OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

23.07.2012

Wysoka wygrana rezerw w Orzechowie

W niedzielę 22 lipca drużyna rezerw rozegrała mecz kontrolny ze Spartą Orzechowo na jej boisku. Od pierwszego gwizdka nasi młodzi piłkarze ruszyli do zdecydowanych ataków, chcąc jak najszybciej narzucić swój styl gry przeciwnikowi. W pełni im się to udało , osiągnęli zdecydowaną przewagę , którą już w 12 min. przypieczętowali zdobyciem bramki. Jej autorem był Damian Buczma , który pięknym strzałem głową wykończył akcję Jakuba Wiśniewskiego. Po zdobyciu tej bramki nasza drużyna dalej panowała na boisku ale na następną bramkę musieliśmy czekać do 40 min., kiedy to Marek Błachowicz uderzeniem głową pokonał bramkarza gospodarzy i podwyższył wynik spotkania .

Druga połowa znowu zaczęła się od zdecydowanych ataków Polonistów , którzy w ciągu 15 min. stworzyli sobie trzy wyśmienite okazje do zdobycia bramki, ale bramkarz Sparty znakomicie interweniował i uchronił swój zespół od utraty kolejnych bramek. Po tych niewykorzystanych sytuacjach gospodarze oddali niegroźny strzał do naszej bramki przy którym błąd popełnił nasz bramkarz i dzięki temu Sparta zdobyła kontaktową bramkę. Stracona bramka jeszcze bardziej zmobilizowała naszych zawodników do wzmożonych ataków. Od tej pory na boisku grała tylko nasza drużyna, która całkowicie zdominowała przeciwników dokumentując to czterema zdobytymi bramkami. Ich autorami byli Mateusz Chudy , Dominik Baziór, Jakub Wiśniewski i Bartek Paczkowski. Nasze zwycięstwo mogło być jeszcze bardziej okazałe ale w kilku sytuacjach zabrakło naszym zawodnikom precyzji i zimnej krwi pod bramką przeciwnika.

W kolejnym sparingu rezerwy zmierzą się z Orlikiem Miłosław . Spotkanie to odbędzie się w niedzielę 29 lipca w Miłosławiu.

Sparta-Sklejka Orzechowo - Polonia II Środa 1:6

Damian Buczma, Marek Błachowicz, Mateusz Chudy, Dominik Baziór, Jakub Wiśniewski, Bartłomiej Paczkowski

Polonia II: P. Pietrzak, D. Stanisławski, P. Warot, T. Kostecki, J. Szcześniak, D. Baziór, M. Błachowicz, K. Kudła, J. Wiśniewski, D. Buczma, M. Chudy, B. Paczkowski, R. Czech

Najnowsze aktualności

  • 11.10.2024

    Transmisje w Polonia TV

    Zapraszamy Was na weekendowe transmisje na antenie PoloniaTV.

  • 10.10.2024

    Akademia: Zapowiedź weekendu (12/13.10.2024)

    Już w piątek akademia rozpocznie kolejny intensywny weekend, obfitujący w wiele ciekawych pojedynków piłkarskich. Jako pierwsi na boisko wybiegną juniorzy z drugiego zespołu roczników 2008/2009. Poloniści w meczu 1. ligi okręgowej podejmą Pelikana Niechanowo na boisku CTP1.

    W sobotę do gry przystąpią trampkarze oraz młodzicy. W 1. lidze wojewódzkiej Polonia 2010 zmierzy się z Polonią Leszno, natomiast Polonia 2011 o punkty powalczy z Olimpią Koło. Młodzicy w ligach wojewódzkich zagrają z Kanią w Gostyniu (2012), a oraz z Wartą Poznań w Środzie (2013).

    W niedzielę rywalizować będą najstarsze grupy akademii, uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Polonia 2008 zagra z Sucharami Suchy Las, Polonia 2009 z Poznańską Trzynastką, a juniorki na wyjeździe będą chciały ograć Sparks Poznań.

  • 10.10.2024

    Sparing orlików z Jarotą (2015)

    W sobotę młodzi Poloniści z rocznika 2015 rozegrali bardzo ciekawy mecz kontrolny z Jarotą Jarocin, natomiast grupa czerwona rozegrała mecz treningowy.

  • 10.10.2024

    Domowe zwycięstwo z Kotwicą (Juniorki)

    Zespół dziewcząt w środę rozegrał mecz w ramach 2. ligi okręgowej trampkarzy C2. Na płycie głównej podejmowały zespół chłopców Kotwicy Kórnik. Polonistki dobrze się spisały, choć do przerwy nie potrafiły udokumentować golem swojej dobrej dyspozycji. W drugiej połowie były już skuteczniejsze i po golach Weroniki Jacków, Blanki Olejnik i Antoniny Stachowiak wygrały 3:0.

  • 10.10.2024

    Zwycięstwo po wyrównanym meczu (2013)

    W rozgrywanym w środę zaległym meczu 1. ligi wojewódzkiej D2 zespół Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2013) wygrał po zaciętym boju 2:1 (2:1) z Polonią 1912 Leszno. Goście objęli prowadzenie w 27. minucie, ale już trzy minuty później do remisu doprowadził Patryk Tórz, a chwilę przed przerwą Sebastian Ciszewicz wyprowadził średzką drużynę na prowadzenie. W drugiej połowie bramki nie padły i średzka Polonia mogła cieszyć się ze zdobycia trzech punktów.

  • 09.10.2024

    Wygrana z AP Dębiec Poznań

    W niedzielę 6 października trzeci zespół Polonii gościł na własnym boisku AP Dębiec Poznań. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5-2 na korzyść naszej drużyny. W tym spotkaniu cztery bramki zdobył Mateusz Rosiak a jedno trafienie zaliczył Oskar Popis.

  • 08.10.2024

    Porażka z Wartą (Juniorki)

    Zespół juniorek w niedzielę rywalizował w rozgrywkach 2. ligi okręgowej trampkarzy C2, co ciekawe Polonistki zmierzyły się z innym zespołem dziewcząt - Wartą Poznań. Polonistki dzielnie walczyły i do przerwy utrzymał się wynik bezbramkowy. W drugiej połowie jednak zespół Warty uzyskał przewagę i wygrał 9:0.

  • 08.10.2024

    Domowa porażka z Clescevią (2013)

    W sobotnim meczu 2. ligi okręgowej D2 zespół Polonii 2013 II przegrał 1:7 (1:4) z Clescevią Kleszczewo. Poloniści zaskoczyli rywali szybko strzelając gola na 1:0, ale w kolejnych minutach to goście byli stroną dominującą i pewnie wygrali to spotkanie.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.