OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

25.03.2016

Wysokie zwycięstwo w Grodzisku (2003)

W Wielki Czwartek rozpoczęły się rozgrywki WZPN w grupach mistrzowskich, w której bierze udział m.in. Polonia Środa z rocznika 2003. W tym dniu mecz miał się odbyć na boisku w Środzie, jednak ze względu na padający deszcz kilka dni wcześniej, boiska trawiaste były niezdatne do gry. Rywalem w tym meczu miała być drużyna UKS Dyskoboli Grodzisk, która dysponuje sztucznym boiskiem i tym samym zmieniony został gospodarz spotkania i młodzi poloniści udali się do Grodziska.

Drużyna z Grodziska po raz drugi awansowała do grupy mistrzowskiej, jednak w ubiegłym roku zdobyli oni zaledwie 3 pkt., a w pierwszym meczu przeciwko naszej drużynie, piłkarze Dyskoboli dostali lekcję od polonistów, którzy rozgromili swoich kolegów aż 16:0.
Na mecz do Grodziska z przyczyn zdrowotnych nie mógł jechać nasz bramkarz Sebastian Łopatka oraz Michał Kościelniak, a do samego końca było także niewiadome czy z tych samym przyczyn wystąpi Adam Rozwora. Jednak ten ostatni uporał się z chorobą i wzmocnił szeregi Polonii. Debiut w barwach Polonii zaliczył bramkarz Bartek Molski, który kilka dni temu został wypożyczony z Warty Poznań.

Od samego początku, mecz był pod kontrolą naszych piłkarzy, którzy opanowali środkową strefę boiska oraz znaczą cześć polowy rywali, ale ze względu na szczelnie ustawioną defensywę Dyskoboli, poloniści musieli przenosić piłkę z jednej na drugą stronę, aby znaleźć miejsce do wejścia w pole karne i oddania strzału. W pierwszych minutach po takiej akcji, swojej pierwszej bramki w tej rundzie szukał Witek Moroz, ale jego strzał obroniony przez golkipera. W 10 minucie bramkarz już jednak był bezradny i gdy Marcel Scholz odebrał rywalowi piłkę tuż przed polem karny i oddał strzał, ten musiał już tylko wyciągnąć futbolówkę ze swojej bramki. Przy tej bramce Marcel popisał się dużymi umiejętnościami technicznym, a sam strzał i zdobyta bramka mogła się podobać.
W 16 minucie przy rzucie wolnym na naszej połowie, na boisko wszedł Adam Rozwora. Zaledwie kilkadziesiąt sekund później ten sam zawodnik cieszył się ze zdobycia bramki po której to Polonia wyszła na dwubramkowe prowadzenie. Przy tej bramce, Adam wyszedł z kontrą ze swojej połowy i znajdując się przed bramkarzem, położył go na ziemię i mijając go wsadził piłkę do pustej bramki.
W 18 minucie Polonia prowadziła już 3:0, a to za sprawą Witka Moroza, który przechwytując niedokładne podanie bramkarza rywali, minął kilku obrońców Grodziska i mocnym strzałem tym razem nie dał szans golkiperowi. Minutę później Polonia Środa znów zdobyła bramkę. Tym razem na listę strzelców wpisał się Kacper Cyka, podwyższając wynik na 4:0.
Do przerwy wynik nie uległ już zmianie, choć poloniści mogli jeszcze dwukrotnie pokonać bramkarza gospodarzy, ale widać było już rozluźnienie w naszych szeregach przy którym zabrakło precyzji.
Po zmianie stron, gra wyglądała podobnie jak pierwsze 30 minut. Polonia kontrolowała grę a gospodarze szukali swojej okazji do zdobycia bramki honorowej, lecz dobrze spisując się średzka obrona, zatrzymywała próby ataku już na połowie boiska. W drugiej części tego meczu, kibice którzy przybyli na obiekty Dyskoboli, obejrzeli jeszcze trzy bramki. Pierwsza z nich w 39 minucie zdobyta przez Adriana Cukrowskiego, który z lewej strony boiska zbiegając w pole karne, oddał bardzo mocny i przy tym precyzyjny strzał tuż przy bliższym słupku. Następne trafienie to już w 59 minucie honorowa bramka gospodarzy po rzucie rożnym. Odpowiedz polonistów była błyskawiczna, bo chwile po wznowieniu Kacper Cyka zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu i jednocześnie podwyższył wynik na 6:1.
Takim wynikiem zakończyło się to spotkanie i Polonia zasłużenie wpisuje na swoje konto 3 punkty.

Druga kolejka spotkań zaplanowana jest na przyszłą sobotę. Wtedy Poloniści podejmowani będą przez debiutanta w grupie mistrzowskiej – Canarinhos Skórzewo.

Polonia wystąpiła w składzie: W. Król, F. Półrolniczak, W. Piotrowski, K. Tabaczka, S. Kornaszewski, W. Moroz, A. Cukrowski, M. Scholz, K. Cyka, B. Molski, J. Kasprzyk, I. Motyl, D. Litke, A. Rozwora

 

Zdjęcia z tego spotkania można obejrzeć tutaj.

