10.05.2021
Wysoka wygrana z Unią Swarzędz (2006)W sobotę 8 maja na płycie głównej Stadionu Średzkiego poloniści z rocznika 2006 występujący na co dzień w lidze wojewódzkiej zagrali kolejny mecz o ligowe punkty. Przeciwnikiem naszego zespołu była Unia Swarzędz.
Początek spotkania był bardzo wyrównany, zarówno poloniści jak i przyjezdni nie mogli utrzymać się dłużej przy piłce przez co było widać trochę chaosu w grze. Dopiero po 15 minutach gry prowadzenie naszej drużynie dał Kamil Mielcarek, który wykorzystał błąd defensywy rywali i było 1-0. Po tej bramce poloniści dostali wiatru w żagle i podążając za ciosem zdobyli kolejne trafienia miedzy innymi po rzucie rożnym do bramki Unii trafił Jakub Płonka (na 2-0) oraz dwa trafienia po dobrym wykończeniu akcji zaliczył Jakub Wawroski. W 30 minucie poważnej kontuzji doznał Kacper Kruk, który ostatecznie opuścił boisko i karetką został odwieziony do szpitala. Ta sytuacja podziałała na zespół mobilizująco i jeszcze przed przerwą bramkę na 5-0 zdobył Kacper Manicki. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Stroną dominującą był zespół Polonii, który grał konsekwentnie w ataku, natomiast goście też próbowali na różne sposoby zagrozić bramce Jakuba Korcza, ale nie mieli sposobu na złamanie bloku defensywnego naszego zespołu. W drugiej połowie poloniści dołożyli jeszcze cztery trafienia autorstwa Jakuba Płonki, który ponownie zdobył dwie bramki po rzucie rożnym oraz Jakuba Wawroskiego i Aleksandra Wyderkiewicza dla, którego było to pierwsze trafienie w barwach Polonii po dołączeniu do drużyny. Ostatecznie poloniści zasłużenie pokonali zespół ze Swarzędza wynikiem 9-0.
Polonia Środa: J. Korcz – J. Wójkiewicz, J. Płonka, O. Górski, P. Hładyszewski, O. Oboda, K. Kruk, K. Mielcarek, K. Manicki, O. Banaszak, J. Wawroski – D. Kaczmarek, J. Zaganiaczyk, J. Łoda, S. Debowski, M. Wiatr, K. Bartkowiak, A. Wyderkiewicz.
Najnowsze aktualności
-
07.04.2025
Tylko remis we Wrześni (2010)
W niedzielę zespół Polonii 2010 dość niespodziewanie nie wygrał z Victorią Września. Nasza drużyna, która do tego meczu przystępowała z kompletem punktów, z Wrześni przywiozła jeden punkt po remisie 2:2. Warto też dodać, że Polonia dwukrotnie goniła wynik, ale bramki Łukasza Miszkiewicza i Sviatoslava Melnykova pozwoliły na zdobycie jednego punktu. Również w niedzielę swój mecz rozgrywała druga grupa rocznika 2010, rywalizująca w 1. lidze okręgowej. Zespół Kornela Ladrowskiego na własnym boisku przegrał 0:4 z Talentem Poznań, choć do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.
-
07.04.2025
Pierwsze zwycięstwo (2009)
Polonia 2009 w 4. kolejce 1. ligi wojewódzkiej B2 odniosła swoje pierwsze zwycięstwo, pokonując na wyjeździe 4:2 (1:0) zespół SMS Konin. Polonistów na prowadzenie wyprowadził Antoni Łukaszewski, a podwyższył je Benjamin Wałuszko. Gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania, strzelając dwa gole w ciągu dwóch minut, ale końcówka meczu należała do naszej drużyny. W 69. oraz 88. dwa kole dołożył Benjamin Wałuszko, który skompletował hat tricka i jednocześnie zapewnił Polonii trzy punkty.
-
07.04.2025
Przerwali serię remisów (2008)
Polonia 2008 odnotowała piąty mecz bez porażki, przerywając jednocześnie serię trzech remisów. Zespół Dawida Kierzka i Marcina Duchały wygrał 8:0 (4:0) z Akademią Talentów Krotoszyn. Bramki dla Polonii strzelali Filip Staszak, Adam Gołaszewski - po dwie, Bartosz Szwałek, Bartosz Idziaszek, Szymon Zając oraz Wiktor Karolak. Nasz zespół zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli.
-
07.04.2025
Bez punktów w Kamionkach
W tym samym czasie co pierwszy zespół w Bydgoszczy w Kamionkach zespół rezerw walczył o kolejne ligowe punkty a ich rywalem była miejscowa Avia.
-
07.04.2025
Trzeci zespół zatrzymał lidera
W sobotę trzeci zespół Polonii zatrzymał zespół Wiary Lecha II Poznań/Robakowo, który dotąd wygrał wszystkie mecze. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2, a postawa Polonistów zasługuje na pochwałę tym bardziej, że potafili wyrwać punkt przegrywając już 0:2. Gole dla zespołu prowadzonego przez Łukasza Kaczałkę strzelili Marcin Ratajczak i Bartosz Kadrzyński - obaj pokonali bramkarza strzałami głową po dośrodkowaniach Kacpra Cyki.
-
07.04.2025
Akademia: Raport ligowy (05/06.04.2025)
Jedenaście meczów rozegrały drużyny akademii w pierwszy weekend kwietnia, odnosząc w nich pięć zwycięstw. Polonia 2008 odnotowała piąty mecz bez porażki, przerywając jednocześnie serię trzech remisów. Zespół Dawida Kierzka i Marcina Duchały wygrał 8:0 z Akademią Talentów Krotoszyn. Z kolei Polonia 2009 odniosła swoje pierwsze zwycięstwo, pokonując 4:2 SMS Konin. Trzy punkty wywalczyły także inaugurujące sezon Polonia 2012 II, Polonia 2013 II oraz Polonia 2014.
-
06.04.2025
Ważna wygrana w Bydgoszczy
Na zakończenie zmagań w 24 kolejce Betclic III ligi grupa 2 w Bydgoszczy odbyło się spotkanie w którym miejscowy Zawisza podejmował Polonię Środa Wielkopolska. Jesienią w starciu obu ekip górą byli poloniści wygrywając na własnym stadionie 3:2.
-
04.04.2025
Akademia: Zapowiedź (05/06.04.2025)
W pierwszy weekend kwietnia do walki o ligowe punkty przystąpią kolejne drużyny z kategorii młodzik - premierowe mecze w rundzie wiosennej zagrają Polonia 2012 II, Polonia 2013 oraz Polonia 2014, która rywalizować będzie w 2. lidze okręgowej w starszej kategorii wiekowej. Aż siedem drużyn zagra na średzkich boiskach, z czego w sobotę zaplanowano cztery mecze lig wojewódzkich - dwa na płycie głównej (2008 oraz 2011) i dwa na boisku CTP1 (2012 oraz 2013).



























































