28.03.2024
Wysoki remis trampkarzy (2010)
W środowy wieczór zespół trampkarzy Polonii II Środa Wielkopolska (rocznik 2010) na boisku CTP 1 podejmował Unię Swarzędz. Spotkanie dostarczyło wielu emocji, było pełne bramek i zwrotów akcji. Poloniści trzy razy obejmowali prowadzenie, ale goście z każdym razem wyrównywali, by po przerwie prowadzić dwoma golami. Nasz zespół walczył jednak do końca i zdołał wyrównać, a mecz ostatecznie zakończył się wysokim remisem 5:5 (3:3).
Mecz przy ul. Sportowej rozpoczął się po myśli gospodarzy bo w 22. minucie spotkania Polonia objęła prowadzenie, a autorem bramki był Filip Maćkowiak (asystował Adam Poloszyk). Radość Polonistów jednak nie trwała długo, bo goście już w 25. minucie doprowadzili do remisu. Mecz od samego początku rozgrywany był w bardzo dobrym tempie. Pomimo tego, że gra głownie toczyła się w środkowej strefie boiska, to oba zespoły stwarzały sobie sytuacje do strzelenia kolejnej bramki. Ta sztuka udała się gospodarzom w 30. minucie po bramce Jakuba Przybylskiego (asystował Jakub Mikołajczak). Po raz kolejny Unia nie pozostała dłużna, doprowadzając do remisu w 35. minucie. Mecz mógł się podobać, bo obfitował w dużą liczbę bramek. Do przerwy obie ekipy trafiały do bramki jeszcze po jednym razie. Dla Polonii w 36. minucie trafił Jakub Przybylski (asystował Dawid Buczma), natomiast Unia Swarzędz wyrównała w samej końcówce I połowy.
Po zmianie stron, mecz stał się jeszcze bardziej otwarty. Niestety dwa koszmarne błędy defensywy gospodarzy kosztowały drużynę stratę dwóch bramek w 43. i 46. minucie spotkania. Końcówka meczu należała jednak do gospodarzy. Determinacja i konsekwencja drużyny Polonii sprawiła, że udalo się doprowadzić do remisu. Jedną bramkę dołożył po raz kolejny Jakub Przybylski po asyście Kamila Zenkera, a w 64. minucie do wyrównania doprowadził Sviatoslav Melnykov. Mecz zakończył się sprawiedliwym remisem 5:5.
Polonia 2010 II: I liga okręgowa C2 - grupa 4
27 marca 2024, godz. 19:00 - Środa Wielkopolska (boisko CTP 1)
Polonia II Środa Wielkopolska 5:5 (3:3) Unia Swarzędz
Filip Maćkowiak 22, Jakub Przybylski 30, 36, 60, Sviatoslav Melnykov 64 - Michał Pluta 25, 35, 39, 43, 46
Polonia: 42. Krzysztof Stefański - 7. Jan Muszyński, 12. Aleksander Niemczewski, 14. Jakub Mikołajczak, 17. Adam Poloszyk, 19. Bartosz Nowicki, 21. Dawid Buczma, 22. Filip Maćkowiak, 24. Stanisław Wieczorek, 26. Oskar Tkaczyk, 47. Kamil Zenker. Grali także: 1. WIktor Nossow - 3. Franciszek Leżała, 9. Damian Hypki, 13. Franciszek Kaczmarek, 15. Sviatoslav Melnykov, 20. Marcel Kaleta, 23. Franciszek Smoliński, 27. Jakub Przybylski, 99. Adam Kłopocki.
trener: Patryk Słomczyński.
| I liga okręgowa C2 - grupa 4 (2010) | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | Polonia Poznań | 2 | 13:0 | 6 |
| 2. | Kotwica Kórnik | 2 | 9:2 | 6 |
| 3. | Polonia Środa Wielkopolska | 2 | 11:6 | 4 |
| 4. | Mieszko Gniezno | 2 | 5:3 | 3 |
| 5. | Talent Poznań | 2 | 4:5 | 3 |
| 6. | Unia Swarzędz | 2 | 5:9 | 1 |
| 7. | Avia Kamionki | 2 | 2:10 | 0 |
| 8. | Lider Swarzędz | 2 | 0:14 | 0 |
Najnowsze aktualności
-
13.06.2022
Luis Henriquez i Adam Borucki odchodzą z Polonii
Zgodnie z zapowiedzią rozpoczynamy cykl w którym przedstawimy Wam sylwetki piłkarzy którzy po sezonie odchodzą z naszego Klubu…Dziś przyjrzymy się występom w Polonii Środa Adam Borucki i Luis Henriquez.Adam Borucki do Polonii Środa dołączył w sezonie 2015/16 przechodząc z młodzieżowych zespołów Warty Poznań. Najczęściej grywał na pozycji środkowego obrońcy, a także środkowego pomocnika. W sumie w barwach naszego Klubu zaliczył prawie 200 spotkań w tym 162 mecze na poziomie III ligi w których zdobył 13 bramek. Z Polonią Środa zdobył




