OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

13.05.2014

Wysokie zwycięstwo orlików w Śremie

W trzeciej kolejce rozgrywek wiosennych zespół orlika młodszego Polonii wyjechał na kolejny mecz ligowy. Tym razem gospodarzem meczu był UKS Śrem.

Początek spotkania to jak zwykle bywa sprawdzanie się przez obie drużyny. Jednak Polonia pierwsza zagroziła bramce gospodarzy, kiedy to Robert Rubach trafił w poprzeczkę. Chwilę później nasz zespół wykonywał rzut rożny, a konkretnie Adam Krotofil podał do Jędrka Lammela, który w polu karnym był niepilnowany i nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Tak, więc poloniści od 5 min prowadzili 0-1. Po tej bramce nasz zespół nie zwalniał tempa chcąc za wszelką cenę zdobyć kolejne bramki. Swoje szanse mieli ponownie Robert Rubach oraz Jędrek Lammel, ale bramkarz UKS stał na wysokości zadania. W 12min kolejny rzut różny przynosi bramkę dla Polonii. Ponownie w roli asystującego wystąpił Adam Krotofil, który wyłożył piłkę Dawidowi Będzińskiemu. Dawid uderzył mocno po ziemi i piłka przy krótkim słupku wpadła do siatki. Było 0-2 dla Polonii. Ten wynik nieco uspokoił naszych zawodników a UKS ruszył do ataku chcąc odrobić stratę dwóch bramek. Końcówka pierwszej połowy była troszkę nerwowa w wykonaniu polonistów, którzy zamiast utrzymać się przy piłce szybko wznawiali akcję, które kończyły się stratą piłki na połowie przeciwnika. W 20 min gospodarze przeprowadzili pierwsze groźne akcję na bramkę naszego zespołu na szczęście obrońcy zachowali zimną krew przerywając ataki. Jeszcze w 24min poloniści wyprowadzili szybką kontrę a konkretnie Jakub Szymczak na skrzydle wychodził na czystą pozycję i został nieprzepisowo zatrzymany przed polem karnym. Swoją dobrą sytuację na strzelenie bramki miał Nikodem Dymski, który próbował pokonać bramkarza Śremu ale ta sztuka się nie udała. Górą z tej akcji wyszedł zawodnik UKS. Wynikiem 0-2 dla Polonii zakończyła się pierwsza część spotkania.

Na drugą połowę poloniści wyszli mocno skoncentrowani. Ważny był początek drugiej połowy, na który uczulał trener, ponieważ UKS nie mając nic do stracenia mocno zaatakował nasz zespół. Ale poloniści przetrwali te groźne akcje i szybkimi kontrami pozbawili wszelkich złudzeń zawodników ze Śremu. Zanim nasz zespół rozpoczął strzelanie bramek przełomową akcję mieli gospodarze, kiedy to Dawid Boniecki uratował naszą drużynę wybijając piłkę z linii bramkowej. Tak akcja mogła mieć przełom w tym meczu. W 30min na 0-3 bramkę zdobył wprowadzony po przerwie Filip Kaczmarek. W 34min było już 04 a na listę strzelców wpisał się Robert Rubach. Zaledwie upłynęła minuta i było już po meczu, kiedy to Filip Kaczmarek zdobył bramkę nr 5 dla Polonii a na twarzach niektórych zawodników ze Śremu było widać już wątpliwości w końcowy sukces. A nasz zespół szedł za ciosem i w 37min pada kolejny gol kapitana Polonii- Roberta Rubacha na 0-6. Bardzo dobrze w tym dniu funkcjonowały skrzydła w naszej drużynie, czego efektem była kolejna bramka dla Polonii a strzelił ją dobrze zamykający akcję Mateusz Janiszewski. Było to pierwsze trafienie tego zawodnika dla Polonii Środa. W 39min gospodarze mieli chyba najlepszą sytuację na strzelenie bramki, gdy po strzale jednego z zawodników UKS-u piłka odbiła się od poprzeczki a następnie od linii bramkowej jeszcze próbowali zawodnicy ze Śremu dobić piłkę, ale nasz bramkarz wybronił ten strzał z bliskiej odległości. W drodze rewanżu poloniści też przeprowadzili taką sytuację w 49 min. Filip Kaczmarek dograł piłkę do Adama Krotofila, który strzałem z powietrza skierował piłkę do siatki ustalając wynik końcowy meczu na 0-8 dla Polonii. Udało się zachować w końcu naszej drużynie czyste konto, jeśli chodzi o bramki stracone co bardzo cieszy. Brawa dla naszych bramkarzy, obrońców i reszty zawodników za ambicję i wolę walki do końcowego gwizdka. Poloniści nie odpuszczali gospodarzom nawet na moment, czego efektem jest tak dobry wynik. Nareszcie padły bramki po stałych fragmentach gry co bardzo cieszy bo tego brakowało tym młodym zawodnikom. Widać tutaj wyciągnięte wnioski z innych spotkań ligowych.

