02.09.2013
Wysokie zwycięstwo dziewczyn na inauguracjęW dniu 01.09.2013r. odbył się mecz 1. kolejki II ligi kobiet pomiędzy Polonią Środa, a GOSRiT Luzino. Spotkanie to zaplanowane zostało na godz.15.00 rozpoczęło się z 30. minutowym opóźnieniem z powodu nie dotarcia sędziów. Ostatecznie spotkania musiał poprowadzić miejscowy arbiter, który dobrze poradził sobie z tym zadaniem.
Początek meczu naszego zespołu nie był udany. Po błędzie naszej obrony już w 5 minucie sredzianki straciły bramkę po trafieniu Dominiki Rowińskiej. Utracony gol dał dużo polonistkom do myślenia i bardzo je zmotywowała co można było zaobserwować w kolejnych etapach meczu. Swoich sił z rzutu wolnego próbowała Sylwia Jędrzejczyk jednak piłka po jej uderzaniu minimalnie minęła bramkę gości. Kolejne bardzo dobre akcje przeprowadzały Julia Mikołajczak oraz Urszula Lewicz, ale wynik wciąż był niekorzystny dla polonistek. W 23 minucie nastąpiła wymuszona z zmiana w Polonii. Boisko opuściła Monika Purgał a na placu gry pojawiła się Marta Gintrowicz. Po chwili sfaulowana została Roksana Wojtecka. Ze środka boiska piłkę do Urszuli Lewicz zagrały obrończynie, ale nasza zawodniczka ponownie uderzała niecelnie. Po chwili w polu karnym sfaulowana została Julia Mikołajczak i sędzia nie miał innego wyjścia jak podyktować rzut karny dla Polonii. Jedenastkę pewnie wykorzystała Roksana Wojtecka tym samym doprowadzając do wyrównania. Polonistki jednak ciągle atakowały czego efektem był kolejny gol zdobyty dwie minuty później. Znakomita indywidualną akcją popisała się Julia Mikołajczak zdobywając drugą bramkę dla Polonii. Niedługo później było już 3:1, gdy do siatki ponownie trafiła Julia Mikołajczak.
Dziesięć minut po wznowieniu gry, było już 4:1 dla naszych zawodniczek. Po strzale Agaty Ratajczak z linii pola karnego bramkarka z Luzina była bez szans. Kolejnego, już piątego gola zdobyła Urszula Lewicz po podaniu Agaty Ratajczak. W kolejnych minutach boisko opuściła Marianna Fabisiak, a na placu gry pojawiła się Natalia Świtalska. Blisko szczęścia była nieco później była Agata Ratajczak, która z rzutu wolnego minimalnie chybiła. W 70 minucie gry po sytuacji jeden na jeden Urszula Lewicz podwyższyła prowadzenie na 6:1. Niedługo później mógł paść siódmy gol lecz po strzale Natalii Świtalskiej futbolówka minęła bramkę, a Roksana Wojtecka trafiła w poprzeczkę. Już w samej końcówce spotkania ta sztuka udała się Natalii Świtalskiej i ostatecznie zawody zakończyły się pewnym zwycięstwem średzianek 7:2, bo w międzyczasie jeden z nielicznych ataków dał drugiego gola rywalkom.
Skład Polonii: Krajewska, Plewa, Oczkowska, Sroczyńska, Wiśniewska, Jędrzejczyk(k), Purgał, Wojtecka, Ratajczak, Lewicz, Mikołajczak.
Na zmianę wchodziły : Gintrowicz, Fabisiak, Świtalska
Najnowsze aktualności
-
22.09.2012
Wyniki sobotnich meczów 9. kolejki III ligi
Poniżej przedstawiamy wyniki sobotnich spotkań trzeciej ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Kolejne zwycięstwo zanotowała Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski, która pokonała Lubuszanina Trzciankę 3:0. W meczu na szczycie lepsza okazała się Unia Swarzędz pokonując w Kleczewie tamtejszego Sokoła 2:1.
-
22.09.2012
GKS Gułtowy pokonany
Rezerwy Polonii Środa Wielkopolska pokonały na własnym w dzisiejszym meczu poznańskiej klasy A GKS Gułtowy 6:0 (2:0).
-
22.09.2012
Polonia II jednak wiceliderem
Trwa zamieszanie z walkowerami w poznańskiej klasie A grupie I. Przypomnijmy że Wielkopolski Związek Piłki Nożnej zweryfikował najpierw cztery, a później dwa mecze z udziałem Pelikana Niechanowo i Orkana Jarosławiec.
