OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

10.05.2021

Wysoka wygrana z Unią Swarzędz (2006)

W sobotę 8 maja na płycie głównej Stadionu Średzkiego poloniści z rocznika 2006 występujący na co dzień w lidze wojewódzkiej zagrali kolejny mecz o ligowe punkty. Przeciwnikiem naszego zespołu była Unia Swarzędz.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, zarówno poloniści jak i przyjezdni nie mogli utrzymać się dłużej przy piłce przez co było widać trochę chaosu w grze. Dopiero po 15 minutach gry prowadzenie naszej drużynie dał Kamil Mielcarek, który wykorzystał błąd defensywy rywali i było 1-0. Po tej bramce poloniści dostali wiatru w żagle i podążając za ciosem zdobyli kolejne trafienia miedzy innymi po rzucie rożnym do bramki Unii trafił Jakub Płonka (na 2-0) oraz dwa trafienia po dobrym wykończeniu akcji zaliczył Jakub Wawroski. W 30 minucie poważnej kontuzji doznał Kacper Kruk, który ostatecznie opuścił boisko i karetką został odwieziony do szpitala. Ta sytuacja podziałała na zespół mobilizująco i jeszcze przed przerwą bramkę na 5-0 zdobył Kacper Manicki. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Stroną dominującą był zespół Polonii, który grał konsekwentnie w ataku, natomiast goście też próbowali na różne sposoby zagrozić bramce Jakuba Korcza, ale nie mieli sposobu na złamanie bloku defensywnego naszego zespołu. W drugiej połowie poloniści dołożyli jeszcze cztery trafienia autorstwa Jakuba Płonki, który ponownie zdobył dwie bramki po rzucie rożnym oraz Jakuba Wawroskiego i Aleksandra Wyderkiewicza  dla, którego było to pierwsze trafienie w barwach Polonii po dołączeniu do drużyny. Ostatecznie poloniści zasłużenie  pokonali zespół ze Swarzędza wynikiem 9-0.

Polonia Środa: J. Korcz – J. Wójkiewicz, J. Płonka, O. Górski, P. Hładyszewski, O. Oboda, K. Kruk, K. Mielcarek, K. Manicki, O. Banaszak, J. Wawroski – D. Kaczmarek, J. Zaganiaczyk, J. Łoda, S. Debowski, M. Wiatr, K. Bartkowiak, A. Wyderkiewicz.

Najnowsze aktualności

  • 14.04.2025

    Akademia: Raport ligowy (12/13.04.2025)

    Trzynaście meczów rozegrały drużyny naszej akademii w miniony weekend. Sobota przyniosła pięć zwycięstw, a trzy punkty wywalczyły - Polonia 2008, Polonia 2010, Polonia 2012, Polonia 2013 oraz Polonia 2014. Wszystkie te drużyny rywalizują w ligach wojewódzkich.

  • 13.04.2025

    Wygrana w ostatniej sekundzie

    Na zakończenie piłkarskiego maratonu zespołów seniorskich jako ostatni na murawę wybiegli piłkarze rezerw Polonii Środa którzy podejmowali na własnym boisku Lechię Kostrzyn.

  • 13.04.2025

    Kolejna wygrana trzeciego zespołu

    W kolejnym ligowym meczu trzeci zespół seniorów Polonii Środa podejmował na własnym boisku LZS Wronczyn. Dla walczących o czołowe lokaty w ligowej tabeli polonistów był to mecz niezwykle ważny. Ewentualne zwycięstwo przybliżało ich do lidera.

  • 12.04.2025

    Wyszarpana wygrana z Trójką

    Wróciła po trzech tygodniach przerwy spowodowanej meczami reprezentacyjnymi Orlen I liga kobiet. W kolejnym meczu ligowym piłkarki Polonii Środa podejmowały na własnym boisku Trójkę Staszkówkę Jelna.

  • 11.04.2025

    Efektowna wygrana z Cartusią

    W kolejnym meczu ligowym piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku Cartusię Kartuzy. Jesienią w starciu obu ekip górą byli zawodnicy z Kaszub którzy na własnym boisku wygrali 3:2. Poloniści będący na fali pałali rządzą rewanżu.

  • 11.04.2025

    Akademia: Zapowiedź (12/13.04.2025)

    Trzynaście meczów drużyn akademii zostało zaplanowanych na nadchodzący weekend, a pięć z nich zostanie rozegranych na boiskach CSiR. Domowe mecze zagrają m.in. Polonia 2010 oraz juniorki, które w starciu z Medykiem Konin będą chciały przybliżyć się do upragnionego awansu do Centralnej Ligi Juniorek.

  • 11.04.2025

    Zwycięstwo w zaległym meczu (2013)

    W środę zespół Polonii Środa 2013 rozegrał zaległy mecz 2. ligi wojewódzkiej z Lubońskim KS-em. Nasz zespół na boisku CTP1 nie dał szans rywalom, pewnie wygrywając 6:1 (4:1). Bramki dla zespołu Bartosza Kadrzyńskiego i Jędrzeja Kujawy strzelali Adrian Szkudlarek - dwie, Stanisław Majchrzak - dwie, Oliwier Wiczyński oraz Jakub Przybyłek.

  • 11.04.2025

    Dziewczyny wygrały z Błękitnymi (Juniorki)

    Zespół juniorek meczem 2. ligi okręgowej trampkarzy C2 zainaugurował rundę wiosenną. Polonistki na boisku CTP1 pokonały drużynę Błękitnych Owińska 4:2 (2:1), a bramki strzelały Antonina Stachowiak, Julia Wawroska, Nikola Jeziorska oraz Blanka Olejnik.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.