OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

28.03.2024

Wysoki remis trampkarzy (2010)

W środowy wieczór zespół trampkarzy Polonii II Środa Wielkopolska (rocznik 2010) na boisku CTP 1 podejmował Unię Swarzędz. Spotkanie dostarczyło wielu emocji, było pełne bramek i zwrotów akcji. Poloniści trzy razy obejmowali prowadzenie, ale goście z każdym razem wyrównywali, by po przerwie prowadzić dwoma golami. Nasz zespół walczył jednak do końca i zdołał wyrównać, a mecz ostatecznie zakończył się wysokim remisem 5:5 (3:3).

Mecz przy ul. Sportowej rozpoczął się po myśli gospodarzy bo w 22. minucie spotkania Polonia objęła prowadzenie, a autorem bramki był Filip Maćkowiak (asystował Adam Poloszyk). Radość Polonistów jednak nie trwała długo, bo goście już w 25. minucie doprowadzili do remisu. Mecz od samego początku rozgrywany był w bardzo dobrym tempie. Pomimo tego, że gra głownie toczyła się w środkowej strefie boiska, to oba zespoły stwarzały sobie sytuacje do strzelenia kolejnej bramki. Ta sztuka udała się gospodarzom w 30. minucie po bramce Jakuba Przybylskiego (asystował Jakub Mikołajczak). Po raz kolejny Unia nie pozostała dłużna, doprowadzając do remisu w 35. minucie. Mecz mógł się podobać, bo obfitował w dużą liczbę bramek. Do przerwy obie ekipy trafiały do bramki jeszcze po jednym razie. Dla Polonii w 36. minucie trafił Jakub Przybylski (asystował Dawid Buczma), natomiast Unia Swarzędz wyrównała w samej końcówce I połowy.

Po zmianie stron, mecz stał się jeszcze bardziej otwarty. Niestety dwa koszmarne błędy defensywy gospodarzy kosztowały drużynę stratę dwóch bramek w 43. i 46. minucie spotkania. Końcówka meczu należała jednak do gospodarzy. Determinacja i konsekwencja drużyny Polonii sprawiła, że udalo się doprowadzić do remisu. Jedną bramkę dołożył po raz kolejny Jakub Przybylski po asyście Kamila Zenkera, a w 64. minucie do wyrównania doprowadził Sviatoslav Melnykov. Mecz zakończył się sprawiedliwym remisem 5:5.

Polonia 2010 II: I liga okręgowa C2 - grupa 4
27 marca 2024, godz. 19:00 - Środa Wielkopolska (boisko CTP 1)
Polonia II Środa Wielkopolska 5:5 (3:3) Unia Swarzędz
Filip Maćkowiak 22, Jakub Przybylski 30, 36, 60, Sviatoslav Melnykov 64 - Michał Pluta 25, 35, 39, 43, 46

Polonia: 42. Krzysztof Stefański - 7. Jan Muszyński, 12. Aleksander Niemczewski, 14. Jakub Mikołajczak, 17. Adam Poloszyk, 19. Bartosz Nowicki, 21. Dawid Buczma, 22. Filip Maćkowiak, 24. Stanisław Wieczorek, 26. Oskar Tkaczyk, 47. Kamil Zenker. Grali także: 1. WIktor Nossow - 3. Franciszek Leżała, 9. Damian Hypki, 13. Franciszek Kaczmarek, 15. Sviatoslav Melnykov, 20. Marcel Kaleta, 23. Franciszek Smoliński, 27. Jakub Przybylski, 99. Adam Kłopocki.
trener: Patryk Słomczyński.


I liga okręgowa C2 - grupa 4 (2010)
  Drużyna Mecze Bramki Pkt.
1. Polonia Poznań 2 13:0 6
2. Kotwica Kórnik 2 9:2 6
3. Polonia Środa Wielkopolska 2 11:6 4
4. Mieszko Gniezno 2 5:3 3
5. Talent Poznań 2 4:5 3
6. Unia Swarzędz 2 5:9 1
7. Avia Kamionki 2 2:10 0
8. Lider Swarzędz 2 0:14 0

 

Najnowsze aktualności

  • 07.11.2022

    Porażki młodzików (2011)

    Oba swoje mecze niestety przegrali młodzicy młodsi. Pierwszy zespół przegrał 0:6 (0:3) z Polonią 1912 Leszno w mecz I Ligi Wojewódzkiej, natomiast druga drużyna przegrała 1:11 (1:3) na wyjeździe z Liderem Swarzędz. Jedynego gola zdobyła Julia Wawroska.

