23.04.2013
Wysokie zwycięstwo orlików starszychW niedzielne popołudnie orlicy rozegrali swój kolejny mecz. Tym razem występowali w roli gospodarza zawodów; przeciwnikiem był zespół Kotwicy Kórnik.
Pierwsze minuty spotkania to bardzo wysoka skuteczność zawodników Polonii. Zaledwie po 5 minutach meczu Polonia prowadziła 3-0. Pierwszą bramkę w meczu zdobył F.Michalak po podaniu K.Lewicza. Kolejne dwie bramki zdobył J.Kiel, który wykorzystał dokładne podania F.Michalaka. Tak szybko objęte prowadzenie przez zespół Polonii nie gwarantowało zwycięstwa. Zespół z Kórnika nie zamierzał łatwo się poddać i ruszył do odrabiania strat. Na szczęście w bramce Polonii dobrze spisywał się D.Nyczak broniąc strzały przeciwników. W 14’ meczu kolejną bramkę zdobył F.Michalak – wynik 4-0 dla Polonii. Dwie minuty później było już 5-0 po szybkim kontrataku Polonii. Akcję prawą stroną boiska A.Białkowskiego i dokładne podanie po ziemi wzdłuż pola karnego zakończył celnym strzałem M.Bartkowiak. W 19’ spotkania swoją trzecią bramkę w meczu (a szóstą bramkę dla Polonii) zdobył F.Michalak - który wykorzystał dokładne podanie M.Gosciniaka. W 21’ meczu bramkę zdobył A.Białkowski po dwójkowej akcji z F.Michalakiem. Wynik 7-0 dla Polonii. Minutę później Kotwica zdobyła swoją pierwszą bramkę w meczu z rzutu wolnego. Wynik 7-1. Polonia odpowiedziała jeszcze trafieniami: A.Białkowskiego i M.Gościnaka. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wysokim prowadzeniem Polonii 9-1. Po zmianie stron Kotwica ruszyła do odrabiania strat. W efekcie szybko zdobyła kolejne dwie bramki. Wynik 9-3. W 38’ meczu na strzał z dystansu zdecydował się F.Michalak - lecz bramkarz Kotwicy nie dał się zaskoczyć, ale dobitka M.Malusiaka była już nie do obrony. Wynik meczu 10-3 dla Polonii. Kotwica odpowiedziała kolejnym trafieniem w 40’ meczu. Wynik spotkania 10-4. Nastepne minuty gry przyniosły kolejne bramki dla polonii. W 43’ spotkania bramkę po składnej akcji zespołu zdobył M.Gościniak. Minutę później kolejna bramkę zdobył A.Białkowski, a asystował M.Gosciniak. Mecz zakończył się bardzo wysokim zwycięstwem Polonii 12-4. W przekroju całego meczu Polonia bezapelacyjnie prezentowała się lepiej; zagrała nie tylko bardzo skutecznie w ataku, ale i w obronie.Na pochwałę za dobre spotkanie zasłużył cały zespół.
Polonia wystąpiła w składzie: D.Nyczak, J.Kmieciak, A.Białkowski, M.Szafrański, J.Kiel, J.Grześkowiak, M.Gościniak, M.Bartkowiak, F.Michalak, G.Kozłowski, D.Maćkowiak, D.Mostowski, K.Lewicz, M.Malusiak.
Najnowsze aktualności
-
02.12.2024
Futsal: Polonistki zakończyły udział w MMP U-17 (Juniorki)
W sobotę nasze juniorki rywalizowały w Bydgoszczy w turnieju I fazy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski kobiet U-17. Młode Polonistki grały bardzo ambitnie i odważnie, ale do awansu zabrakło troszkę szczęścia. Było to jednak cenne doświadczenie, które - jesteśmy o tym przekonani - zaowocuje już niebawem, bo przed dziewczynami kolejne wyzwania!
-
30.11.2024
Futsal: Awans Polonii U-17 do II fazy eliminacji (2008/2009)
W hali widowiskowo-sportowej w Zaniemyślu nasz zespół wygrał oba swoje mecze - 4:1 z drużyną Futsal Kościan oraz 7:1 z KKF Konin - w turnieju I fazy eliminacji do Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 17 w futsalu. Poloniści, którzy byli gospodarzem zawodów, tym samym zapewnili sobie awans do II fazy eliminacji!
-
27.11.2024
Orlicy zagrali z UKS-em Śrem (2015)
W sobotę 23 listopada obie grupy Polonii Środa Wielkopolska rozegrały gry kontrolne w Śremie przeciwko zespołom miejscowego Uczniowskiego Klubu Sportowego.
-
27.11.2024
Zagrały w SBG Cup (Juniorki)
Zespół juniorek Polonii w weekend brał udział w turnieju SBG Cup, który rozgrywany był w Jarocinie. Nasze zawodniczki rywalizowały z dziewczętami z różnych miast Polski, a rozgrywki zakończyły ostatecznie na dziesiątej pozycji.
-
25.11.2024
Radosny futbol Polonii Środa
Pod koniec listopada ostanie ligowe spotkanie w roku 2024 rozegrali piłkarze Polonii Środa Wielkopolska. Był to pierwszy mecz rundy rewanżowej a rywalem polonistów była Vineta Wolin. Latem w starciu obu ekip w Wolinie górą była ekipa Polonii wygrywając 2:1 (0:0).
-
25.11.2024
Polonia mistrzem 1. ligi wojewódzkiej (2012)
W zaległym wyjazdowym meczu 1. ligi wojewódzkiej D1 zespół Polonii Środa 2012 wygrał 5:1 (3:1) z Kotwicą Kórnik, zapewniając sobie mistrzostwo 1. ligi wojewódzkiej D1, grupy drugiej! Trzy bramki dla Polonistów strzelił Jeremi Sójka, a po jednym golu dołożyli Kacper Leciej oraz Jakub Jacków. W szesnastu ligowych meczach Polonia odniosła czternaście zwycięstw i dwukrotnie zremisowała z Polonią 1912 Leszno, którą ostatecznie wyprzedziła o dwa punkty.
-
20.11.2024
Warta lepsza o jedną bramkę (Juniorki)
Rozegrany we wtorek mecz juniorek z Wartą Poznań w ramach 2. ligi okręgowej C2 zakończył się wynikiem 2:3 (0:2). Polonistki przegrywały już 0:3, ale w drugiej połowie rzuciły się do odrabiania strat, a bramki dla naszego zespołu strzeliły Nikola Jeziorska oraz Wiktoria Nowicka. Do remisu jednak nie udało się doprowadzić. Polonistki zakończyły rozgrywki na trzecim miejscu.
-
20.11.2024
Transmisja meczu z Vinetą
Zapraszamy na transmisję meczu III ligi grupy drugiej w którym zespół Polonii Środa zmierzy się z Vinetą Wolin
Startujemy w niedzielę 24 listopada o godzinie 15:50.
Transmisja oczywiście z komentarzem.


























