-
25.09.2012
Kolejne zwycięstwo juniorów młodszych
W piątek 21 września juniorzy młodsi rozegrali mecz w ramach 3 kolejki rozgrywek ligowych. Poloniści udali się na bardzo ważny mecz do lidera Kotwicy Kórnik. Spotkanie prowadzone pod dyktando Polonii zakończyło się wygraną naszej druzyny w stosunku 4:2 (3:0). Bramki dla zespołu prowadzonego przez trenera Roberta Halaburdę zdobyli: Jakub Kurasiński, Szymon Grzelak, Karol Kaźmierczak i Adrian Olczyk. Dzieki temu zwycięstwu Polonia objęła samodzielne prowadzenie w ligowej tabeli. Początek spotkania rozegranego w Kórniku na głównej płycie należał zdecydowanie do zespołu Polonii. Przewagę tą nasi zawodnicy udokumentowali już w 2 minucie zdobywając pierwszą bramką. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Marcina Malusiaka zawodnicy Kórnika wybili piłkę przed pole karne, a tam na uderzenie zdecydował się Jakub Kurasiński, który trafił do siatki bramki gospodarzy. Poloniści nie zwalniali tempa byli przez cały okres zespołem zdecydowanie lepszym spychając przeciwnika do defensywy. W 18 minucie kolejna ładna akcja Polonii. Piłkę z lewej strony dorzuca w pole karne Krystian Olczyk do Macieja Polodego, który zgrywa ją przed pole a tam silnie uderza Szymon Grzelak, który wyprowadza Polonię na prowadzenie 2:0. W 35 minucie Marcin Malusiak wywalczył piłkę z prawej strony boiska, dograł ją do Krystiana Olczyka, który zauważył nadbiegającego Karola Kaźmierczaka i nasz obrońca uderzeniem z pola karnego po raz trzeci pokonuje bramkarza Kotwicy. Poloniści w tej części gry mieli jeszcze kilka szans, a najlepszą zmarnował Maciej Polody trafiając w poprzeczkę. Zawodnicy gospodarzy praktycznie nie zagrozili naszej bramce. W drugiej części gry grająca spokojnie już Polonia zdobyła kolejną bramkę w 53 minucie pop rzucie rożnym. Marcin Malusiak ponownie dobrze zagrał piłkę, do której dobiegł Adrian Olczyk i głową pokonał bramkarza. Chwilę później setki nie wykorzystał Maciej Polody, będąc oko w oko z bramkarzem trafił prosto w niego, a w 61 minucie Grzegorz Filipiak z 2 metrów nie trafił w światło bramki. Takie sytuacje zazwyczaj się mszczą i taki bieg wydarzeń miało to spotkanie. Minute później błąd w wyprowadzeniu piłki kończy się szybką kontrą Kotwicy i ich drugie uderzenie na bramkę kończy się zdobyciem kontaktowego gola. Gospodarze złapali wiatr w żagle lecz tylko na chwilę. Cały czas spotkanie było kontrolowane przez Polonię. W 70 doskonałe uderzenie z dystansu Grzegorza Filipiaka przechodzi minimalnie obok słupka. Kilka chwil później po dośrodkowaniu Adriana Olczyka Kacper Wartecki uderza głową lecz także obok słupka. W 76 minucie uderzenie z dystansu Szymona Grzelaka z najwyższym trudem broni bramkarz. Niestety w doliczonym czasie gry przytrafia się wpadka naszemu bramkarzowi, który za późno wyszedł przed pole karne i nie trafił w piłkę co skrzętnie wykorzystali zawodnicy Kotwicy zmniejszając wymiary porażki na 2:4. Zwycięstwo Polonii było jak najbardziej zasłużone, gdyż nasi zawodnicy byli zespołem lepszym , bardziej wybiegany i stwarzającym sobie wiele sytuacji podbramkowych. Wygrana ta dała także naszym zawodnikom fotel lidera, który do tej kolejki zajmowali gracze właśnie z Kórnika. Juniorzy młodsi wystąpili w składzie: Bartosz Kurasiak - Jakub Kurasiński - Paweł Burchacki (41` - Karol Witucki), Tomasz Kaźmierski (71` - Jedrzej Loga), Karol Kaźmierczak - Marcin Malusiak (55` - Klaudiusz Filipiak), Grzegorz Filipiak, Szymon Grzelak - Bartosz Nowak (41` - Adrian Olczyk), Krystian Olczyk (60` - Kacper Wartecki), Maciej Polody (64` - Artur Kaczmarek).
-
21.09.2012
Zapowiedź 7. kolejki klasy A
W najbliższy weekend rozegrana zostanie siódma kolejka rozgrywek o mistrzostwo poznańskiej klasy A.
-
21.09.2012
Zapowiedź 9. kolejki III ligi
Już po raz dziewiąty w tym sezonie piłkarze trzecioligowych zespołów wybiegną na boiska by powalczyć o kolejne ligowe punkty.
-
20.09.2012
Rozgrywki młodzieży
W najbliższy weekend po raz trzeci w tym sezonie drużyny młodzieżowe Polonii Środa Wielkopolska zagrają o ligowe punkty.
-
20.09.2012
Weekend w Poloniiodc. III
Zapraszamy do obejrzenia trzeciego odcinka naszego nowego cotygodniowego magazynu "Weekend w Polonii".





















































