od bramkarza Wiktora Króla i lobem pokonał bramkarza Warty dając czwartą bramkę dla Polonii. Zdobywcą piątej bramki ponownie był Kacper Cyka po dośrodkowaniu z autu wykonanym przez Jasia Kasprzyka a ostatnią szóstą bramkę dla Polonii zdobył z ostrego konta strzałem z lewej nogi Olek Kluczyński. Warta odpowiedziała jednym trafieniem a spotkanie zakończyło się wynikiem 6:1 dla Polonii. Warto pochwalić w tym meczu dobrą postawę obronę naszej Polonii, której trzon stanowili Witek Moroz, Jasiu Kasprzyka, Michał Kościelniak i Igor Motyl jak również bramkarz Wiktor Król. Nasza obrona stanowiła mur, który był prawie nie do sforsowania dla zawodników przeciwnej drużyny.
W drugim meczu nasi piłkarze musieli zagrać z mocną drużyną Oranje I Sport Poznań, w składzie której zagrali zawodnicy rocznika 2003 i starsi rocznika 2002. Nasz zespół trochę przespał pierwszą połowę meczu dając sobie wbić cztery bramki i wyraźnie drużyna Oranje przeważała nie pozwalając polonistą wyjść z własnej połowy ze skuteczną kontrą. W przerwie nasz zespół otrzymał cenne wskazówki od trenera i drugą część meczu gra już wyglądała zupełnie inaczej. To Polonia prowadziła grę i zamknęła drużynę Oranje na własnej połowie. Sygnał do odrabiania strat dał w drugiej połowie Kacper Cyka, który 2-krotnie pokonał bramkarza przeciwnej drużyny. Kolejną bramkę zdobył technicznym strzałem zza pola karnego Jasiu Kasprzyk po podaniu od Olka Kluczyńskiego z rzutu wolnego. Drużyna Polonii miała swoje kolejne szanse i kiedy wydawało się, że nasza drużyna zdobędzie wyrównującą bramkę po próbach Witka Moroza i Adama Rozwory. Jednak to drużyna Oranje wyszła ze skuteczną kontrą, zrobiło się 3:5 i niestety poloniści znowu musieli „gonić wynik”. Szanse na dobry wynik w tym meczu dał jeszcze Olek Kluczyński pokonując bramkarza Oranje mocnym strzałem zza pola karnego tuż przy lewym słupku i zrobiło się 4:5. Nasi poloniści rzucali się jeszcze do odrabiania strat i wierzyli w to, że nadal mają szanse wyrównać. Niestety próby były niecelne lub też piłkarze Oranje faulowali naszych zawodników nie pozwalając na oddanie celnego strzału. Wynik meczu już się nie zmienił i pomimo, że poloniści ulegli drużynie Oranej to dali zgromadzonym kibicom wiele radości z bardzo dobrej postawy w tym meczu. Należy pochwalić całą drużynę za grę do końca, wolę zwycięstwa i dobrą postawę w meczu.
Polonia wystąpiła w składzie: Wiktor Król, Jasiu Kasprzyk Kacper Cyka, Olek Kluczyński, Witek Moroz, Adam Rozwora, Igor Motyl, Karol Poznański, Adrian Cukrowski i Michał Kościelniak.
Najnowsze aktualności
-
01.09.2017
Pokonali Akademię Reissa (2003)
W środę 30.08.2017 trampkarze starsi rozegrali kolejne spotkanie w lidze wojewódzkiej. Do Środy Wielkopolskiej przyjechał zespół Akademii Reissa Jarocin.
-
01.09.2017
Trzy punkty z Mieszkiem (2001/02)
W środowe popołudnie na boisku Centrum Treningowego Polonia, piłkarze Juniora Młodszego, podejmowali rówieśników z miasta pierwszej stolicy Polski – Mieszka Gniezno.
-
01.09.2017
Testy zawodników Akademii
W najbliższą środę 6.09.2017 na boisku głównym Stadionu Średzkiego odbędą się testy sprawności fizycznej i piłkarskiej dla grup młodzieżowych klubu od kategorii skrzata po trampkarza młodszego.
-
01.09.2017
Grają poloniści
W najbliższy weekend dwanaście zespołów Polonii Środa rozegra swoje spotkania. Dziewięć spotkań odbędzie się na obiektach w Środzie Wlkp., a trzy mecze zostaną rozegrane na boiskach rywali
-
31.08.2017
Rezerwy pozbawione zwycięstwa
Zespół rezerw Polonii Środa Wielkopolska występujący na co dzień w poznańskiej A klasie otrzymał walkower za pierwszy mecz w rozgrywkach w tym sezonie.
-
31.08.2017
Rezerwy zagrają z Clescevią
W meczu 3. kolejki A Klasy gr. I rezerwy Polonia Środa Wlkp. zagrają na własnym boisku z Clescevią Kleszczewo.
-
31.08.2017
Jewgienij Adamonis poprowadzi mecz z Elaną
Jewgienij Adamonis reprezentujący Kolegium Sędziów Pomorskiego Związku Piłki Nożnej poprowadzi jako sędzia główny sobotnie spotkanie Polonii z Elaną Toruń. Arbiter ten jest debiutantem na trzecioligowym szczeblu (w minionym sezonie sędziował pojedynki IV ligi pomorskiej). Na liniach będą mu asystować Andrzej Szerszeń i Mateusz Gajewski - cała trójka pochodzi z Gdańska.
-
30.08.2017
T. Dłużyk: Chcemy, aby trzy punkty zostały w Środzie
Do mecze z Elaną Toruń coraz mniej czasu. Dziś zapytaliśmy średzkiego szkoleniowca Tomasza Dłużyka czy jego zespół jest gotowy do tego starcia oraz o to czy jest zadowolony ze startu rozgrywek w wykonaniu swojego zespołu. Oto co powiedział….





















































