OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

23.04.2013

Wysokie zwycięstwo orlików starszych

W niedzielne popołudnie orlicy rozegrali swój kolejny mecz. Tym razem występowali w roli gospodarza zawodów; przeciwnikiem był zespół Kotwicy Kórnik. 

Pierwsze minuty spotkania to bardzo wysoka skuteczność zawodników Polonii. Zaledwie po 5 minutach meczu Polonia prowadziła 3-0. Pierwszą bramkę w meczu zdobył F.Michalak po podaniu K.Lewicza. Kolejne dwie bramki zdobył J.Kiel, który wykorzystał dokładne podania F.Michalaka. Tak szybko objęte prowadzenie przez zespół Polonii nie gwarantowało zwycięstwa. Zespół z Kórnika nie zamierzał łatwo się poddać i ruszył do odrabiania strat. Na szczęście w bramce Polonii dobrze spisywał się D.Nyczak broniąc strzały przeciwników. W 14’ meczu kolejną bramkę zdobył F.Michalak – wynik 4-0 dla Polonii. Dwie minuty później było już 5-0 po szybkim kontrataku Polonii. Akcję prawą stroną boiska A.Białkowskiego i dokładne podanie po ziemi wzdłuż pola karnego zakończył celnym strzałem M.Bartkowiak. W 19’ spotkania swoją trzecią bramkę w meczu (a szóstą bramkę dla Polonii) zdobył F.Michalak - który wykorzystał dokładne podanie M.Gosciniaka. W 21’ meczu bramkę zdobył A.Białkowski po dwójkowej akcji z F.Michalakiem. Wynik 7-0 dla Polonii. Minutę później Kotwica zdobyła swoją pierwszą bramkę w meczu z rzutu wolnego. Wynik 7-1. Polonia odpowiedziała jeszcze trafieniami: A.Białkowskiego i M.Gościnaka. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wysokim prowadzeniem Polonii 9-1. Po zmianie stron Kotwica ruszyła do odrabiania strat. W efekcie szybko zdobyła kolejne dwie bramki. Wynik 9-3. W 38’ meczu na strzał z dystansu zdecydował się F.Michalak - lecz bramkarz Kotwicy nie dał się zaskoczyć, ale dobitka M.Malusiaka była już nie do obrony. Wynik meczu 10-3 dla Polonii. Kotwica odpowiedziała kolejnym trafieniem w 40’ meczu. Wynik spotkania 10-4. Nastepne minuty gry przyniosły kolejne bramki dla polonii. W 43’ spotkania bramkę po składnej akcji zespołu zdobył M.Gościniak. Minutę później kolejna bramkę zdobył A.Białkowski, a asystował M.Gosciniak. Mecz zakończył się bardzo wysokim zwycięstwem Polonii 12-4. W przekroju całego meczu Polonia bezapelacyjnie prezentowała się lepiej; zagrała nie tylko bardzo skutecznie w ataku, ale i w obronie.Na pochwałę za dobre spotkanie zasłużył cały zespół.

Polonia wystąpiła w składzie: D.Nyczak, J.Kmieciak, A.Białkowski, M.Szafrański, J.Kiel, J.Grześkowiak, M.Gościniak, M.Bartkowiak, F.Michalak, G.Kozłowski, D.Maćkowiak, D.Mostowski, K.Lewicz, M.Malusiak.

Najnowsze aktualności

  • 18.09.2024

    Domowa porażka z Lechem (2013)

    W rozegranym w środę meczu 1. ligi wojewódzkiej D2 zespół Polonii 2013 przegrał na płycie głównej Stadionu Średzkiego z Lechem Poznań 2014. Poloniści dzielnie walczyli przez cały mecz, a do przerwy był wynik remisowy po golach Sebastiana Ciszewicza i Gabriela Lipińskiego. W drugiej części rywale byli jednak skuteczniejsi i ostatecznie wygrali 7:2 z naszym zespołem.

  • 18.09.2024

    Polonia pokonała Huragan (2012)

    W rozegranym we wtorek zaległym meczu 1. ligi okręgowej D1 zespół Polonii 2012/2013 pokonał na wyjeździe Huragan Pobiedziska 4:2 (3:1). Bramki dla Polonistów strzelali Jędrzej Gucze, Nikodem Wolniewicz, Nikodem Mazurczak oraz Jeremi Sójka.

  • 17.09.2024

    Gramy na Nowym Stadionie

    Nadszedł długo oczekiwany czas inauguracji meczów KS Polonia Środa Wielkopolska na Nowym Stadionie Średzkim.

  • 17.09.2024

    Kancelaria MS Adwokaci wspiera średzką piłkę

    Grono sponsorów KS Polonia Środa Wielkopolska powiększyło się o nowego, zacnego partnera: została nim Kancelaria Prawna MS Adwokaci Romana Szymanowskiego oraz Łukasza Mielocha.

  • 17.09.2024

    Pogoń Szczecin i otwarcie stadionu

    Ciekawie zapowiada się najbliższe spotkanie ligowe piłkarzy Polonii Środa Wielkopolska. Tym razem podopieczni Mikołaja Raczyńskiego podejmą na własnym boisku drugi zespół występującej w PKO Ekstraklasie Pogoni Szczecin. Mecz odbędzie się w wieczornej aurze bo zostanie rozegrany o godzinie 20:00 a towarzyszyć mu będzie huczne otwarcie Nowego Stadionu Średzkiego.

  • 16.09.2024

    Porażka w Zaniemyślu (2012)

    W drugiej kolejce 2. ligi okręgowej nasz zespół rocznika 2012 przegrał z Kłosem Zaniemyśl 1:9 (0:4). Bramkę dla Polonistów strzelił na początku drugiej połowy Gabriel Banaszak.

  • 16.09.2024

    Trampkarze bez punktów (2011)

    Mimo walki i wyrównanego meczu nie udało się zdobyć punktów Polonii 2011 w starciu z Górnikiem Konin. Poloniści prowadzili do przerwy 2:1 po bramkach Adama Jankowskiego oraz Kuby Kucharskiego, ale tuż po przerwie Górnik wyrównał. Decydujące dwa gole padły w ostatnich pięciu minutach spotkania. Drugi zespół na własnym boisku przegrał 0:3 (0:2) z Avią Kamionki.

  • 16.09.2024

    Krok od zwycięstwa (2010)

    Polonia 2010 II w sobotę zainaugurowała rozgrywki 2. ligi okręgowej C1. Nasz zespół był bliski zdobycia kompletu punktów, lecz w ostatniej minucie goście zdołali wyrównać i ostateczenie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2 (0:1). Bramki dla Polonii strzelili Bartosz Kurkowiak oraz Dawid Gołębiak.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.