25.03.2016
Wysokie zwycięstwo w Grodzisku (2003)W Wielki Czwartek rozpoczęły się rozgrywki WZPN w grupach mistrzowskich, w której bierze udział m.in. Polonia Środa z rocznika 2003. W tym dniu mecz miał się odbyć na boisku w Środzie, jednak ze względu na padający deszcz kilka dni wcześniej, boiska trawiaste były niezdatne do gry. Rywalem w tym meczu miała być drużyna UKS Dyskoboli Grodzisk, która dysponuje sztucznym boiskiem i tym samym zmieniony został gospodarz spotkania i młodzi poloniści udali się do Grodziska.
Drużyna z Grodziska po raz drugi awansowała do grupy mistrzowskiej, jednak w ubiegłym roku zdobyli oni zaledwie 3 pkt., a w pierwszym meczu przeciwko naszej drużynie, piłkarze Dyskoboli dostali lekcję od polonistów, którzy rozgromili swoich kolegów aż 16:0.
Na mecz do Grodziska z przyczyn zdrowotnych nie mógł jechać nasz bramkarz Sebastian Łopatka oraz Michał Kościelniak, a do samego końca było także niewiadome czy z tych samym przyczyn wystąpi Adam Rozwora. Jednak ten ostatni uporał się z chorobą i wzmocnił szeregi Polonii. Debiut w barwach Polonii zaliczył bramkarz Bartek Molski, który kilka dni temu został wypożyczony z Warty Poznań.
Od samego początku, mecz był pod kontrolą naszych piłkarzy, którzy opanowali środkową strefę boiska oraz znaczą cześć polowy rywali, ale ze względu na szczelnie ustawioną defensywę Dyskoboli, poloniści musieli przenosić piłkę z jednej na drugą stronę, aby znaleźć miejsce do wejścia w pole karne i oddania strzału. W pierwszych minutach po takiej akcji, swojej pierwszej bramki w tej rundzie szukał Witek Moroz, ale jego strzał obroniony przez golkipera. W 10 minucie bramkarz już jednak był bezradny i gdy Marcel Scholz odebrał rywalowi piłkę tuż przed polem karny i oddał strzał, ten musiał już tylko wyciągnąć futbolówkę ze swojej bramki. Przy tej bramce Marcel popisał się dużymi umiejętnościami technicznym, a sam strzał i zdobyta bramka mogła się podobać.
W 16 minucie przy rzucie wolnym na naszej połowie, na boisko wszedł Adam Rozwora. Zaledwie kilkadziesiąt sekund później ten sam zawodnik cieszył się ze zdobycia bramki po której to Polonia wyszła na dwubramkowe prowadzenie. Przy tej bramce, Adam wyszedł z kontrą ze swojej połowy i znajdując się przed bramkarzem, położył go na ziemię i mijając go wsadził piłkę do pustej bramki.
W 18 minucie Polonia prowadziła już 3:0, a to za sprawą Witka Moroza, który przechwytując niedokładne podanie bramkarza rywali, minął kilku obrońców Grodziska i mocnym strzałem tym razem nie dał szans golkiperowi. Minutę później Polonia Środa znów zdobyła bramkę. Tym razem na listę strzelców wpisał się Kacper Cyka, podwyższając wynik na 4:0.
Do przerwy wynik nie uległ już zmianie, choć poloniści mogli jeszcze dwukrotnie pokonać bramkarza gospodarzy, ale widać było już rozluźnienie w naszych szeregach przy którym zabrakło precyzji.
Po zmianie stron, gra wyglądała podobnie jak pierwsze 30 minut. Polonia kontrolowała grę a gospodarze szukali swojej okazji do zdobycia bramki honorowej, lecz dobrze spisując się średzka obrona, zatrzymywała próby ataku już na połowie boiska. W drugiej części tego meczu, kibice którzy przybyli na obiekty Dyskoboli, obejrzeli jeszcze trzy bramki. Pierwsza z nich w 39 minucie zdobyta przez Adriana Cukrowskiego, który z lewej strony boiska zbiegając w pole karne, oddał bardzo mocny i przy tym precyzyjny strzał tuż przy bliższym słupku. Następne trafienie to już w 59 minucie honorowa bramka gospodarzy po rzucie rożnym. Odpowiedz polonistów była błyskawiczna, bo chwile po wznowieniu Kacper Cyka zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu i jednocześnie podwyższył wynik na 6:1.
