08.09.2012
Wysokie zwycięstwo orlików młodszychPierwszy mecz nowego sezonu, chłopcy z rocznika 2003 grający już jako orlik młodszy, rozegrali w Śremie z tamtejszą Szóstką. Drużyna rywali obecnie w tym roczniku ma dwa zespoły i Polonia trafiła w swoje grupie drużynę oznaczoną jako Szóstka II Śrem. Pogoda w piątkowe popołudnie nie rozpieszczała i mecz rozegrany został przy delikatnie padającym deszczu, mimo tego zarówno na boisku jak i na trybunach atmosfera była bardzo pogodna.
Kibice obejrzeli mnóstwo pięknych akcji których autorami byli głównie zawodnicy ze Środy, co także przekładało się na zdobyte bramki.
Od samego początku mecz przeprowadzany był na połowie rywala i choć poloniści mogli już w 2 min. zdobyć bramkę, lecz należy pochwalić bramkarza drużyny ze Śremu ponieważ wiele razy uratował swoją drużynę od straty bramki. W 7 min. golkiper gospodarzy skapitulował po raz pierwszy, gdy Kacper Cyka dograł idealną piłkę do swojego partnera z ataku- Adama Rozwory, a ten już tylko dopełnił formalności wbijając piłkę do bramki. Druga bramka także była w pełni wykonana przez ten duet kiedy to z rzutu rożnego K. Cyka wrzucił piłkę na A. Rozworę a ten dokładając tylko nogę, bez problemu pokonał bramkarza. Trzecia bramka dla Polonii to zasługa tego zawodnika który asystował przy poprzednich, K. Cyka strzałem z ostrego kąta wcisną piłkę między nogami bramkarza Szóstki Śrem. W 19 min. było już 0:4 a bramka została zdobyta przez jednego z obrońców rywali, który po niefortunnym wybiciu piłki, wbił ją sobie do bramki. Piąta bramka dla Polonii została znów zdobyta przez A. Rozworę który już w 22 min zaliczył w tym meczu hat-trick. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:5 dla chłopców ze Środy.
Na początku drugiej połowy Nasz bramkarz zlekceważyli rywala i gospodarze zdobyli pierwszą bramkę. Chwilę po wznowieniu gry przez średzian, K. Cyka popisał się fenomenalnym strzałem z ok. 20m. tuz pod poprzeczkę nie dając szans bramkarzowi który musiał po raz szósty wyciągać piłkę ze swojej bramki. Kilka sekund później, gospodarze zdobyli drugą bramkę i jak się okazało, ostatnią już w ich wykonaniu, natomiast Nasi piłkarze jeszcze 3 razy wkładali piłkę do siatki Śremu. W 40 min. dokonał tego Stasiu Kornaszewski, który wykorzystał zamieszanie pod bramką rywala, a dwie kolejne to zasługa Wiktora Króla, który pokonał golkipera przeciwników w 46 i 49 min.
Na pochwałę zasługuje cały zespół, który to spotkanie zagrał w dobry stylu, konstruując swoje akcje od obrony.
Polonia wystąpiła w składzie: S. Łopatka, F. Półrolniczak, J. Kasprzyk, K. Kusik, W. Moroz, A. Kluczyński, K. Cyka, A. Rozwora, W. Król, S. Kornaszewski, M. Scholz, M. Hulewicz, M. Kościelniak, K.Maćkowiak, M. Dolata, M. Dziadek, J. Florczak,
Najnowsze aktualności
-
26.05.2025
Akademia: Raport ligowy (24/25.05.2025)
Od piątku do poniedziałku zespoły akademii rozegrały dwanaście meczów i wygrały osiem z nich. Doskonale spisali się nasi reprezentanci w ligach wojewódzkich. Polonia 2008 pokonała wysoko AT Krotoszyn, Polonia 2009 wygrała z wiceliderem Unią Swarzędz, Polonia 2010 wysoko wygrała oba swoje mecze, zaś Polonia 2011 utrzymała się w 1. lidze wojewódzkiej dzięki zwycięstwu 5:1 z KKS-em 1925 Kalisz.
-
26.05.2025
Pogrom na stadionie średzkim
W niedzielne popołudnie na boisko wybiegł drugi zespół kobiet Polonii Środa Wielkopolska. Ich przeciwniczkami był zespół Lotnik Poznań. Walczące o awans do trzeciej ligi polonistki którym po piętach depcze Kania Gostyń nie mogły sobie pozwolić na stratę punktów. Ekipa Weroniki Rychlewskiej wyszła na mecz mocno zmotywowana i zdeterminowana co było widać od pierwszych minut.
-
26.05.2025
Swarzędz zdobyty
W kolejnym meczu ligowym piłkarze drugiego zespołu Polonii Środa mierzyli się w Swarzędzu z miejscowym Meblorzem. Oba zespoły należą do czołówki ligowej tabeli a więc kibice mogli liczyć na ciekawy pojedynek.
-
25.05.2025
Z Torunia bez punktów
W 32 kolejce ligowych zmagań piłkarze Polonii Środa Wielkopolska mierzyli się w Toruniu z tamtejszym zespołem Elany. Dla gospodarzy walczący o pozostanie w III lidze było to spotkanie niezwykle istotne a kolejne punkty przybliżyły by ich do spokojnej końcówki sezonu.
-
23.05.2025
Akademia: Zapowiedź (24/25.05.2025)
Dwanaście meczów akademii rozstanie rozegranych od piątku do poniedziałku. W piątek w meczu 1. ligi wojewódzkiej B2 zespół Polonii 2009 zmierzy się na wyjeździe z wiceliderem rozgrywek - Unią Swarzędz. W sobotę domowe mecze zagra Polonia 2010, a szczególnie ciekawie zapowiada się niedziela. Rozegrane zostaną wtedy mecze Polonii 2008 oraz juniorek, a Polonia 2011 w walce o utrzymanie w 1. lidze wojewódzkiej C2 podejmie na własnym boisku KKS 1925 Kalisz.
-
23.05.2025
Transmisja z Torunia
Zapraszamy Was na transmisję ze spotkania ligowego z Elaną Toruń. Transmisja oczywiście z komentarzem.
Początek transmisji w sobotę 24 maja o godzinie 16:50
Realizacja transmisji: PoloniaTV
O komentarz zadba: Łukasz Szarzyński
-
22.05.2025
Nie zwalniać tempa
Poloniści po słabszym okresie w rozgrywkach trzecioligowych przełamali się w ostatniej kolejce ligowej pewnie wygrywając na własnym boisku z Kotwicą Kórnik 3:1 (1:1). Wszyscy sympatycy liczą że podopieczni Macieja Rozmarynowskiego pójdą za ciosem i podtrzymają dobrą passę w kolejnym meczu w którym rywalem będzie Elana Toruń.
-
21.05.2025
Derby dla Polonii Środa
Nabierają tempa w końcowej fazie rozgrywki trzeciej ligi. Po sobotniej kolejce oznaczonej numerem 31. w środę piłkarze rozegrali kolejne spotkania. tym razem poloniści podejmowali na własnym boisku Kotwicę Kórnik.


























































