28.04.2025
Wysokie zwycięstwo mimo gry w osłabieniu (2008)
Wysokie zwycięstwo odniosła w niedzielę Polonia 2008, której nie przeszkodziła nawet gra w osłabieniu od 47. minuty. Do przerwy Poloniści prowadzili 3:0 po dwóch golach Wiktora Karolaka i jednym Mikołaja Szymańskiego. Tuż po przerwie czerwoną kartką za faul taktyczny został ukarany Jakub Kowalski, a goście rzut wolny zamienili na gola. Grający w osłabieniu gospodarze wbili Rawii Rawicz jeszcze cztery gole, a do siatki trafiali Serhii Pankratov, Adrian Wojciechowski oraz dwukrotnie Adam Gołaszewski.
Polonia 2008: 1. liga wojewódzka B1, gr. 2
27 kwietnia 2025, godz. 10:00 - Środa Wielkopolska (stadion CSiR)
Polonia Środa Wielkopolska 7:1 (3:0) Rawia Rawicz
Wiktor Karolak 10, 39, Mikołaj Szymański 12, Serhii Pankratov 65, Adrian Wojciechowski 79, Adam Gołaszewski 85, 89 - Tomasz Pokładek 48
Polonia: 1. Mateusz Kubalak - 3. Jan Gałka, 4. Juliusz Gawlikowski, 6. Jakub Kowalski, 7. Mikołaj Szymański (55, 10. Serhii Pankratov), 9. Wiktor Karolak (55, 8. Bartosz Szwałek), 14. Oleksii Steblin (55, 2. Bartosz Idziaszek), 15. Wiktor Piechowiak, 19. Adrian Wojciechowski, 22. Antoni Storozum (64, 13. Adam Gołaszewski), 23. Antoni Sobczyński (70, 18. Alan Nowakowski). Trenerzy: Dawid Kierzek oraz Marcin Duchała.
czerwona kartka: Jakub Kowalski (47. minuta, Polonia, za faul taktyczny).
Najnowsze aktualności
-
05.09.2022
Kolejne derby przed Polonią
W sobotę 10 września piłkarzy Polonii Środa czeka kolejne spotkanie ligowe. Tym razem nasz zespół zagra na boisku w pobliskim Swarzędzu a rywalem podopiecznych trenerów Pawła Juszczyka i Marcina Duchały będzie Unia Swarzędz. Zapowiadają się zatem małe lokalne derby, a oba zespoły po raz ostatni w lidze miały okazję się spotkać w sezonie 2020/21.
-
05.09.2022
Młodziczki: Komplet punktów w Koninie (2010)
W sobotę na boisku w Koninie młodziczki rozegrały pierwszy turniej ligowy Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Młode piłkarki Polonii spisały się znakomicie, wywożąc z Konina komplet punktów. Podopieczne Kamila Kudły i Karoliny Puzdrakiewicz wygrały 5:0 z Amber Kalisz oraz 1:0 z Medykiem Konin, a także walkowerem pokonały Ostrovię, która nie dojechała na zawody.
-
05.09.2022
Udany początek rozgrywek (2009)
W meczu 2. kolejki I ligi okręgowej trampkarzy młodszych Polonia Środa Wielkopolska pokonała 3:0 (2:0) Wartę Śrem. Dla podopiecznych Miłosza Twardowskiego i Marcina Parusa był to pierwszy mecz, ponieważ spotkanie 1. kolejki zostało przełożone. Bramki dla Polonistów strzelali Jakub Sawuć, Kamil Jankowiak oraz Antoni Staszak.
-
05.09.2022
Rawia rozgromiona przez trampkarzy (2008)
W 5. kolejce I ligi wojewódzkiej trampkarzy starszych Polonia Środa Wielkopolska pokonała na boisku głównym aż 8:0 (4:0) Rawię Rawicz. Aż pięć bramek w tym meczu strzelił Mikołaj Kowalski, a po jednym trafieniu dołożyli Paweł Sarna, Wiktor Motyl i Filip Zawodni. Podopieczni trenerów Przemysława Otuszewskiego i Wojciecha Gąsiorowskiego z kompletem punktów pewnie prowadzą w ligowej tabeli.
-
05.09.2022
Pewne zwycięstwo w Słupcy (2006)
W meczu 4. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorzy młodsi Polonii Środa Wielkopolska wygrali 3:0 (1:0) z SKP Słupca. Bramki dla podopiecznych Łukasza Kaczałki i Adriana Błaszaka strzelali Kacper Manicki oraz Maksymilian Łoniewski - dwie. Poloniści z kompletem punktów zajmują pierwsze miejsce w ligowej tabeli.
-
05.09.2022
Drugi zespół bez zwycięstwa
Nie udał się wyjazd drugiego zespołu Polonii Środa do Grodziska Wielkopolskiego na kolejne spotkanie ligowe. Mimo dobrej postawy i ambitnej walki na boisku nasz zespół przegrał 2:5 i na pierwsze ligowe punkty musi poczekać.
-
05.09.2022
Wyniki meczów akademii (3/4 września)
Udany weekend mają za sobą reprezentanci naszej akademii w rozgrywkach ligowych. W rozgrywkach piłki 11-osobowej wszyscy nasi reprezentanci wygrali swoje mecze bez straty gola. Juniorzy wygrali 3:0 w Słupcy, trampkarze starsi pokonali Rawię Rawicz 8:0, a trampkarze młodsi zwyciężyli 3:0 Wartę Śrem. Młodzicy starsi wygrali z Poznaniakiem Poznań i Kłosem Zaniemyśl oraz zremisowali z LPFA Krzykosy, natomiast młodzicy młodsi przegrali swoje dwa mecze.
-
04.09.2022
Bez punktów w starciu z Pogonią
W meczu szóstej kolejki trzeciej ligi piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku Pogoń Nowe Skalmierzyce. Spotkanie to zamykało szóstą kolejkę III ligi grupy drugiej a dla obu zespołów zwycięstwo było szansą na umocnienie swojej pozycji w górnej części ligowej tabeli.



























































