OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

23.04.2013

Wysokie zwycięstwo orlików starszych

W niedzielne popołudnie orlicy rozegrali swój kolejny mecz. Tym razem występowali w roli gospodarza zawodów; przeciwnikiem był zespół Kotwicy Kórnik. 

Pierwsze minuty spotkania to bardzo wysoka skuteczność zawodników Polonii. Zaledwie po 5 minutach meczu Polonia prowadziła 3-0. Pierwszą bramkę w meczu zdobył F.Michalak po podaniu K.Lewicza. Kolejne dwie bramki zdobył J.Kiel, który wykorzystał dokładne podania F.Michalaka. Tak szybko objęte prowadzenie przez zespół Polonii nie gwarantowało zwycięstwa. Zespół z Kórnika nie zamierzał łatwo się poddać i ruszył do odrabiania strat. Na szczęście w bramce Polonii dobrze spisywał się D.Nyczak broniąc strzały przeciwników. W 14’ meczu kolejną bramkę zdobył F.Michalak – wynik 4-0 dla Polonii. Dwie minuty później było już 5-0 po szybkim kontrataku Polonii. Akcję prawą stroną boiska A.Białkowskiego i dokładne podanie po ziemi wzdłuż pola karnego zakończył celnym strzałem M.Bartkowiak. W 19’ spotkania swoją trzecią bramkę w meczu (a szóstą bramkę dla Polonii) zdobył F.Michalak - który wykorzystał dokładne podanie M.Gosciniaka. W 21’ meczu bramkę zdobył A.Białkowski po dwójkowej akcji z F.Michalakiem. Wynik 7-0 dla Polonii. Minutę później Kotwica zdobyła swoją pierwszą bramkę w meczu z rzutu wolnego. Wynik 7-1. Polonia odpowiedziała jeszcze trafieniami: A.Białkowskiego i M.Gościnaka. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wysokim prowadzeniem Polonii 9-1. Po zmianie stron Kotwica ruszyła do odrabiania strat. W efekcie szybko zdobyła kolejne dwie bramki. Wynik 9-3. W 38’ meczu na strzał z dystansu zdecydował się F.Michalak - lecz bramkarz Kotwicy nie dał się zaskoczyć, ale dobitka M.Malusiaka była już nie do obrony. Wynik meczu 10-3 dla Polonii. Kotwica odpowiedziała kolejnym trafieniem w 40’ meczu. Wynik spotkania 10-4. Nastepne minuty gry przyniosły kolejne bramki dla polonii. W 43’ spotkania bramkę po składnej akcji zespołu zdobył M.Gościniak. Minutę później kolejna bramkę zdobył A.Białkowski, a asystował M.Gosciniak. Mecz zakończył się bardzo wysokim zwycięstwem Polonii 12-4. W przekroju całego meczu Polonia bezapelacyjnie prezentowała się lepiej; zagrała nie tylko bardzo skutecznie w ataku, ale i w obronie.Na pochwałę za dobre spotkanie zasłużył cały zespół.

Polonia wystąpiła w składzie: D.Nyczak, J.Kmieciak, A.Białkowski, M.Szafrański, J.Kiel, J.Grześkowiak, M.Gościniak, M.Bartkowiak, F.Michalak, G.Kozłowski, D.Maćkowiak, D.Mostowski, K.Lewicz, M.Malusiak.

Najnowsze aktualności

  • 22.08.2024

    Udana gra z MUKS Zielona Góra (2010)

    W niedzielę drugi zespół Polonii Środa 2010 prowadzony przez Kornela Ladrowskiego udał się do Kórnika, by rozegrać mecz kontrolny z MUKS Zielona Góra. Poloniści byli tego dnia bardzo skuteczni i pokonali zespół z województwa lubuskiego 10:1.

  • 21.08.2024

    Polonia Środa show

    W środowe popołudnie piłkarze Polonii Środa w kolejnym spotkaniu trzeciej ligi podejmowali na własnym boisku Sokoła Kleczew. Pojedynki obu ekip to już takie ligowe klasyki. Oba zespoły na trzecioligowym poziomie są nieprzerwanie od sezonu 2011/12. Wtedy to też spotkały się po raz pierwszy. Do tej pory w sumie w oficjalnych meczach czy to ligowych czy pucharowych na przestrzeni ostatnich dwunastu lat oba zespoły spotkały się ze sobą 27 razy.

  • 20.08.2024

    Remisowy debiut (2013)

    W sobotę Polonia 2013 rozegrała swój debiutancki mecz w rozgrywkach 1. ligi wojewódzkiej młodzików D2. Poloniści pod opieką trenera Łukasza Kaczałki w Szreniawie zremisowali 1:1 z Olimpią Plewiska, a jedyną bramkę zdobył Sebastian Ciszewicz.

  • 20.08.2024

    Wysokie zwycięstwo na start (2012)

    Polonia 2012 udanie rozpoczęła kolejny sezon w 1. lidze wojewódzkiej. Nasz zespół choć do przerwy bezbramkowo remisował to ostatecznie wygrał aż 8:0 z Kanią Gostyń.

  • 20.08.2024

    Transmisja meczu z Sokołem

    Zapraszamy Was na transmisję meczu z Sokołem Kleczew. Transmisja odbędzie się w środę 21 sierpnia a jej początek zaplanowaliśmy na godzinę 17:20. 

    Całość swoim komentarzem okrasi Łukasz Szarzyński.

  • 20.08.2024

    Nieudany wyjazd do Kalisza (2011)

    W odmiennych nastrojach swoje mecze kończyli zawodnicy Polonii 2011 I oraz Polonii 2011 II. Pierwszy zespół przegrał w wyjazdowym meczu z KKS-em 1925 Kalisz 0:8, natomiast druga drużyna zainaugurowała sezon 1. ligi okręgowej zwycięstwem 11:1 z LPFA Poznań/Gniezno.

  • 20.08.2024

    Cztery gole Miszkiewicza (2010)

    Zespół trampkarzy starszych Polonii (rocznik 2010) udanie rozpoczął nowy sezon, wygrywając 5:2 (3:0) z drużyną UKS AP Reissa/Szkoła Gortata Poznań. Doskonałą skutecznością popisał się Łukasz Miszkiewicz, który zdobył cztery bramki, natomiast jednego gola dołożył Kamil Jankowiak.

  • 20.08.2024

    Trenerzy akademii w kadrach Wielkopolskiego ZPN!

    Wczoraj Wielkopolski Związek Piłki Nożnej ogłosił składy sztabów szkoleniowych kadr młodzieżowych na sezon 2024/2025. W dumą możemy ogłosić, iż znalazło się w nich aż czterech trenerów naszej akademii - Agnieszka Rezler, Elżbieta Nowicz, Kamil Kudła oraz Michał Gościniak.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.