Takim wynikiem zakończyło się to spotkanie i Polonia zasłużenie wpisuje na swoje konto 3 punkty.
Druga kolejka spotkań zaplanowana jest na przyszłą sobotę. Wtedy Poloniści podejmowani będą przez debiutanta w grupie mistrzowskiej – Canarinhos Skórzewo.
Polonia wystąpiła w składzie: W. Król, F. Półrolniczak, W. Piotrowski, K. Tabaczka, S. Kornaszewski, W. Moroz, A. Cukrowski, M. Scholz, K. Cyka, B. Molski, J. Kasprzyk, I. Motyl, D. Litke, A. Rozwora
Zdjęcia z tego spotkania można obejrzeć tutaj.
Najnowsze aktualności
-
02.02.2015
VII miejsce żaków w Luboń Cup 2015 (2006)
W sobotę 31.01.2015r drużyna żaków 2006 wzięła udział w turnieju halowym Luboń Cup który odbył się w Luboniu. Udział w nim wzięło 12 zespołów: Polonia Środa, Warta Poznań, MTS Tarnowiak Tarnowo Podgórne, Poznaniak Poznań, Oranje Sport, Akademia Piłkarska Reissa, Akademia Piłkarska Komorniki, Las Puszczykowo, Orły Komorniki, UKS Talent SP 19 Poznań, Lider Swarzędz, Dąbroczanka Pępowo.
-
02.02.2015
IV i VII miejsce trampkarzy (2000/01)
W sobotę 31 stycznia trampkarze starsi organizowali turniej halowy. Odbył się on w hali sportowej Gimnazjum nr 1 i wystąpiło w nim łącznie 8 drużyn
-
01.02.2015
Polonia pokonała Śląsk Wrocław (1998/99)
Swój pierwszy sparing w 2015 juniorzy młodsi naszej Polonii rozegrali we Wrocławiu z rówieśnikami Śląska Wrocław. Nasz zespół do Wrocławia pojechał z pięcioma zawodnikami z rocznika 1998, dwóch chłopaków było z rocznika 2000, a pozostała trzynastka to zawodnicy z rocznika 1999.
-
31.01.2015
M. Bekas: Zadecydowały błędy w obronie
Zapraszamy do lektury wywiadu z trenerem Polonii Środa Mariuszem Bekasem w którym podsumowuje on spotkanie towarzyskie z Pelikanem Niechanowo, a także opowiada o dalszych planach Polonii.
-
31.01.2015
Mecz z Pelikanem na zdjęciach
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z sobotniego towarzyskiego spotkania Polonii Środa z Pelikanem Niechanowo które zakończyło się porażką naszego zespołu 4:6 (1:2). Zdjęcia wykonał tradycyjnie Czesław Kościelski.
-
31.01.2015
Ostre strzelanie w Gnieźnie
Hokejowym wynikiem zakończyło się trzecie spotkanie towarzyskie Polonii Środa tej zimy. Podopieczni Mariusza Bekasa ulegli w Gnieźnie liderowi czwartej ligi Pelikanowi Niechanowo 4:6 (1:2).
-
30.01.2015
Polonia pojedzie na obóz
Pierwszy zespół Polonii Środa występujący na co dzień w III lidze grupie kujawsko pomorsko wielkopolskiej w ramach przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2014/15 wyjedzie także na tygodniowy obóz przygotowawczy.
-
30.01.2015
Domowy turniej trampkarzy starszych
W najbliższą sobotę 31 stycznia trampkarze starsi Polonii Środa wystąpią w kolejnym turnieju halowym. Tym razem to nasz zespół będzie jego organizatorem.





















































