08.09.2012
Wysokie zwycięstwo orlików młodszychPierwszy mecz nowego sezonu, chłopcy z rocznika 2003 grający już jako orlik młodszy, rozegrali w Śremie z tamtejszą Szóstką. Drużyna rywali obecnie w tym roczniku ma dwa zespoły i Polonia trafiła w swoje grupie drużynę oznaczoną jako Szóstka II Śrem. Pogoda w piątkowe popołudnie nie rozpieszczała i mecz rozegrany został przy delikatnie padającym deszczu, mimo tego zarówno na boisku jak i na trybunach atmosfera była bardzo pogodna.
Kibice obejrzeli mnóstwo pięknych akcji których autorami byli głównie zawodnicy ze Środy, co także przekładało się na zdobyte bramki.
Od samego początku mecz przeprowadzany był na połowie rywala i choć poloniści mogli już w 2 min. zdobyć bramkę, lecz należy pochwalić bramkarza drużyny ze Śremu ponieważ wiele razy uratował swoją drużynę od straty bramki. W 7 min. golkiper gospodarzy skapitulował po raz pierwszy, gdy Kacper Cyka dograł idealną piłkę do swojego partnera z ataku- Adama Rozwory, a ten już tylko dopełnił formalności wbijając piłkę do bramki. Druga bramka także była w pełni wykonana przez ten duet kiedy to z rzutu rożnego K. Cyka wrzucił piłkę na A. Rozworę a ten dokładając tylko nogę, bez problemu pokonał bramkarza. Trzecia bramka dla Polonii to zasługa tego zawodnika który asystował przy poprzednich, K. Cyka strzałem z ostrego kąta wcisną piłkę między nogami bramkarza Szóstki Śrem. W 19 min. było już 0:4 a bramka została zdobyta przez jednego z obrońców rywali, który po niefortunnym wybiciu piłki, wbił ją sobie do bramki. Piąta bramka dla Polonii została znów zdobyta przez A. Rozworę który już w 22 min zaliczył w tym meczu hat-trick. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:5 dla chłopców ze Środy.
Na początku drugiej połowy Nasz bramkarz zlekceważyli rywala i gospodarze zdobyli pierwszą bramkę. Chwilę po wznowieniu gry przez średzian, K. Cyka popisał się fenomenalnym strzałem z ok. 20m. tuz pod poprzeczkę nie dając szans bramkarzowi który musiał po raz szósty wyciągać piłkę ze swojej bramki. Kilka sekund później, gospodarze zdobyli drugą bramkę i jak się okazało, ostatnią już w ich wykonaniu, natomiast Nasi piłkarze jeszcze 3 razy wkładali piłkę do siatki Śremu. W 40 min. dokonał tego Stasiu Kornaszewski, który wykorzystał zamieszanie pod bramką rywala, a dwie kolejne to zasługa Wiktora Króla, który pokonał golkipera przeciwników w 46 i 49 min.
Na pochwałę zasługuje cały zespół, który to spotkanie zagrał w dobry stylu, konstruując swoje akcje od obrony.
Polonia wystąpiła w składzie: S. Łopatka, F. Półrolniczak, J. Kasprzyk, K. Kusik, W. Moroz, A. Kluczyński, K. Cyka, A. Rozwora, W. Król, S. Kornaszewski, M. Scholz, M. Hulewicz, M. Kościelniak, K.Maćkowiak, M. Dolata, M. Dziadek, J. Florczak,
Najnowsze aktualności
-
21.05.2025
Polonia 2012 w finałach turnieju Mała Piłkarska Kadra Czeka!
We wtorek zespoły Polonii 2011 oraz Polonii 2012 udały się do Rokietnicy, gdzie reprezentowały powiat średzki w wojewódzkich finałach turnieju LZS - Piłkarska Kadra Czeka. Rocznik 2012 spisał się doskonale i wywalczył awans do turnieju finałowego, który zostanie rozegrany w dniach 7-10 lipca w Nidzicy (warmińsko-mazurskie). W turnieju dla rocznika 2010 nasz powiat reprezentowała Polonia 2011, która odniosła jedno zwycięstwo i jedną porażkę, co nie dało kwalifikacji do finału.
