16.08.2012
Wysoka wygrana orlików z Victorią WarszawaWe wtorkowe popołudnie młodzi piłkarze Polonii, którzy od września będą wzmagać się w grupie Orlik 2003, pojechali do Zaniemyśla na mecz sparingowy z drużyną Victoria Warszawa która obecnie przebywam tam na obozie.
Mecz rozegrany został na boisku orlik przy głównym boisku Kłosa Zaniemyśl. Mimo że drużyna z Warszawy występowała w roczniku 2002 to Nasi chłopcy grali jak równy z równym. Przez pierwsze 10 min. mecz był bardzo wyrównany, lecz to Polonia zdobyła pierwszą bramkę, po zaskakującym strzale Naszego napastnika zza pola karnego, bramkarz źle obliczył lot piłki i myśląc że opuści ona boisko, piłka tuż przy słupku wpadła do bramki. Po tej bramce drużyna z Warszawy popełniała coraz więcej błędów, mimo tego stać ich było na bramkę kontaktową. A stało się to po jedynym w tym meczu błędzie Naszego bramkarza Sebastiana Łopatki, który po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego wbił ją sobie do własnej bramki. Od tego momentu piłka trafiała już częściej do bramki Victorii Warszawa, która miała problemy z zatrzymaniem Naszej całej drużyny, ponieważ bramki w tym meczu zdobywali zarówno obrońcy, pomocnicy jak i napastnicy Polonii Środa.
Po ostatnim gwizdku sędziego, wynik spotkania był 9:4 dla Polonii Środa. Zawodnicy ze Środy pokazali w tym meczu wiele akcji, które mogły podobać się kibicom którzy w małym gronie przybyli na to spotkanie. Cieszy fakt że z miesiąca na miesiąc, gra chłopców z rocznika 2003 jest coraz lepsza. Akcje rozpoczynane przez bramkarza i kończące na napastnikach są przemyślane i coraz dokładniejsze. Oby wszystko szło w tym dobrym kierunku.
Polonia wystąpiła w składzie: Sebastian Łopatka, Jasiu Kasprzyk, Witek Moroz, Kuba Kusik, Marcel Dubiński, Kacper Frach, Marek Dolata, Stasiu Kornaszewski, Michał Kościelniak, Marcel Scholz, Olek Kluczyński, Adam Rozwora, Kacper Cyka,
Najnowsze aktualności
-
24.08.2025
Udana inauguracja trzeciego zespołu
W niedzielny wieczór trzeci zespół seniorek Polonii Środa zainaugurował rozgrywki IV ligi kobiet. W pierwszym meczu polonistki podejmowały drugi zespół Juna Trans Stare Oborzyska.
-
24.08.2025
Bolesna porażka z Medykiem
W niedzielne popołudnie zespół kobiet Polonii Środa w ramach spotkania trzeciej kolejki Orlen I ligi kobiet podejmował na własnym boisku Medyka Konin.
-
23.08.2025
Polanin pokonany
W sobotnie popołudnie zespół rezerw Polonii Środa rozegrał kolejne spotkanie ligowe. Tym razem poloniści podejmowali na własnym boisku Polanina Strzałkowo.
-
22.08.2025
Punkty wyszarpane Elanie
W piątkowy wieczór 22 sierpnia piłkarze Polonii rozegrali kolejne spotkanie ligowe. Tym razem poloniści na własnym boisku podejmowali Elanę Toruń – w opinii wielu jednego z głównych kandydatów do awansu.
-
22.08.2025
Centrum Amigo sponsorem meczu z Elaną Toruń
Polonia Środa Wielkopolska to klub, który od zawsze buduje swoją siłę w oparciu o lokalną społeczność. Dlatego z radością ogłaszamy, że sponsorem dzisiejszego meczu w ramach Betclic 3. Ligi z Elaną Toruń jest Centrum Amigo – firma, która od lat jest blisko mieszkańców naszego miasta.
-
22.08.2025
Akademia: Zapowiedź (23/24.08.2025)
Kalendarz meczów ligowych drużyn akademii w dniach 23/24 sierpnia 2025.
-
22.08.2025
Akademia: Raport ligowy (18-22.08.2025)
Komplet wyników meczów ligowych drużyn akademii w dniach 18-22 sierpnia 2025.
-
22.08.2025
CLJ WU-16: Nieudana inauguracja (Juniorki)
W debiucie w Centralnej Lidze Juniorek U-16 zespół Polonii przegrał 0:7 z Wartą Poznań. Polonistki długo dzielnie walczyły z Zielonymi i do przerwy było 0:1. W drugiej części spotkania widoczna była już przewaga zespołu gości, które stopniowo podwyższały prowadzenie. Kolejny mecz nasze dziewczyny rozegrają 30 sierpnia, a ich rywalem będzie zespół MUKS 11 Zielona Góra.



























































