OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

28.04.2013

Wysoka wygrana rezerw

W dzisiejszym meczu poznańskiej klasy A rezerwy Polonii Środa Wielkopolska pokonały Przemysława Poznań 6:2.

Po raz pierwszy po długiej kontuzji na boisku pojawił się Maciej Gendek, który powoli wraca do zdrowia. Spotkanie rozpoczęło się od groźnej akcji rywali, którzy w trzeciej minucie trafili słupek. Po chwili także groźnie odpowiedzieli poloniści, gdy z rzutu wolnego piłkę dośrodkował Maciej Bartkowiak, a Adrian Markiewicz przeniósł ją głową minimalnie nad poprzeczką. W 19. minucie po rzucie rożnym rywale wbili piłkę w pole karne, a tam niepilnowany zawodnik Przemysława dał prowadzenie swojej drużynie. Goście niedługo cieszyli się z korzystnego dla nich wyniku, bo już kilkadziesiąt sekund później Arkadiusz Pawlak zagrał futbolówkę do Adriana Markiewicza, a ten z kilku metrów wyrównał stan spotkania. Po chwili ten sam zawodnik znów mógł wpisać się na listę strzelców lecz po podaniu Piotra Leporowskiego zabrakło mu kilku centymetrów by umieścić piłkę w bramce poznaniaków. W 25. minucie szczęścia w uderzeniu z rzutu wolnego szukał Jakub Kusik, ale bramkarz przyjezdnych wyłapał piłkę. Pięć minut później było już 2:1. Do dośrodkowaniu Kamila Krajewskiego z rzutu wolnego bramkarz Przemysława wybił piłkę przed pole karne, a ta trafiła wprost do Macieja Bartkowiaka, który nie zastanawiając się długo przelobował wszystkich zawodników i wyprowadził Polonię II na prowadzenie. Zespół z Poznania co jakiś czas stwarzał sobie groźne sytuacje i po jednej z nich po raz drugi w meczu trafił w słupek. W 40. minucie stuprocentową sytuację miał Adrian Błaszak, jednak z pięciu metrów wycelował tylko w bramkarza. Piłkę dobić próbował jeszcze Tomasz Kostecki, ale został szybko zablokowany. Już w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, goście próbowali zaskoczyć Przemysława Pietrzaka strzałem z daleka, ale uczynili to niecelnie.

Drugą połowę podopieczni Waldemara Grześkowiaka rozpoczęli z jedną zmianą. Na miejscu Macieja Bartowiaka pojawił się Marek Błachowicz. Chwilę później z powodu kontuzji plac gry opuścić musiał Arkadiusz Pawlak którego zastąpił Jakub Wiśniewski. Poloniści szybko mogli podwyższyć prowadzenie, ale uderzenie Marka Błachowicza obronił bramkarz. W 54. minucie bramkarza rywali przelobował Jakub Wiśniewski, ale zmierzającą do bramki piłkę wybił interweniujący obrońca. W międzyczasie do wysiłku zmuszony został Przemysław Pietrzak, który ratował się wybiciem futbolówki na róg. W 58. minucie przewaga Polonii II została udokumentowana trzecim golem. Z rzutu wolnego piłkę na dalszy słupek dośrodkował Kamil Krajewski, a zamykający akcję Maciej Gendek głową pokonał bramkarza rywali. Chwilę później znów z rzutu wolnego piłkę wrzucał Kamil Krajewski, ale uderzającemu futbolówkę Adrianowi Markiewiczowi zabrakło precyzji. Kilka chwil później do bramki znów trafił Maciej Gendek, jednak arbiter liniowy zasygnalizował pozycję spaloną i gol nie został uznany. W 63. minucie bramka padła już przepisowo. Prostopadłe podanie otrzymał Marek Błachowicz i strzałem w dalszy róg zmienił wynik spotkania na 4:1. Poloniści wykonywali dużo rzutów wolnych z okolic pole karnego rywali i po kolejnym z nich głową obok słupka strzelał Adrian Błaszak. W 69. minucie po uderzeniu z dalszej odległości Przemysław Pietrzak wyciągną się jak struna i sparował piłkę na róg. Końcówka meczu należała do naszej drużyny, która w ostatnich dziesięciu minutach musiała radzić sobie w dziesiątkę, gdy z powodu kontuzji plac gry opuścił Tomasz Kostecki, a limit zmian został już wcześniej wyczerpany. Mimo gry w osłabieniu padały kolejne bramki. W 81. minucie Przemysław Pietrzak wybił daleko piłkę do Piotra Leporwskiego, który uprzedził bramkarza i zdobył piątego gola. Minutę później Kamil Krajewski wrzucił futbolówkę w pole karne, a tam najwyżej wyskoczył Adrian Markiewicz i głową pokonał golkipera z Poznania. Dwie minuty przed końcem spotkania goście po strzale z pola karnego po raz drugi pokonali Przemysława Pietrzaka. Ostatecznie mimo wielu okazji wynik nie uległ już zmianie i Polonia II pokonała Przemysława 6:2.

