18.06.2018
Wysoka wygrana ze Stellą (1999/00)W środę 13 czerwca juniorzy starsi rozegrali przedostatni mecz ligowy. Był on niezwykle ważny dla obu drużyn, które walczą o awans do Ligi Wojewódzkiej.
Po pierwszej, bardzo nerwowej i w sumie słabej, połowie Poloniści przegrywali 0:1. Wszystko co najlepsze czekało nas w drugich 45 min., w których nasi zawodnicy zdecydowanie zaatakowali rywali zmuszając ich do głębokiej defensywy. Z minuty na minutę coraz groźniej atakowali bramkę Stelli, aż w końcu po indywidualnej akcji M. Stoleckiego doprowadzili do remisu. Kolejne bramki były tylko kwestią czasu i po celnych trafieniach J. Kiela, ponownie M. Stoleckiego i M. Madaja nasz zespół odniósł przekonujące zwycięstwo, prezentując o wiele lepszą grę, jak w pierwszych 45 minutach.
Już w sobotę 16 czerwca o godz. 13.00 czeka ich ostatnie spotkanie w tym sezonie. Do Środy przyjedzie zespół Błękitnych Owińska i trzy punkty w potyczce z nimi zagwarantują naszym juniorom upragniony awans. Już teraz serdecznie zapraszamy na to bardzo ciekawie zapowiadające się spotkanie wszystkich kibiców!
Ze Stellą zagrali: K. Biliński, K. Gołębiewski, D. Puchalski, F. Lesiński, W. Leporowski, J. Kiel (80’ D. Włodarczak), M. Graczyk, F. Radek ( 60’ M. Gościniak ), A. Buczma, M. Stolecki, M. Madaj ( F. Michalak ).
Najnowsze aktualności
-
15.12.2025
HPP: Polonia liderem po dwóch turniejach (2013)
Polonia 2013 pozostaje liderem grupy B po drugim turnieju z cyklu Halowego Pucharu Prezesa WZPN, który rozgrywany był w Golinie. Nasz zespół, rywalizujący w strefie konińskiej, tym razem rozpoczął od porażki z APR Lampart Jarocin, następnie raz zremisował, a potem odniósł trzy zwycięstwa.
-
15.12.2025
Futsal: Polonia U-19 awansowała do II fazy (2008/2009)
Polonia 2008/2009 awansowała do II fazy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-19 w futsalu! Nasz zespół, który rywalizował z rocznikiem 2007, z siedmioma punktami zajął 2. miejsce i wywalczył awans do drugiego etapu, który rozgrywany będzie 6 stycznia.
-
15.12.2025
Futsal: Polonia U-15 awansowała do III fazy (2011)
Polonia 2011 awansowała do III fazy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-15 w futsalu! W średzkiej hali Kobra Arena nasz zespół wygrał dwa mecze, jeden zremisował i raz przegrał. Turniej ostatniej III fazy eliminacji rozegrany zostanie 6 stycznia.
-
15.12.2025
Składy lig wojewódzkich w rundzie wiosennej 2025/2026
Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej opublikował składy składy grup 1. i 2. lig wojewódzkich w kategoriach junior, trampkarz oraz młodzik. Tym samym swoich rywali w rozgrywkach ligowych poznały Polonia 2009, Polonia 2010 I, Polonia 2010 II, Polonia 2011, Polonia 2012, Polonia 2013 oraz Polonia 2014.
-
09.12.2025
Polonia piąta w SBG Cup (2012)
Polonia 2012 zajęła piąte miejsce w weekendowym turnieju SBG Jarocin Cup. Nasz zespół w fazie eliminacyjnej zajął drugie miejsce w grupie B za plecami Śląska Wrocław i awansował do fazy finałowej, by stanąć do walki o medale. W ćwierćfinale Poloniści przegrali 1:4 z Arkonią Szczecin i pozostała im walka o miejsca 5-8. Następnie nasz zespół wygrał 2:1 z Talentem Warszawa, a w meczu o 5. miejsce pokonał Gwardię Koszalin.
-
06.12.2025
Futsal: Polonia U-13 awansowała do III fazy (2013)
Polonia 2013 awansowała do III fazy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-13 w futsalu! Nasz zespół zajął 2. miejsce podczas turnieju II fazy eliminacji, który rozgrywany był w Szczecinie. Poloniści pokonali KP Piła oraz Futsal Szczecin, przegrywając jedynie z zespołem SAF Szczecin. Ostatni etap eliminacji zaplanowano na 20 grudnia.
-
03.12.2025
Tabele końcowe lig młodzieżowych - jesień 2025/2026
Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej opublikował zweryfikowane tabele końcowe rozgrywek młodzieżowych w rundzie jesiennej sezonu 2025/2026.
-
02.12.2025
Nieudane pożegnanie z 1. ligą wojewódzką (2012)
W zaległym meczu 1. ligi wojewódzkiej, kończącym te rozgrywki, zespół Polonii 2012 przegrał w Pleszewie 3:6 (1:3) z Lechem Poznań/Południe. Bramki dla naszej drużyny, która wiosną będzie rywalizować w 2. lidze wojewódzkiej, strzelali Bartłomiej Krajewski - dwie, a także Tymoteusz Włodarczak.
























































