10.10.2011
Wysokie zwycięstwo z Obrą
OBRA Kościan była kolejnym przeciwnikiem juniorów starszych w rozgrywkach Wielkopolskiej Ligi Juniorów Starszych. Mecz rozgrywany był na boisku OSIR-u w niedzielę , w samo południe. Nasi zawodnicy znakomicie go rozpoczęli , bo już w 2 min. objęli prowadzenie po akcji znakomicie dysponowanego duetu Leporowski – Mucha, gdzie ten ostatni po dośrodkowaniu Piotra , głową umieścił piłkę w bramce. Wydawało się , że teraz kolejne bramki to tylko kwestia czasu ale nie do końca tak się stało. Fatalna skuteczność tego dnia nie pozwoliła na to, a na dodatek rywalom udało się doprowadzić do remisu po błędzie obrońców. Na szczęście jeszcze w pierwszej połowie po strzale zza pola karnego K.Kudły Poloniści odzyskali prowadzenie i już do końca meczu go nie oddali , bowiem w drugiej połowie dał o sobie znać D. Mucha. Dwukrotnie pokonał bramkarza gości po podaniach P. Leporowskiego i tym samym skompletował hat-tricka . Jedno trafienie dołożył jeszcze B . Cechmann , który wcześniej nie mógł znaleźć drogi do bramki . W między czasie zawodnicy Obry zdobyli jeszcze dwie bramki wykorzystując błędy naszych piłkarzy ale na więcej nie było ich stać i tym samym komplet punktów pozostał w Środzie. To zwycięstwo mogło być jeszcze bardziej okazałe ale w kilku sytuacjach zabrakło naszym piłkarzom zimnej krwi. Nie może zabraknąć jej za tydzień w meczu z Lechem Poznań , bo z tym przeciwnikiem będzie trzeba wykorzystać każdą okazję , którą uda się wypracować.
Z OBRĄ zagrali :
P.PIETRZAK, P. WAROT, A. PAWLAK, J. KUSIK, D. BAZIÓR , K. MIKOŁAJCZAK, K. KUDŁA, D. MUCHA , P. LEPOROWSKI, B. CECHMANN, B. PACZKOWSKI.
Na zmianę weszli :
G. FILIPIAK, K. PAWŁOWSKI, M. WICHŁACZ, D. KUBISIAK, J. SZCZEŚNIAK.
Najnowsze aktualności
-
27.11.2025
Transmisja meczu z Flotą
Zapraszamy Was na transmisję ze spotkania ligowego z Flotą Świnoujście/
Transmisja oczywiście z komentarzem
Początek transmisji w piątek 28 listopada o godzinie 12:50
Realizacja transmisji:
PoloniaTV
Łukasz Szarzyński
-
26.11.2025
Z Flotą w Puszczykowie
W najbliższy weekend rozegrana zostanie 19 kolejka trzeciej ligi grupy drugiej. Tym razem piłkarze Polonii Środa podejmować będą Flotę Świnoujście. Spotkanie zostanie rozegrane na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Puszczykowie w piątek 28 listopada a jego początek zaplanowano na godzinę 13:00.
-
24.11.2025
Zwycięskie zakończenie rundy (2014)
W zaległym meczu 1. ligi wojewódzkiej D2, którym Polonia 2014 kończyła rundę jesienną, nasz zespół wygrał 2:1 (1:0) z Lechem Poznań Białym. Oba gole dla średzkiej drużyny strzelił Bruno Gruszczyński. Zespół Kamila Kudły i Łukasza Żeglenia zakończył jesień na szóstym miejscu w ligowej tabeli.
-
24.11.2025
Futsal: Polonia U-15 awansowała do II fazy (2011)
Polonia 2011 wygrała sobotni turniej I fazy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-15 w futsalu. W hali w Racocie nasz zespół był bezkonkurencyjny, wygrywając wszystkie mecze i tracąc zaledwie dwa gole przez całe zawody! Druga faza eliminacji, do której awans z grupy 3. wywalczyły też APR Lampart Poznań i Futsal Kościan, zostanie rozegrana w terminie 13/14 grudnia.
-
22.11.2025
Polonia wraca na fotel lidera
W osiemnastej kolejce ligowych zmagań piłkarze Polonii Środa udali się do Stargardu na pojedynek z tamtejszymi Błękitnymi. W rundzie jesiennej w Środzie Wielkopolskiej górą byli poloniści wygrywając 4:2. Podopieczni Macieja Rozmarynowskiego bardzo chcieli ten wynik powtórzyć i utrzymać swoją pozycję w czubie ligowej tabeli.
-
19.11.2025
Transmisja ze Stargardu
Zapraszamy Was na transmisję ze spotkania trzeciej ligi w którym piłkarze Polonii Środa rywalizować będą z Błękitnymi Stargard. Startujemy w sobotę 22 listopada o godzinie 12:50. Transmisja oczywiście z komentarzem.
-
19.11.2025
Udane zakończenie rundy jesiennej
W ostatnim meczu rundy jesiennej piłkarze Polonii Środa na własnym boisku podejmowali Wilki Wilczyn. Mecz odbywał się w ramach szkolenia sędziów z systemu VAR i właśnie przy użyciu tej technologii i w oparciu o nią zawody były prowadzone przez sędziów.
-
18.11.2025
Runda rewanżowa czas start
W miniony weekend zakończyły się rozgrywki rundy jesiennej w trzeciej lidze grupa druga. W ostatnim meczu jesieni poloniści pokonali Pogoń Nowe Skalmierzyce na jej boisku 2:1. Ale koniec rundy jesiennej nie oznacza dla piłkarzy końca zmagań ligowych w tym roku. Prowadzący rozgrywki Polski Związek Piłki Nożnej zaplanował jeszcze dwie kolejki rundy rewanżowej. Tym samym w sobotę poloniści udadzą się do Stargardu na rewanżowy pojedynek z Błękitnymi. Latem górą była Polonia Środa która wygrała na własnym boisku 4:2.
























































