19.04.2015
Wysokie zwycięstwo rezerwW niedzielę 19 kwietnia drugi zespół Polonii Środa rozegrał kolejne spotkanie ligowe. Tym razem rywalem podopiecznych Mariusza Bekasa był zespół Przemysława Poznań a spotkanie zostało rozegrane na głównej płycie średzkiego stadionu.
Od samego początku spotkania Polonia rzuciła się na swojego rywala co szybko przyniosło efekty. Już w 2 minucie po dośrodkowaniu Michała Stańczyka bramkę strzałem głową zdobywa Marcin Falgier. Polonia nie zwalnia tempa. W 5 minucie sprzed pola karnego uderzał Piotr Leporowski a bramkarz gości z najwyższym trudem wybił to uderzenie na rzut rożny. Trzy minuty później z narożnika pola karnego strzelał Michał Stańczyk a piłka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę bramki Przemysława. Minutę później Polonia prowadziła już 2:0. Po podaniu z głębi pola z piłką w pole karne wpadł Michał Stańczyk. Piłka po uderzeniu naszego zawodnika trafiła jeszcze w słupek i wpadła do bramki rywali. W 13 minucie lewą stroną boiska przedarł się Michał Górzyński. Będąc już pod linią końcową zagrał piłkę w pole karne do Dawida Chąpińskiego który bez większych problemów umieścił piłkę w bramce. Piętnaście minut później najpierw sprzed pola karnego uderzał Piotr Leporowski ale bramkarz jego uderzenie sparował na rzut rożny. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska Michała Stańczyka na bramkę uderzał Jędrzej Kujawa ale piłka przeleciała obok słupka. W 39 minucie po podaniu Michała Stańczyka w sytuacji sam na sam z bramkarzem Przemysława znalazł się Michał Górzyński. Niestety jego uderzenie na bramkę z lini bramkowej wybijają obrońcy rywali. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie i na przerwę oba zespoły schodziły z trzy bramkowym prowadzeniem Polonii.
Po zmianie stron ponownie zdecydowanie przeważała średzka drużyna. W 50 minucie we własnym polu karnym ręką zagrał jeden z obrońców Przemysława i sędzia podyktował rzut karny dla naszego zespołu. Do piłki podszedł Adrian Błaszak i pewnym strzałem zdobył czwartą bramkę dla Polonii. W 68 minucie po podaniu Dawida Chąpińskiego na bramkę uderza Szymon Grzelak i piłka po raz piąty wpada do siatki. Pięć minut później po dośrodkowaniu z boku boiska Macieja Polodego piłkę z najbliższej odległości do bramki Przemysława pakuje Szymon Grzelak dla którego była to już druga bramka w tym meczu. W 77 minucie piłkę z głębi pola podaje Piotr Leporowski a w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali znalazł się Adrian Błaszak. Niestety uderzenie naszego zawodnika trafia wprost w bramkarza i Polonia nadal prowadzi 6:0. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i ostatecznie nasz zespół pewnie pokonał rywali z Poznania.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Palacz – Filipiak J., Olczyk K., Błaszak, Kaźmierczak, Falgier (62` Filipiak G.), Leporowski, Kujawa (32` Grzelak), Stańczyk (55` Polody), Chąpiński, Górzyński (46` Kostecki).
Najnowsze aktualności
-
13.04.2026
Akademia: Rozgrywki dziecięce WZPN (11/12.04.2026)
Raport z dziecięcych rozgrywek bezwynikowych WZPN drużyn akademii w dniach 11/12 kwietnia 2026.
-
13.04.2026
Zwycięstwo z Jarotą na start wiosny (Dziewczyny)
Trzeci zespół kobiecy dobrze rozpoczął rundę wiosenną, pokonując Jarotę Jarocin 7:1 (3:0) w meczu 4. ligi. Cztery gole strzeliła Aleksandra Szukalska, dwa zdobyła Natasza Szymańska, a wynik ustaliła Alicja Doros. Trampkarki przegrały 1:6 z UKS APR Lampart Poznań/Mosina, a młodziczki przegrały 2:6 z Avią II Kamionki.