  • 07.11.2022

    6. miejsce w SBG Cup (2010)

    Pierwszy zespół młodzików starszych nie rozgrywał w ten weekend meczów ligowych, ponieważ brał udział z turnieju SBG Cup w Jarocinie. Poloniści rywalizowali już w składach 11-osobowych. W fazie grupowej zajęli czwarte miejsce i awansowali do drabinki finałowej, w której najpierw przegrali z Jaguarem Gdańsk, następnie pokonali Wisłę Płock, a w meczu o 5. miejsce przegrali ze Śląskiem Wrocław.

    Druga drużyna zakończyła jesień przegranym 0:4 (0:2) meczem wyjazdowym z Kotwicą II Kórnik. Młodzi Poloniści zakończyli rozgrywki na trzecim miejscu.

  • 07.11.2022

    Wywalczone trzy punkty w Kobylnicy (2009)

    W spotkaniu 12. kolejki I Ligi Okręgowej trampkarzy młodszych Polonia Środa Wielkopolska wygrała 1:0 (0:0) z Piastem Kobylnica. Jedyny gol padł w 73. minucie meczu. Świetne dośrodkowanie Jakuba Janiszewskiego z rzutu rożnego na gola zamienił Kacper Kucharski.

    Druga drużyna w niedzielę przegrała 2:5 (1:2) z Vitcovią Witkowo, a bramki strzelali Dawid Gołębiak i Antoni Staszak. Był to ostatni mecz w tej rundzie, którą Poloniści zakończyli na 1. miejscu w tabeli, dającym awans do II Ligi Okręgowej.

  • 07.11.2022

    Bezbramkowo w Gostyniu (2008)

    W ostatniej kolejce I Ligi Wojewódzkiej trampkarzy starszych Polonia Środa Wielkopolska bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z Kanią Gostyń. Poloniści już wcześniej zapewnili sobie zwycięstwo w rozgrywkach i udział w wojewódzkim barażu o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15. Poznali oni także barażowego rywala. Podobnie jak pół roku temu Polonia zmierzy się z UKS AP Reissa Poznań, który w ostatniej wyprzedził Suchary Suchy Las.

  • 07.11.2022

    Porażka w meczu na szczycie (2006)

    W meczu 13. kolejki I Ligi Wojewódzkiej juniorów młodszych Polonia Środa Wielkopolska przegrała u siebie z wiceliderem rozgrywek - Jarotą Jarocin 1:2 (1:1). Poloniści wyszli na prowadzenie już w 9. minucie po trafieniu Szymona Rauhuta, ale w 27. minucie goście wyrównali z rzutu karnego. Jarota w 58. minucie gry wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do końcowego gwizdka. Polonia nadal prowadzi w tabeli, ale ma już tylko dwa punkty przewagi nad drugim Jarotą.

  • 07.11.2022

    Rezerwy odwróciły losy meczu

    W sobotę w samo południe zespół rezerw Polonii Środa w kolejnym meczu w V lidze grał na wyjeździe a tym razem rywalem młodych polonistów był Płomień Przyprostynia. Nasza drużyna zdobyła trzy punkty po bardzo trudnym meczu. Ogromny udział w naszym zwycięstwie miał Kacper Rybarczyk, który wybronił kilka stuprocentowych sytuacji strzeleckich gospodarzy.

  • 07.11.2022

    Akademia: Wyniki meczów (5-6 listopada)

    W pierwszy weekend listopada swoje rozgrywki zakończyli trampkarze starsi, którzy bezbramkowo zremisowali na wyjeździe z Kanią Gostyń. Hitowe starcie niestety przegrali juniorzy młodsi. Na Nowym Stadionie CSiR, pomimo szybko objętego prowadzenia, ulegli oni Jarocie Jarocin 1:2. Trampkarze młodsi po trudnym meczu wygrali 1:0 z dobrze broniącą się drużyną Piasta Kobylnica.

    Młodzicy starsi wzięli udział w turnieju SBG Cup w Jarocinie, kończąc zmagania na szóstym miejscu.

    Młodziczki zajęły trzecie miejsce w wojewódzkich finałach ligi młodziczek. Nasza zawodniczki pokonały Medyka Konin, ale przegrały z AZS UAM Poznań oraz Wartą Poznań.

    Orlicy starsi (rocznik 2012) zajęli drugie miejsce w ogólnopolskim turnieju Athletic Cup w Nowej Rudzie.

  • 07.11.2022

    Kolejne trzy punkty kobiet

    W niedzielę 6 listopada piłkarki Polonii Środa rozegrały kolejne spotkanie ligowe. Tym razem polonistki podejmowały na własnym boisku UKS Ząbkovię Ząbki.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.