OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

10.05.2021

Wysoka wygrana z Unią Swarzędz (2006)

W sobotę 8 maja na płycie głównej Stadionu Średzkiego poloniści z rocznika 2006 występujący na co dzień w lidze wojewódzkiej zagrali kolejny mecz o ligowe punkty. Przeciwnikiem naszego zespołu była Unia Swarzędz.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, zarówno poloniści jak i przyjezdni nie mogli utrzymać się dłużej przy piłce przez co było widać trochę chaosu w grze. Dopiero po 15 minutach gry prowadzenie naszej drużynie dał Kamil Mielcarek, który wykorzystał błąd defensywy rywali i było 1-0. Po tej bramce poloniści dostali wiatru w żagle i podążając za ciosem zdobyli kolejne trafienia miedzy innymi po rzucie rożnym do bramki Unii trafił Jakub Płonka (na 2-0) oraz dwa trafienia po dobrym wykończeniu akcji zaliczył Jakub Wawroski. W 30 minucie poważnej kontuzji doznał Kacper Kruk, który ostatecznie opuścił boisko i karetką został odwieziony do szpitala. Ta sytuacja podziałała na zespół mobilizująco i jeszcze przed przerwą bramkę na 5-0 zdobył Kacper Manicki. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Stroną dominującą był zespół Polonii, który grał konsekwentnie w ataku, natomiast goście też próbowali na różne sposoby zagrozić bramce Jakuba Korcza, ale nie mieli sposobu na złamanie bloku defensywnego naszego zespołu. W drugiej połowie poloniści dołożyli jeszcze cztery trafienia autorstwa Jakuba Płonki, który ponownie zdobył dwie bramki po rzucie rożnym oraz Jakuba Wawroskiego i Aleksandra Wyderkiewicza  dla, którego było to pierwsze trafienie w barwach Polonii po dołączeniu do drużyny. Ostatecznie poloniści zasłużenie  pokonali zespół ze Swarzędza wynikiem 9-0.

Polonia Środa: J. Korcz – J. Wójkiewicz, J. Płonka, O. Górski, P. Hładyszewski, O. Oboda, K. Kruk, K. Mielcarek, K. Manicki, O. Banaszak, J. Wawroski – D. Kaczmarek, J. Zaganiaczyk, J. Łoda, S. Debowski, M. Wiatr, K. Bartkowiak, A. Wyderkiewicz.

Najnowsze aktualności

  • 21.05.2025

    Polonia 2012 w finałach turnieju Mała Piłkarska Kadra Czeka!

    We wtorek zespoły Polonii 2011 oraz Polonii 2012 udały się do Rokietnicy, gdzie reprezentowały powiat średzki w wojewódzkich finałach turnieju LZS - Piłkarska Kadra Czeka. Rocznik 2012 spisał się doskonale i wywalczył awans do turnieju finałowego, który zostanie rozegrany w dniach 7-10 lipca w Nidzicy (warmińsko-mazurskie). W turnieju dla rocznika 2010 nasz powiat reprezentowała Polonia 2011, która odniosła jedno zwycięstwo i jedną porażkę, co nie dało kwalifikacji do finału.

  • 20.05.2025

    Domowe zwycięstwo z Trzemesznem (2014)

    Polonia 2014 kontynuuje serię zwycięstw w 2. lidze okręgowej młodzików D2. Nasi zawodnicy, którzy rywalizują w lidze z rocznikiem 2013, tym razem pokonali na własnym boisku MKS Trzemeszno 10:2 (3:0). Dwóch zawodników skompletowało hat tricka - Wojciech Włodarczyk i Karol Krawczewski, a po jednym golu zdobyli Franciszek Czaja, Mikołaj Mielcarek, Witold Artomski oraz Adam Małolepszy. Polonia zajmuje 1. miejsce w tabeli.

  • 20.05.2025

    Wysokie zwycięstwo z KKS-em (2013)

    Oba zespoły rocznika 2013 miniony weekend zaliczą do udanych. Polonia 2013 wysoko pokonała KKS 1925 Kalisz, strzelając 21 bramek, a najskuteczniejsi byli Oliwier Wiczyński - 7 bramek oraz Jakub Przybyłek - 5 bramek. Druga drużyna także zdobyła trzy punkty, pokonując 7:3 (5:2) Avię II Kamionki. Cztery bramki zdobył Michał Jakubiak, a po jednym trafieniu dołożyli Maurycy Wojtaszak, Piotr Kopczyński oraz Ksawery Adaszak.

  • 20.05.2025

    Drugie miejsce w SBG Cup! (2012)

    Zespół młodzików z rocznika 2012 prowadzony przez trenera Bartosza Tomaszewskiego wywalczył w weekend srebrne medale w turnieju SBG Cup w Jarocinie! W finale turnieju nasz zespół przegrał po rzutach karnych ze Zjednoczonymi Rychwał. Polonia rozegrała łącznie dziewięć meczów w ciągu trzech dni, ani razu nie przegrywając.

  • 20.05.2025

    Młodzicy wygrali w Dolsku (2012)

    Zespół Polonii 2012 II w sobotę wywalczył kolejne trzy punktu. Młodzi Poloniści wygrali na wyjeździe 5:3 (2:1) z Zawiszą Dolsk, a bramki na wagę trzech punktów strzelali Patryk Polny - dwie, Adam Przybylski - dwie oraz Jan Wojciechowski. Nasz zespół zajmuje trzecie miejsce w tabeli 2. ligi okręgowej D1.

  • 20.05.2025

    Dziewczyny przegrały w Owińskach (Juniorki)

    Zespół juniorek w meczu 2. ligi okręgowej zmierzył się w sobotę na wyjeździe z Błękitnymi Owińska. Polonistki przegrały z chłopcami 1:8 (1:4), a jedynego gola dla naszego zespołu strzeliła Nikola Jeziorska.

  • 20.05.2025

    Porażka w Lesznie (2011)

    Miniony weekend nie był udany dla zespołu trampkarzy z rocznika 2011. Pierwszy zespół wysoko przegrał z Polonią 1912 Leszno w spotkaniu 1. ligi wojewódzkiej C2. Do rozegrania pozostało jedno spotkanie, w którym rywalem Polonii będzie KKS 1925 Kalisz. Drugi zespół zremisował 3:3 (1:2) z Mieszkiem II Gniezno w spotkaniu 1. ligi okręgowej.

  • 20.05.2025

    Zwycięstwo trampkarzy z Wartą (2010)

    Kolejne zwycięstwo odniosła Polonia 2010, tym razem pokonując 5:1 (2:1) Wartę Poznań 2011. W tabeli 1. ligi wojewódzkiej nasz zespół ma już osiem punktów przewagi nad drugim GES-em Poznań. Druga drużyna wygrała na wyjeździe 5:0 z Tarnovią Tarnowo Podgórne i przesunęła się na trzecie miejsce w 2. lidze wojewódzkiej. Trzeci zespół przegrał 2:5 z Koziołkiem II Poznań w meczu 1. ligi okręgowej.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.