-
13.04.2026
Przełamanie młodzików (2014)
W poniedziałek udało się przełamać Polonii 2014, która dzięki zwycięstwu 2:0 (1:0) z UKS APR Lampart Poznań zdobyła swoje pierwsze punkty w rundzie wiosennej 1. ligi wojewódzkiej D2. Bramki na wagę trzech punktów strzelili Witold Artomski i Karol Krawczewski. Druga drużyna przegrała w Dominowie 1:5 (0:0) z Lechem Poznań/Dominowo-Krzykosy.
-
13.04.2026
Miła niespodzianka w Ostrzeszowie (2013)
Miłą niespodziankę sprawiła w niedzielę Polonia 2013, która w Ostrzeszowie pokonała 2:1 (1:1) wicelidera rozgrywek 1. ligi wojewódzkiej D1 - Lecha Poznań/Południe. Choć to gospodarze pierwsi objęli prowadzenie to Poloniści odwrócili losy meczu za sprawą bramek Leona Jackowa i Jakuba Przybyłka. Drugi zespół przegrał na wyjeździe 1:3 (1:1) z Clescevią Kleszczewo, a gola dla Polonii strzelił Bruno Obiegły.
-
13.04.2026
Dziesięć goli Polonii w Szczodrzykowie (2012)
Kolejne wysokie zwycięstwo w 2. lidze wojewódzkiej C2 odniosła Polonia 2012, która na boisku w Szczodrzykowie pokonała aż 10:1 (4:0) Kotwicę Kórnik. Hat tricka w tym spotkaniu skompletował Karol Marciniak. Drugi zespół, który rywalizuje w 2. lidze okręgowej C2, przegrał na wyjeździe z Avią Kamionki.
-
13.04.2026
Pechowa porażka w Kępnie (2011)
Pechowo zakończył się wyjazd Polonii 2011 do Kępna. Nasz zespół od 14. minuty prowadził po golu Kuby Kucharskiego, ale gospodarze po przerwie wyrównali, a w doliczonym czasie gry niestety zdobyli zwycięskiego gola. Lepiej spisała się druga drużyna, która na boisku treningowym pokonała 9:1 (2:0) Juna-Trans II Stare Oborzyska. Hat trickiem w tym meczu popisał się Jan Marciniak.
-
13.04.2026
Zwycięski thriller z KKS-em (2009)
Na Stadionie Gminnym im. Zygmunta Woźniaka w Klęce zespół Polonii 2009 odniósł cenne zwycięstwo 2:1 (0:0) z KKS-em 1925 Kalisz. Na boisku długo utrzymywał się bezbramkowy remis, choć to Poloniści byli stroną dominującą. W 68. minucie zawodnik gości został ukarany czerwoną kartką za faul taktyczny przed polem karnym i przewaga Polonii jeszcze wzrosła aż w 76. minucie gola na 1:0 strzelił Marcel Kliszkowiak. Gdy wydawało się, że nasz zespół dowiezie zwycięstwo do końcowego gwizdka to goście wykorzystali niefrasobliwość w obronie i doprowadzili do remisu. W doliczonym czasie jednak średzka drużyna zdobyła gola na wagę trzech punktów, a po dobrym dośrodkowaniu Franciszka Błaszyka wynik ustalił Benjamin Wałuszko.
-
13.04.2026
Klasa A: Stadion w Klęce odczarowany
Trzeci zespół seniorów odniósł w niedzielę bardzo cenne zwycięstwo 4:3 (1:0) z Kosynierem Sokołowo. Choć na stadionie w Klęce Poloniści prowadzili już od 2. minuty to emocji nie brakowało aż do ostatniego gwizdka sędziego. Bramki dla średzkiej drużyny strzelali Antoni Sobczyński, Filip Staszak, Oleksii Steblin oraz Mikołaj Szymański.





















































