30.08.2014
Wysoko pokonali Polonię LesznoW sobotnim spotkaniu wojewódzkiej ligi juniorów młodszych Polonia Środa podejmowała na własnym boisku swą imienniczkę z Leszna.
Mecz zakończył się zwycięstwem Polonii Środa w stosunku 5:0. Do przerwy Polonia Środa prowadziła jeden do zera po bramce Michała Górzyńskiego, który wykorzystał bardzo dobre dogranie piłki przez Marcina Szymorka. W 25 minucie powinno być dwa do zera po rzucie rożnym, jednak Jędrzej Kujawa nie zdołał zamknąć akcji. Po zmianie stron nasi zawodnicy w obronie popełnili dwa kardynalne błędy, jednak szczęście sprzyjało dzisiaj naszym zawodnikom i nic złego się nam nie stało. W 48 minucie drugą bramkę zdobył Michał Górzyński i prowadziliśmy dwa do zera. Trzy minuty później było już trzy do zera, a bramkę po podaniu z rzutu wolnego od Kamila Nawrota zdobył Dawid Chąpinski. Czwartą bramkę zdobył Szymon Chudy, który przelobował bramkarza gości, a piąta bramka padła po solowej akcji Michała Górzyńskiego. Końcowy wynik meczu 5:0 dla Polonii Środa Wlkp.
Polonia wystąpiła w składzie: bramkarz- Dawid Włodarczak, obrona: Krzysztof Kaźmierczak, Piotr Skrobosiński, Kamil Nawrot, Eryk Kowalski( 70’Daniel Szulc), pomoc: Jędrzej Kujawa, Dawid Chąpinski, Mikołaj Janicki (50’Rafał Kościelniak), napastnicy- Michał Górzyński , Szymon Chudy, Marcin Szymorek( 61’ Szymon Puzicki).
W rezerwie pozostał: Tomasz Hut, Mariusz Krajewski, Marcin Typański i Dawid Machajewski. Obecny na meczu był także kontuzjowany Stasiu Kiel, oraz Kamil Drzewiecki i Wojciech Leporowski.
Kolejny mecz zagramy za tydzień w Jarocinie z tamtejszą Jarotą.
Najnowsze aktualności
-
05.04.2022
Nieudany występ w SBG Cup (2010)
Prowadzony przez trenera Kamila Kudłę zespół młodzików młodszych wziął udział w turnieju SBG Cup w Jarocinie. Młodzi Poloniści zajęli 17. miejsce wśród osiemnastu drużyn. Warto jednak zauważyć, iż turniej był bardzo silnie obsadzony.
-
05.04.2022
Emocjonujące mecze młodzików (2010)
Emocjonujące mecze mają za sobą zawodnicy zespołów młodzika młodszego. Polonia II pomimo gry w osłabieniu pokonała 3:2 Huragan Pobiedziska, choć do przerwy przegrywała 0:1. Gola na wagę trzech punktów zdobyła Alicja Bolewicz. Polonia III po bardzo ciekawym widowisku przegrała 4:5 ze Zjednoczonymi Września.
-
04.04.2022
Remis z Avią Kamionki
W niedzielę 04.04.2022 o godz. 14.00 na boisku w Środzie Wlkp. drużyna rezerw Polonii Środy rozegrała spotkanie w klasie okręgowej z zespołem Avia Kamionki. Mecz zakończył się remisem 1-1. Bramkę dla Polonii strzelił Mikołaj Łoniewski.
-
04.04.2022
Ważna wygrana z Poznańską 13 (2009)
Pierwszy zespół odniósł ważne zwycięstwo w domowym pojedynku z Poznańską 13 Poznań. Poloniści wygrali 3:1 (1:0), ale mecz do ostatnich minut trzymał w napięciu. Dwa gole dla Polonii strzelił Antoni Łukaszewski, a wynik ustalił Marcel Kuźniewski. Drugi zespół przegrał w Książu Wielkopolskim z Pogonią 2:5 (1:1).
-
04.04.2022
Hat trick Mikołaja Kowalskiego (2008)
Trampkarze młodsi Polonii odnieśli kolejne wysokie zwycięstwo. Tym razem na swoim boisku wygrali aż 6:1 z Ostrovią 1909. Doskonałą skutecznością popisał się Mikołaj Kowalski, którzy ustrzelił hat tricka. Po jednym trafieniu dołożyli Patryk Karczewski i Paweł Sarna, a ostatni gol to bramka samobójcza zawodnika gości. Drugi zespół przegrał 2:6 w wyjazdowym spotkaniu z Błękitnymi Owińska.
-
04.04.2022
Domowe zwycięstwo z Kaliszem (2007)
Po ciekawym spotkaniu trampkarze Polonii Środa Wielkopolska pokonali na własnym boisku KKS 1925 Kalisz 3:1 (2:0). Bramki dla Średzian strzelali Kuba Jankowski, Rafał Kapuściński oraz Oskar Popis.
-
04.04.2022
Wyrwany punkt juniorów (2006)
Cenny punkt zdobyli juniorzy młodsi z rocznika 2006 w pojedynku z Akademią Piłkarską Reissa. Od 4. minuty gospodarze prowadzili 1:0, ale walczący do końca Średzianie w doliczonym czasie gry wyrwali punkt dzięki bramce Jana Wójkiewicza.
-
04.04.2022
Porażka we Wrześni (2005)
Zespół juniorów młodszych z rocznika 2005 doznał porażki 0:4 (0:1) w wyjazdowym meczu I ligi wojewódzkiej z Victorią Września.






















































