07.11.2017
Wysoko pokonali Nielbę Wągrowiec (2004)W sobotę 4 listopada trampkarze młodsi rozegrali ostatni mecz w tym roku na własnym terenie. Spotkanie odbyło się na głównej płycie Stadionu Średzkiego. Przeciwnikiem polonistów była Nielba Wągrowiec.
Choć w tabeli obydwa zespoły dzieli wielka różnica to poloniści mocno skoncentrowani wyszli na to spotkanie nie lekceważąc rywala. Od samego początku nasz zespół narzucił swój własny styl. Pierwsze minuty to dominacja Polonii w posiadaniu piłki oraz wysoki pressing. W 4 min Filip Łasocha wywalczył piłkę i „wyłożył” Marcinowi Kaczmarkowi, który uderzeniem bez przyjęcia dał prowadzenie drużynie. W 7 min było już 2-0 dla Polonii i ponownie w roli głównej wystąpił Filip Łasocha, który tym razem sam postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i po dobrym uderzeniu z lewej nogi podwyższył prowadzenie na 2-0. Kolejne 20 min spotkania upłynęło pod dyktando naszego zespołu, który stwarzał sobie klarowne sytuację. Swoich szans nie wykorzystali Wojtek Pinczak i Nikodem Dymski. Natomiast Nielba w 28 min wykorzystała swoją szansę po rzucie rożnym zmniejszając tym samym stratę bramkową. Na szczęście jeszcze przed przerwą Dawid Boniecki uderzeniem zza pola karnego podwyższył wynik na 3-1 i uspokoił poczynania na boisku swoich kolegów. Wynikiem 3-1 zakończyła się pierwsza część meczu, która nie była porywająca, ale pod kontrolą naszego zespołu.
Początek drugiej połowy to odważna gra Nielby, która nie mając nic do stracenia coraz bardziej się odkrywała. Goście szukali swoich szans grając długim podaniem na swojego wysuniętego napastnika i licząc na błąd defensorów Polonii. W 40 min swoje drugie trafienie w meczu zaliczył Dawid Boniecki, który wykorzystał dośrodkowanie Filipa Łasochy z rzutu wolnego. Przy wyniku 4-1 poloniści uspokoili grę, szanując piłkę i utrzymując się przy niej. Na placu gry dochodziło do licznych zmian. Rezerwowi w tym dniu dostali więcej czasu, aby móc się wykazać. W 44 oraz 45 min swój pokaz na boisku dał Filip Kaczmarek, który włączając się do akcji ofensywnej mijał łatwo dwa razy obrońców Nielby, aby w końcowej fazie „obsłużyć” swoich kolegów najpierw Filipa Łasochę na 5-1 a po chwili w tej samej sytuacji Kamila Kaźmierczaka na 6-1. Te dwa trafienia w krótkim odstępie czasowym rozbiły przyjezdnych, którzy nie potrafili się już podnieść. W 58 min koronkowa akcja naszego zespołu znowu znalazła drogę do bramki. Całą akcję rozpoczął Robert Rubach, który wyprowadził piłkę z własnej połowy a następnie idealnie podał do Łasochy, który wzdłuż bramki podał do nabiegającego Kamila Kaźmierczaka. Nasz napastnik uderzeniem z pierwszej piłki nie dał szans bramkarzowi i podwyższył wynik na 7-1 dla Polonii. Więcej bramek do końca spotkania kibice już nie zobaczyli a powinni, bo sytuacji było mnóstwo. Niestety zabrakło skuteczności i chyba troszkę lekceważąco zawodnicy podchodzili do niektórych sytuacji. Spotkanie zakończyło się pewną wygraną Polonii. Cieszy fakt, że goście tylko raz potrafili pokonać bramkarza Polonii a poza tym nie stworzyli żadnej groźnej akcji. Kolejna wygrana polonistów stała się faktem. W niedzielę w Gnieźnie nasz zespół zagra swój ostatni mecz w tym roku. Jeśli poloniści pokonają Mieszko Gniezno zostaną wiceliderem tabeli po rundzie jesiennej.
Polonia zagrała w składzie: F. Łuczak, F. Kaczmarek, K. Sołtysiak, D. Boniecki, J. Szymczak, R. Rubach, J. Lammel, F. Łasocha, W. Pinczak, M. Kaczmarek, N. Dymski, P. Wyparło, M. Janiszewski, A. Krotofil, K. Kaźmierczak, S. Ciesielski.
Najnowsze aktualności
-
13.03.2024
Polonia gra dalej w pucharze
W środę 13 marca odbyła się pierwsza runda Wielkopolskiego Pucharu Polski. Piłkarze Polonii Środa udali się do Kleczewa na spotkanie z tamtejszym Sokołem.
-
13.03.2024
Rywalizowali z Polonią Poznań (2015)
W sobotni poranek 9 marca rocznik 2015 udał się do Poznania na małe derby Polonii - przeciwnikiem podopiecznych Adriana Wojtysiaka i Pawła Hoffmanna była Polonia Poznań.
-
13.03.2024
Gra z Polonią Poznań (2013)
W niedzielne południe w ramach gry kontrolnej zespół orlików starszych Polonii (rocznik 2013 II) rozegrał mecz z rówieśnikami z Polonii Poznań.
-
13.03.2024
Zwycięstwo z Lechem 2014 (2013)
W sobotę 9 marca Polonia 2013 na boisku naturalnym CTP 2 podejmowała drużynę Lecha Poznań 2014. Skuteczniejsi tego dnia byli Poloniści, wygrywając 11:7. Bramki strzelali Jakub Przybyłek - 5, Paweł Szumski - 4, Karol Maleszka oraz Kacper Fiołka.
-
13.03.2024
Dwa sparingowe zwycięstwa (2010)
Intensywny weekend ma za sobą zespół trampkarzy młodszych, który rozegrał dwa mecze sparingowe. W sobotę podopieczni Marcina Łopusińskiego i Marcina Grabowskiego wygrali 10:0 z Polonią Poznań, a dzień później wygrali 9:2 z UKS-em Śrem.
-
13.03.2024
Polonia Juniorki: Terminarz I ligi wojewódzkiej B1
Wielkopolski Związek Piłki Nożnej opublikował terminarz I ligi wojewódzkiej juniorek B1, w której rywalizować będzie zespół juniorek Polonii prowadzony przez Kamila Kudłę i Weronikę Rychlewską. W pierwszej kolejce, którą zaplanowano na 5/7 kwietnia, Polonistki na wyjeździe zagrają z zespołem Olimpic Śrem. Rozgrywki potrwają do 25/26 maja.
-
12.03.2024
Polonistki zagrały z Kanią (Juniorki)
W weekend juniorki Polonii rozegrały kolejny sparing, tym razem z 4-ligowym zespołem seniorek Kani Gostyń. W zespole Polonii zagrało pięć zawodniczek testowanych. Nasze zawodniczki dzielnie walczyły i ostatecznie przegrały 1:4. Gola dla Polonii strzeliła Aleksandra Piotrowiak.
-
12.03.2024
Grad goli w sparingu młodzików (2012)
W sobotę Polonia Środa 2012 II rozegrała kolejny sparing w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Tym razem podopieczni Kornela Ladrowskiego zmierzyli się z Wielkopolską Komorniki i po bardzo ciekawym i bogatym w gole widowisk przegrali 5:7.


























































