23.04.2013
Wysokie zwycięstwo orlików starszychW niedzielne popołudnie orlicy rozegrali swój kolejny mecz. Tym razem występowali w roli gospodarza zawodów; przeciwnikiem był zespół Kotwicy Kórnik.
Pierwsze minuty spotkania to bardzo wysoka skuteczność zawodników Polonii. Zaledwie po 5 minutach meczu Polonia prowadziła 3-0. Pierwszą bramkę w meczu zdobył F.Michalak po podaniu K.Lewicza. Kolejne dwie bramki zdobył J.Kiel, który wykorzystał dokładne podania F.Michalaka. Tak szybko objęte prowadzenie przez zespół Polonii nie gwarantowało zwycięstwa. Zespół z Kórnika nie zamierzał łatwo się poddać i ruszył do odrabiania strat. Na szczęście w bramce Polonii dobrze spisywał się D.Nyczak broniąc strzały przeciwników. W 14’ meczu kolejną bramkę zdobył F.Michalak – wynik 4-0 dla Polonii. Dwie minuty później było już 5-0 po szybkim kontrataku Polonii. Akcję prawą stroną boiska A.Białkowskiego i dokładne podanie po ziemi wzdłuż pola karnego zakończył celnym strzałem M.Bartkowiak. W 19’ spotkania swoją trzecią bramkę w meczu (a szóstą bramkę dla Polonii) zdobył F.Michalak - który wykorzystał dokładne podanie M.Gosciniaka. W 21’ meczu bramkę zdobył A.Białkowski po dwójkowej akcji z F.Michalakiem. Wynik 7-0 dla Polonii. Minutę później Kotwica zdobyła swoją pierwszą bramkę w meczu z rzutu wolnego. Wynik 7-1. Polonia odpowiedziała jeszcze trafieniami: A.Białkowskiego i M.Gościnaka. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wysokim prowadzeniem Polonii 9-1. Po zmianie stron Kotwica ruszyła do odrabiania strat. W efekcie szybko zdobyła kolejne dwie bramki. Wynik 9-3. W 38’ meczu na strzał z dystansu zdecydował się F.Michalak - lecz bramkarz Kotwicy nie dał się zaskoczyć, ale dobitka M.Malusiaka była już nie do obrony. Wynik meczu 10-3 dla Polonii. Kotwica odpowiedziała kolejnym trafieniem w 40’ meczu. Wynik spotkania 10-4. Nastepne minuty gry przyniosły kolejne bramki dla polonii. W 43’ spotkania bramkę po składnej akcji zespołu zdobył M.Gościniak. Minutę później kolejna bramkę zdobył A.Białkowski, a asystował M.Gosciniak. Mecz zakończył się bardzo wysokim zwycięstwem Polonii 12-4. W przekroju całego meczu Polonia bezapelacyjnie prezentowała się lepiej; zagrała nie tylko bardzo skutecznie w ataku, ale i w obronie.Na pochwałę za dobre spotkanie zasłużył cały zespół.
Polonia wystąpiła w składzie: D.Nyczak, J.Kmieciak, A.Białkowski, M.Szafrański, J.Kiel, J.Grześkowiak, M.Gościniak, M.Bartkowiak, F.Michalak, G.Kozłowski, D.Maćkowiak, D.Mostowski, K.Lewicz, M.Malusiak.
Najnowsze aktualności
-
02.04.2024
Zwycięstwo orlików w Kamionkach (2013)
W czwartek zespół Polonii Środa Wielkopolska 2013 udał się do Kamionek na mecz drugiej kolejki I ligi okręgowej D2 z miejscową Avią. Starcie z wymagającym rywalem zakończyło się zwycięstwem naszej drużyny 3:1 (1:0), a Poloniści z kompletem punktów przewodzą ligowej stawce.
-
02.04.2024
Remis z AP Reissa (2009)
W czwartej kolejce ligi profesjonalnej C1 Polonia rozegrała swój pierwszy mecz w roli gospodarza. Na boisku CTP 1 padł remis 1:1 (1:1). Pierwsi do siatki trafili Poloniści, a autorem bramki był Antoni Łukaszewski. Radość nie trwała długo, bo już po dwóch minutach goście doprowadzili do remisu.
-
02.04.2024
Towarzysko z Dunkami (Juniorki)
W piątek juniorki Polonii udały się do Opalenicy, aby rozegrać dwa mecze kontrolne z duńskim zespołem Nykøbing FC U16, który przebywał w tym czasie na obozie. Oba spotkania zakończyły się zwycięstwem drużyny z Danii - 8:3 oraz 9:2.
-
30.03.2024
Trzy bramki w Świnoujściu
W Wielką Sobotę piłkarze Polonii Środa Wielkopolska udali się do Świnoujścia na mecz z miejscową Flotą. Spotkanie ważne dla obu ekip. Średzka drużyna chciała podtrzymać dobrą passę zwycięstw, a walcząca o utrzymanie Flota łaknęła punktów jak kania dżdżu.
-
29.03.2024
Polonia ze zmiennym szczęściem (2011)
Ze zmiennym szczęściem w czwartek radzili sobie młodzicy Polonii (rocznik 2011). Pierwsza drużyna nie bez kłopotów wygrała z Wartą Śrem 7:3 (2:1), a ważny okazał się fragment gry, kiedy to Giovani Henriquez-Gajda strzelił trzy bramki w przeciągu 7 minut. Druga drużyna na boisku w Topoli przegrała 2:4 z Koziołkiem Poznań. Choć nasz zespół długimi fragmentami utrzymywał się dłużej przy piłce to nie przełożyło się to na zdobycz bramkową.
-
29.03.2024
Pierwszy punkt juniorów (2008)
W 3. kolejce ligi profesjonalnej juniorów B1 zespół Polonii Środa 2008 wywalczył swój pierwszy punkt. Drużyna prowadzona przez Przemysława Otuszewskiego i Marcina Duchałę wywiozła remis z Leszna, gdzie zmierzyła się ze swoją imienniczką - Polonią. Bramki dla średzkiego zespołu strzelali Gabriel Baszczyński (33') oraz Serhii Pankratov (84').
-
29.03.2024
Akademia: Raport z rozgrywek (27/28.03.2024)
Środa i czwartek obfitowały w mecze ligowe akademii, które przyniosły wiele emocji! Spośród dziewięciu meczów Poloniści wygrali cztery, a trzy zakończyły się remisem. Zwycięską passę kontynuują trampkarze z rocznika 2010, którzy tym razem pokonali 4:0 Polonię 1912 Leszno. Komplet punktów mają także młodzicy starsi 2011 (7:3 z Wartą Śrem), młodzicy młodsi 2012 (5:3 z Obrą 1912 Kościan), a także orlicy starsi 2013 (3:1 z Avią Kamionki w rozgrywkach młodzików). Dzięki remisom pierwsze punkty w ligach profesjonalnych zdobyły Polonia 2008 oraz Polonia 2009.
-
28.03.2024
Wysoki remis trampkarzy (2010)
W środowy wieczór zespół trampkarzy Polonii II Środa Wielkopolska (rocznik 2010) na boisku CTP 1 podejmował Unię Swarzędz. Spotkanie dostarczyło wielu emocji, było pełne bramek i zwrotów akcji. Poloniści trzy razy obejmowali prowadzenie, ale goście z każdym razem wyrównywali, by po przerwie prowadzić dwoma golami. Nasz zespół walczył jednak do końca i zdołał wyrównać, a mecz ostatecznie zakończył się wysokim remisem 5:5 (3:3).



























