Najnowsze aktualności

  • 13.06.2025

    Akademia: Zapowiedź (14/15.06.2025)

    Przed nami przedostatni, ale pełen emocji weekend ligowy. W sobotę rozegrany zostanie baraż juniorek o awans do Centralnej Ligi Juniorek U-16 z Kaperkami Puck, ponadto ważne mecze ligowe rozegrają Polonia 2009, Polonia 2012 oraz walcząca o awans do 1. ligi wojewódzkiej Polonia 2013. W niedzielę dwa mecze zagra Polonia 2010, ponadto czeka nas kilka meczów lig okręgowych, w których emocji także nie zabraknie!

  • 13.06.2025

    Porażka przed barażami (Juniorki)

    W ostatnim meczu ligowym przed barażami o awans do Centralnej Ligi Juniorek zespół juniorek przegrał 1:2 (1:1) ze Sparks Poznań. Był to ostatni mecz Polonistek w rozgrywkach 2. ligi okręgowej C2. Jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobyła w 30. minucie Blanka Olejnik. W sobotę juniorki Polonii zmierzą się w pierwszym spotkaniu barażowym z Kaperkami Puck.

  • 13.06.2025

    Domowe zwycięstwo z Polaninem (2014)

    W przedostatnim meczu rozgrywek 2. ligi okręgowej młodzików D2 zespół Polonii 2014 pewnie wygrał 7:1 (4:1) z Polaninem Strzałkowo. Cztery bramki w pierwszej połowie dla gospodarzy strzelił Karol Krawczewski, a w drugiej części spotkania po jednym trafieniu dołożyli Wojciech Włodarczyk, Mikołaj Mielcarek oraz Jan Lewandowski.

  • 11.06.2025

    Polonistki zagrały w Fairplay Cup (Dziewczyny)

    Zespół naszych najmłodszych dziewczynek - żaczek - w weekend wziął udział w turnieju piłkarskim Fairplay Cup dla dziewcząt w kategorii U-11 o Puchar Federacji Klubów Piłkarstwa Kobiecego. Polonistki prowadzone przez trenerkę Agnieszkę Rezler wygrały grupę srebrną, zajmując ostatecznie 9. miejsce w klasyfikacji turnieju wśród szesnastu rywalizujących zespołów. Warto dodać, że Lena Wawroska zajęła 2. miejsce w klasyfikacji strzelczyń turnieju, zdobywając 14 bramek!

  • 11.06.2025

    Wysokie zwycięstwo z SF Luboń (2013)

    W meczu 9. kolejki 3. ligi okręgowej D2 zespół Polonii 2013 II wysoko wygrał z SF Luboń, strzelając rywalom aż jedenaście goli. Strzelanie rozpoczął Bruno Obiegły, który tego dnia bramkarza rywali pokonał trzy razy, cztery gole strzelił Michał Jakubiak, dwa gole dołożył Maurycy Wojtaszak, raz do siatki trafił Wojciech Lepczyński, a raz piłkę do własnej bramki skierował zawodnik drużyny z Lubonia. Na kolejkę przed końcem Polonia prowadzi w tabeli z dwoma punktami przewagi nad APR Poznań/Mosina, a w ostatniej kolejce odbędzie się bezpośrednie starcie tych drużyn.

  • 10.06.2025

    Polonia 2014 wygrała 2. ligę okręgową D2 (2014)

    Polonia 2014 w weekend na własnym boisku wygrała 5:2 (2:1) z Mieszkiem II Gniezno w meczu 2. ligi okręgowej młodzików D2. Strzelanie rozpoczął Wojciech Włodarczyk, a następnie cztery razy bramkarza gości pokonał Mikołaj Mielcarek. Dzięki temu zwycięstwu Poloniści zapewnili sobie triumf w rozgrywkach.

  • 10.06.2025

    Ważne zwycięstwo z Ostrovią (2013)

    Bardzo ważne zwycięstwo odniosła w niedzielę na Nowym Stadionie drużyna Polonii 2013, która pokonała 7:3 (5:2) trzecią siłę ligi - Ostrovię 1909 Ostrów Wielkopolski. Nasz zespół szybko wyszedł na trzybramkowe prowadzenie, ale równie szybko goście zmniejszyli straty, by po chwili Poloniści znów uciekli - do przerwy było 5:2. W drugiej części meczu Polonia kontrolowała jego przebieg i dołożyła jeszcze dwa trafienia. Trzy bramki tego dnia strzelił Jakub Przybyłek, dwie Marcel Hoffmann, a po jednej Kacper Woźniak i Leon Jacków. Polonii do rozegrania zostały mecze z Polonią 1912 II Leszno oraz SKP Słupca.

  • 10.06.2025

    Polny poprowadził do zwycięstwa (2012)

    W przedostatniej kolejce 2. ligi okręgowej młodzików D1 zespół Polonii 2012 II wygrał z wiceliderem rozgrywek Wartą II Śrem. Poloniści w 35. minucie prowadzili już 5:0 po czterech golach Patryka Polnego i jednym Karola Marciniaka, jednak do przerwy zrobiło się 5:2. Pod koniec meczu Polny zdobył swojego piątego gola, ale do siatki trafili też gospodarze i ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Polonii 6:3. W ligowej tabeli nasz zespół zajmuje trzecie miejsce i do rozegrania pozostało mu spotkanie z Wisłą Borek Wielkopolski.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET SREBRNY
BRĄZOWY PARTNERZY
SPONSORZY KOBIET
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.