OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

08.09.2012

Wysokie zwycięstwo orlików młodszych

Pierwszy mecz nowego sezonu, chłopcy z rocznika 2003 grający już jako orlik młodszy, rozegrali w Śremie z tamtejszą Szóstką. Drużyna rywali obecnie w tym roczniku ma dwa zespoły i Polonia trafiła w swoje grupie drużynę oznaczoną jako Szóstka II Śrem. Pogoda w piątkowe popołudnie nie rozpieszczała i mecz rozegrany został przy delikatnie padającym deszczu, mimo tego zarówno na boisku jak i na trybunach atmosfera była bardzo pogodna. 

Kibice obejrzeli mnóstwo pięknych akcji których autorami byli głównie zawodnicy ze Środy, co także przekładało się na zdobyte bramki.

Od samego początku mecz przeprowadzany był na połowie rywala i choć poloniści mogli już w 2 min. zdobyć bramkę, lecz należy pochwalić bramkarza drużyny ze Śremu ponieważ wiele razy uratował swoją drużynę od straty bramki. W 7 min. golkiper gospodarzy skapitulował po raz pierwszy, gdy Kacper Cyka dograł idealną piłkę do swojego partnera z ataku- Adama Rozwory, a ten już tylko dopełnił formalności wbijając piłkę do bramki. Druga bramka także była w pełni wykonana przez ten duet kiedy to z rzutu rożnego K. Cyka wrzucił piłkę na A. Rozworę a ten dokładając tylko nogę, bez problemu pokonał bramkarza. Trzecia bramka dla Polonii to zasługa tego zawodnika który asystował przy poprzednich, K. Cyka strzałem z ostrego kąta wcisną piłkę między nogami bramkarza Szóstki Śrem. W 19 min. było już 0:4 a bramka została zdobyta przez jednego z obrońców rywali, który po niefortunnym wybiciu piłki, wbił ją sobie do bramki. Piąta bramka dla Polonii została znów zdobyta przez A. Rozworę który już w 22 min zaliczył w tym meczu hat-trick. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:5 dla chłopców ze Środy.

Na początku drugiej połowy Nasz bramkarz zlekceważyli rywala i gospodarze zdobyli pierwszą bramkę. Chwilę po wznowieniu gry przez średzian, K. Cyka popisał się fenomenalnym strzałem z ok. 20m. tuz pod poprzeczkę nie dając szans bramkarzowi który musiał po raz szósty wyciągać piłkę ze swojej bramki. Kilka sekund później, gospodarze zdobyli drugą bramkę i jak się okazało, ostatnią już w ich wykonaniu, natomiast Nasi piłkarze jeszcze 3 razy wkładali piłkę do siatki Śremu. W 40 min. dokonał tego Stasiu Kornaszewski, który wykorzystał zamieszanie pod bramką rywala, a dwie kolejne to zasługa Wiktora Króla, który pokonał golkipera przeciwników w 46 i 49 min.

Na pochwałę zasługuje cały zespół, który to spotkanie zagrał w dobry stylu, konstruując swoje akcje od obrony.

Polonia wystąpiła w składzie: S. Łopatka, F. Półrolniczak, J. Kasprzyk, K. Kusik, W. Moroz, A. Kluczyński, K. Cyka, A. Rozwora, W. Król, S. Kornaszewski, M. Scholz, M. Hulewicz, M. Kościelniak, K.Maćkowiak, M. Dolata, M. Dziadek, J. Florczak,

Najnowsze aktualności

  • 27.05.2025

    Cenne zwycięstwo na wyjeździe (2012)

    Polonia 2012 rozgrywała w czwartek mecz na szczycie 1. ligi wojewódzkiej. Nasz zespół prowadził już 4:0, a ostatecznie wygrał 4:2, dzięki czemu utrzymuje prowadzenie w tabeli ligowej. W niedzielę chłopacy nie mając swojego meczu wsparli juniorki w meczu 2. ligi okręgowej C2 - Polonia wygrała 5:2 z drużyna Olympique Poznań. Druga drużyna rocznika 2012 w meczu z liderującym Orlikiem Poznań przegrała 2:5.

  • 27.05.2025

    Dwie porażki na zakończenie (Juniorki)

    Ostatnie dwa mecze ligi wojewódzkiej juniorek nie poszły po myśli naszej zawodniczek. Polonistki, które już wcześniej zapewniły sobie udział w barażach o awans do Centralnej Ligi Juniorek, przegrały ostatnie dwa spotkania z Medykiem II Konin (0:2) oraz ze Spartą Miejska Górka (0:2). Teraz nasz zespół będzie przygotowywał się do baraży, w których zmierzy się z Ceramikiem Łubiana.