pucharów okręgowych i




pucharów Wojewódzkich. Miła okazję w naszych barwach rywalizować między innymi z Odrą Opole czy Górnikiem Zabrze.Luis Henriquez do Polonii Środa dołączył przed rundą wiosenną sezonu 2017/18. Tak utytułowanego piłkarza wcześniej w historii naszego Klubu nie było. W swojej historii Luis ma bowiem cztery mistrzostwa krajowe wywalczone kolejno z Deportivo Arabe Unido, Tauro FC i Lechem Poznań (dwa razy), puchar krajowy wywalczony z Lechem Poznań oraz 92 występy w reprezentacji Panamy. W Polonii Środa Luis Henriquez rozegrał 96 spotkań na boiskach trzeciej ligi w których zdobył 7 bramek. Wywalczył z naszym klubem

puchary okręgowe i



puchary Wojewódzkie.Panowie dziękujemy Wam za wszystko...
-
13.06.2022
Porażka w ostatniej kolejce (2005)
W ostatnim meczu I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych B1 zespół Polonii Środa Wielkopolska przegrał 1:3 na wyjeździe z Obrą 1912 Kościan. Nasz zespół prowadził do przerwy dzięki bramce Mikołaja Pacyny, ale w drugiej gospodarze strzelili trzy bramki i zdobyli trzy punkty.
Poloniści tym meczem zakończyli bardzo trudny sezon, zajmując w rozgrywkach grupy II ostatnie - 8. miejsce.
-
13.06.2022
Zwycięstwo i porażka orlików (2011)
Ze zmiennym szczęściem rywalizowała pierwsza drużyna orlików starszych (rocznik 2011). W środę średzki zespół przegrał 1:4 (0:4) z Lechem II Poznań, a jedynego gola strzelił Adam Jankowski. W sobotę było już jednak znacznie lepiej, bo Polonia wygrała 7:2 (4:0) z Mieszkiem Gniezno. Bramki strzelali: Adam Jankowski - trzy, Kacper Pauter - dwie, Mikołaj Borczyk oraz Mikołaj Jaśkowiak. Drugi zespół mierzył się z Avią II Kamionki, a trzeci z MKS II Trzemeszno.
-
13.06.2022
Nieudany weekend młodzików (2010)
W miniony weekend żadnemu z trzech zespołów rocznika 2010 nie udało się wygrać. Pierwszy zespół przegrał na wyjeździe z Poznańską 13 Poznań aż 2:6 (1:3), a bramki zdobył Nikodem Odwrot i Amelia Guzenda. Druga drużyna zremisowała 1:1 (1:1) w Rogoźnie z tamtejszym oddziałem LPFA po bramce Dawida Buczmy. Trzeci zespół minimalnie przegrał 1:2 (0:1) z AF 92 Witkowo, a jedynego gola zdobył Adam Poloszyk.
-
13.06.2022
Sześć punktów w trzech meczach (2009)
Nieźle spisali się zawodnicy rocznika 2009 w miniony weekend. Pierwszy zespół zdominował rywali i wygrał swój mecz z AP Błękitni Owińska 4:1 (1:1). Bramki strzelali Antoni Staszak - dwie, Stanisław Jaskólski oraz Stanisław Korzeniewski. Drugi zespół zakończył wiosenne rozgrywki meczami ze Spartą Sklejką Orzechowo (4:0) oraz Przemysławem Poznań (1:2). Bramki w pierwszym z tych meczów strzelali Sebastian Grządzielewski, Dominik Falgier, Jakub Sawuć i Bartłomiej Wiczyński, natomiast jedynego gola dla Polonii w drugim pojedynku zdobył Piotr Tumidaj.
-
13.06.2022
Bolesna porażka z GKS Dopiewo (2003/04)
W meczu 12. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów starszych Polonia Środa Wielkopolska przegrała 2:3 z GKS-em Dopiewo, choć na przerwę schodziła prowadząc 2:1. Obie bramki dla podopiecznych Marka Bugajskiego i Luisa Henriqueza strzelił Marcin Kaczmarek. -
13.06.2022
Akademia: Wyniki gier weekendowych (11-12 czerwca)
Bardzo udany weekend mają za sobą zawodnicy naszej akademii! Zespół trampkarzy młodszych (rocznik 2008) wygrał na własnym boisku z GKS-em Grębanin 6:2 i awansował do baraży o Centralną Ligę Juniorów. Orliki młodsze (rocznik 2012) zajęły drugie miejsce w turnieju o Złoty Strug w Swarzędzu, w finale przegrywając 1:2 z Lechem Poznań. Warto dodać, że najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Antek Skowroński, a zawodnikiem turnieju wybrano Franka Ratajczaka. Żaki starsze (rocznik 2013) wygrały w SBG Cup w Jarocinie, w finale pokonując Wartę Poznań. Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom!!
-
13.06.2022
Zwycięstwo z Lechitą Kłecko
W sobotę 11.06.2022 o godz. 15.00 na boisku w Kłecku drużyna rezerw Polonii Środy rozegrała spotkaniu w klasie okręgowej z zespołem Lechita Kłecko. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonii Środa 4-0. Bramki dla Polonii strzelili: Jędrzej Drame - 3, Krystian Pawlak - 1.



























