Polonia II: Przemysław Pietrzak, Jakub Kusik (75' Kamil Kudła), Maciej Gendek, Arkadiusz Pawlak (50' Jakub Wiśniewski), Przemysław Warot (70' Radosław Czech), Maciej Bartkowiak (46' Marek Błachowicz), Adrian Błaszak, Tomasz Kostecki, Piotr Leporowski, Kamil Krajewski, Adrian Markiewicz

Najnowsze aktualności

  • 15.08.2014

    Trampkarze po dwóch sparingach

    Po powrocie z obozu trampkarze kontynuują przygotowania do nowego sezonu. Oprócz treningów rozgrywają mecze kontrolne, które mają bardzo duże znaczenie w procesie budowania formy przed rozgrywkami.

  • 14.08.2014

    Łukasz Orłowski sędziom meczu z Tarnovią

    Łukasz Orłowski z Zofiowa został wyznaczony na sędziego głównego pojedynku drugiej kolejki III ligi w którym Polonia Środa podejmie na własnym boisku Tarnovię Tarnowo Podgórne.

  • 14.08.2014

    V miejsce Polonii

    Piłkarze Polonii Środa z zespołu juniorów młodszych pod wodzą trenera Ireneusza Janickiego wzięli udział w Finale Ogólnopolskiego 30 Turnieju „Piłkarska Kadra Czeka”  który odbył się w dniach 08.08.2014r. do 13.08.2014r. w Słubicach.

  • 14.08.2014

    Krzysztof Bartoszak zawodnikiem Polonii

    Pierwszego transferu tego lata dokonali działacze Polonii Środa. Zawodnikiem naszego klubu został Krzysztof Bartoszak. Urodzony 30 kwietnia 1989 roku zawodnik może występować na pozycji napastnika, ale także nie stanowi dla niego problemu gra w linii pomocy.

  • 13.08.2014

    Do Środy zawita beniaminek

    W drugiej kolejce III ligi grupy kujawsko pomorsko wielkopolskiej piłkarze Polonii Środa zmierzą się na własnym boisku z beniaminkiem Tarnovią Tarnowo Podgórne. Spotkanie rozgrywane na własnym boisku będzie dobrą okazją do rehabilitacji za wysoką porażkę z pierwszej kolejki z Sokołem Kleczew.

  • 13.08.2014

    Tym razem z Avią Kamionki

    W piątym spotkaniu towarzyskim rozgrywanym w ramach przygotowań do nowego sezonu piłkarze drugiego zespołu Polonii Środa zmierzą się z występującą w B klasie Avią Kamionki.

  • 13.08.2014

    III ligowcy w Pucharze Polski

    Dwa zespoły z trzeciej ligii grupy kujawsko pomorsko wielkopolskiej wystąpiły dziś w spotkaniach pierwszej rundy Pucharu Polski. Oba swe mecze rozegrały na własnych boiskach i radziły sobie w nich ze zmiennym szczęściem

  • 12.08.2014

    Poloniści wystąpili w filmie

    Kilkunastu zawodników Polonii Środa z drużyn trenerów Mariusza Kułaka, Marcina Lecieja i Waldemara Grześkowiaka w niedzielne popołudnie wzięło udział w zdjęciach do krótkometrażowego filmu pt. „Iwo”.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.