  • 27.05.2025

    Zwycięstwo na wagę utrzymania (2011)

    Niezwykle cenne zwycięstwo odniosła w niedzielę Polonia 2011. Zespół prowadzony przez Mateusza Zawalskiego i Adriana Wojtysiaka wygrał z KKS-em 1925 Kalisz mecz, którego stawką było utrzymanie w 1. lidze wojewódzkiej w sezonie 2025/2026. Nasi zawodnicy spisali się doskonale i pewnie wygrali 5:1 (1:0). Bramki strzelali Giovani Henriquez-Gajda - dwie, Jan Jankowiak oraz Oskar Różewicz - dwie. Goście tylko raz trafili do bramki chronionej przez Jana Staniaszka. Ostatecznie Poloniści zakończyli sezon na trzecim miejscu za plecami Polonii 1912 Leszno i Wielkopolski Komorniki, a przez Akademią Krecika Ostrów Wielkopolski. Druga drużyna w ostatnich dniach rozegrała dwa mecze i wspierana była przez chłopaków z rocznika 2012. Poloniści wygrali 4:1 z Lechem Poznań/Luboń, a następnie przegrali 1:4 z Koziołkiem Poznań.

  • 27.05.2025

    Trampkarze gromią (2010)

    Doskonałą formę utrzymuje Polonia 2010, która wysoko wygrała oba weekendowe mecze. W 1. lidze wojewódzkiej Poloniści wygrali aż 10:0 (4:0) z zespołem Poznańskiej 13 II Poznań i z przewagą ośmiu punktów prowadza w rozgrywkach. W 2. lidze wojewódzkiej nasz zespół wygrał 5:2 (3:1) z Polonią 1912 II Leszno i przesunął się już na drugie miejsce. Stawka jest jednak wyrównana, bo Polonia II traci tylko trzy punkty do prowadzącej Kani Gostyń i ma zaledwie dwa punkty przewagi nad strefą spadkową. Trzecia drużyna przegrała 0:5 z liderem rozgrywek - Unią Swarzędz.

  • 27.05.2025

    Kliszkowiak dał zwycięstwo trójce

    W meczu drużyn walczących o drugie miejsce w klasie B trzeci zespół seniorski Polonii wygrał 1:0 (1:0) po golu urodzonego w 2009 roku Marcela Kliszkowiaka, który wykorzystał doskonałe zagranie Jakuba Szymczaka. Dzięki temu zwycięstwu Polonia awansowała na 2. miejsce w ligowej tabeli, które jest premiowane awansem do klasy A. Do końca rozgrywek pozostały cztery kolejki.

  • 27.05.2025

    Gol Kliszkowiaka dał zwycięstwo (2009)

    Zespół juniorów młodszych B2 (rocznik 2009) swój mecz rozegrał już w piątek, na wyjeździe podejmując wicelidera rozgrywek - Unię Swarzędz. Poloniści mocno weszli w mecz, bo już w 2. minucie do bramki rywali trafił Marcel Kliszkowiak. Więcej goli już nie padło mimo kilku okazji z obu stron. W ligowej tabeli Polonia jest trzecia ze stratą jednego punktu do Unii i pięciu punktów do prowadzącego Górnika Konin. Do rozegrania pozostały cztery mecze.

  • 27.05.2025

    Pucharowe przedbiegi

    Już w najbliższy piątek średzka Polonia rozegra ostatnie ligowe domowe w tym sezonie spotkanie. Nasza drużyna podejmować będzie Wdę Świecie która jest tegorocznym beniaminkiem rozgrywek trzecioligowych ale nie absolutnym debiutantem na tym poziomie. Dla obu zespołów mecz ten będzie pucharowymi przedbiegami bo kilka dni później 4 czerwca obie ekipy zagrają w wojewódzkich finałach Pucharu Polski.

  • 27.05.2025

    W Krotoszynie na szóstkę (2008)

    W niedzielę Polonia 2008 wygrała kolejne spotkanie, tym razem pokonując AT Krotoszyn 6:0 (1:0). Wynik spotkania otworzył Wiktor Piechowiak, a kolejne gole padły dopiero w drugiej części gry. Dwukrotnie bramkarza gospodarzy pokonali Antoni Storozum i Bartosz Szwałek, a raz trafił Serhii Pankratov. Poloniści za dwie kolejki przed końcem rozgrywek zajmują drugie miejsce, z przewagą trzech punktów nad trzecią Calisią 14 Kalisz.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.