-
20.05.2025
Domowe zwycięstwo z Trzemesznem (2014)
Polonia 2014 kontynuuje serię zwycięstw w 2. lidze okręgowej młodzików D2. Nasi zawodnicy, którzy rywalizują w lidze z rocznikiem 2013, tym razem pokonali na własnym boisku MKS Trzemeszno 10:2 (3:0). Dwóch zawodników skompletowało hat tricka - Wojciech Włodarczyk i Karol Krawczewski, a po jednym golu zdobyli Franciszek Czaja, Mikołaj Mielcarek, Witold Artomski oraz Adam Małolepszy. Polonia zajmuje 1. miejsce w tabeli.
-
20.05.2025
Wysokie zwycięstwo z KKS-em (2013)
Oba zespoły rocznika 2013 miniony weekend zaliczą do udanych. Polonia 2013 wysoko pokonała KKS 1925 Kalisz, strzelając 21 bramek, a najskuteczniejsi byli Oliwier Wiczyński - 7 bramek oraz Jakub Przybyłek - 5 bramek. Druga drużyna także zdobyła trzy punkty, pokonując 7:3 (5:2) Avię II Kamionki. Cztery bramki zdobył Michał Jakubiak, a po jednym trafieniu dołożyli Maurycy Wojtaszak, Piotr Kopczyński oraz Ksawery Adaszak.
-
20.05.2025
Drugie miejsce w SBG Cup! (2012)
Zespół młodzików z rocznika 2012 prowadzony przez trenera Bartosza Tomaszewskiego wywalczył w weekend srebrne medale w turnieju SBG Cup w Jarocinie! W finale turnieju nasz zespół przegrał po rzutach karnych ze Zjednoczonymi Rychwał. Polonia rozegrała łącznie dziewięć meczów w ciągu trzech dni, ani razu nie przegrywając.
-
20.05.2025
Młodzicy wygrali w Dolsku (2012)
Zespół Polonii 2012 II w sobotę wywalczył kolejne trzy punktu. Młodzi Poloniści wygrali na wyjeździe 5:3 (2:1) z Zawiszą Dolsk, a bramki na wagę trzech punktów strzelali Patryk Polny - dwie, Adam Przybylski - dwie oraz Jan Wojciechowski. Nasz zespół zajmuje trzecie miejsce w tabeli 2. ligi okręgowej D1.
-
20.05.2025
Dziewczyny przegrały w Owińskach (Juniorki)
Zespół juniorek w meczu 2. ligi okręgowej zmierzył się w sobotę na wyjeździe z Błękitnymi Owińska. Polonistki przegrały z chłopcami 1:8 (1:4), a jedynego gola dla naszego zespołu strzeliła Nikola Jeziorska.
-
20.05.2025
Porażka w Lesznie (2011)
Miniony weekend nie był udany dla zespołu trampkarzy z rocznika 2011. Pierwszy zespół wysoko przegrał z Polonią 1912 Leszno w spotkaniu 1. ligi wojewódzkiej C2. Do rozegrania pozostało jedno spotkanie, w którym rywalem Polonii będzie KKS 1925 Kalisz. Drugi zespół zremisował 3:3 (1:2) z Mieszkiem II Gniezno w spotkaniu 1. ligi okręgowej.
-
20.05.2025
Zwycięstwo trampkarzy z Wartą (2010)
Kolejne zwycięstwo odniosła Polonia 2010, tym razem pokonując 5:1 (2:1) Wartę Poznań 2011. W tabeli 1. ligi wojewódzkiej nasz zespół ma już osiem punktów przewagi nad drugim GES-em Poznań. Druga drużyna wygrała na wyjeździe 5:0 z Tarnovią Tarnowo Podgórne i przesunęła się na trzecie miejsce w 2. lidze wojewódzkiej. Trzeci zespół przegrał 2:5 z Koziołkiem II Poznań w meczu 1. ligi okręgowej.




























