Polonia zagrała w składzie:

S. Ciesielski, D. Budziński, D. Boniecki, R. Rubach, J. Lammel, S. Balcerzak, A. Krotofil, F. Łuczak, J. Bzowy, J. Szymczak, N. Dymski, M. Janiszewski, K. Kaźmierczak, F. Kaczmarek

Najnowsze aktualności

  • 06.05.2014

    Żaki wystąpiły na turnieju Pomartech Cup 2014

    W sobotę 3 maja drużyna Żaków starszych wybrała się do Poznania na międzynarodowy turniej U9 Pomartech Cup 2014. W turnieju wzięło udział 18 zespołów z całej Polski a w tym 3 z Niemiec. Drużyny zostały podzielone na 3 grupy i tak Polonia trafiła do grupy B gdzie za rywali miała: VfB Friedrichshain, KS Warta Poznań, KS Pomorzanin Toruń, UKS Junior Zbąszynek, AP Mały Piłkarz Inowrocław. 

  • 06.05.2014

    Rezerwy bez punktów

    W niedzielne popołudnie kolejny mecz ligowy rozegrały rezerwy średzkiej Polonii. Nasi zawodnicy pojechali w bardzo osłabionym składzie na mecz do Brzeźna i uległa miejscowemu Maratończykowi 3:0.

  • 05.05.2014

    Trampkarze ograli Kopernika Poznań

    W sobotę 3 maja trampkarze udali się do Poznania , aby tam zmierzyć się z Kopernikiem w siódmej kolejce rozgrywek Grupy  Mistrzowskiej. Nasza drużyna zagrała tam bez swoich trzech podstawowych zawodników ale i tak spisała się znakomicie odnosząc pewne zwycięstwo nad poznaniakami. 

  • 04.05.2014

    Fotogaleria z meczu przeciwko Startowi

    Tradycyjnie nasz klubowy fotograf Czesław Kościelski przygotował dla wszystkich kibiców galerię zdjęć z meczu piłkarzy Polonii. Tym razem na fotografiach obejrzeć możemy spotkanie polonistów z Startem Warlubie.

  • 04.05.2014

    Skrót meczu Polonia - Start

    Dostępny jest już skrót dzisiejszego meczu III ligi Polonii Środa Wielkopolska z Startem Warlubie. W materiale obejrzeć można wszystkie najciekawsze akcje oraz bramki.

  • 04.05.2014

    Wyniki 28. kolejki III ligi

     Dzisiaj rozegrana została 28. kolejka  rozgrywek o mistrzostwo III ligi. Komplet wyniku prezentujemy poniżej.

  • 04.05.2014

    Podział punktów ze Startem

    Remisem 2:2 zakończył się dzisiejszy mecz 28. kolejki trzeciej ligi pomiędzy Polonią Środa Wielkopolska, a Startem Warlubie.

  • 03.05.2014

    Wicelider zawita do Środy

    Arcytrudne zadanie czeka średzką Polonię w niedziele popołudnie. Do Środy Wielkopolskiej zawita aspirujący do gry w barażach o II ligę Start Warlubie.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.