OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

16.08.2012

Wysoka wygrana orlików z Victorią Warszawa

We wtorkowe popołudnie młodzi piłkarze Polonii, którzy od września będą wzmagać się w grupie Orlik 2003, pojechali do Zaniemyśla na mecz sparingowy z drużyną Victoria Warszawa która obecnie przebywam tam na obozie. 

Mecz rozegrany został na boisku orlik przy głównym boisku Kłosa Zaniemyśl. Mimo że drużyna z Warszawy występowała w roczniku 2002 to Nasi chłopcy grali jak równy z równym. Przez pierwsze 10 min. mecz był bardzo wyrównany, lecz to Polonia zdobyła pierwszą bramkę, po zaskakującym strzale Naszego napastnika zza pola karnego, bramkarz źle obliczył lot piłki i myśląc że opuści ona boisko, piłka tuż przy słupku wpadła do bramki. Po tej bramce drużyna z Warszawy popełniała coraz więcej błędów, mimo tego stać ich było na bramkę kontaktową. A stało się to po jedynym w tym meczu błędzie Naszego bramkarza Sebastiana Łopatki, który po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego wbił ją sobie do własnej bramki. Od tego momentu piłka trafiała już częściej do bramki Victorii Warszawa, która miała problemy z zatrzymaniem Naszej całej drużyny, ponieważ bramki w tym meczu zdobywali zarówno obrońcy, pomocnicy jak i napastnicy Polonii Środa.

Po ostatnim gwizdku sędziego, wynik spotkania był 9:4 dla Polonii Środa. Zawodnicy ze Środy pokazali w tym meczu wiele akcji, które mogły podobać się kibicom którzy w małym gronie przybyli na to spotkanie. Cieszy fakt że z miesiąca na miesiąc, gra chłopców z rocznika 2003 jest coraz lepsza. Akcje rozpoczynane przez bramkarza i kończące na napastnikach są przemyślane i coraz dokładniejsze. Oby wszystko szło w tym dobrym kierunku.

Polonia wystąpiła w składzie: Sebastian Łopatka, Jasiu Kasprzyk, Witek Moroz, Kuba Kusik, Marcel Dubiński, Kacper Frach, Marek Dolata, Stasiu Kornaszewski, Michał Kościelniak, Marcel Scholz, Olek Kluczyński, Adam Rozwora, Kacper Cyka,

Najnowsze aktualności

  • 04.09.2025

    Dużo goli w meczach trampkarzy (2012)

    Intensywny tydzień ma za sobą Polonia 2012, która w ciągu pięciu dni rozegrała trzy mecze ligowe i wygrywając dwa z nich. Najpierw Poloniści przegrali 0:9 (0:5) w Ostrzeszowie z Lechem Poznań/Południe, następnie pokonali aż 12:2 (6:0) Kotwice Kórnik, a w niedzielę po ciekawym meczu wygrali 7:3 (2:2) z Polonią 1912 Leszno. Mecz obfitował w emocje o czym świadczyć mogą dwie czerwone kartki dla zespołu gości.

  • 04.09.2025

    Trzy punkty w dwóch meczach (2011)

    W ostatnich dwóch spotkaniach Polonia 2011 wywalczyła trzy punkty. Najpierw Poloniści przegrali z uczestnikiem barażów o CLJ U-15 - Spartą Złotów 2:6. Gole zdobyli Kuba Kucharski i Ignacy Ucinek. W niedzielę natomiast Polonia wygrała na boisku w Klęce z APR Lampart II Poznań 4:3. Bramki strzelali Marcel Łuczak - dwie, Kuba Kucharski oraz Giovani Henriquez-Gajda.

  • 04.09.2025

    Historyczne zwycięstwo w CLJ U-16 (Juniorki)

    Intensywny tydzień mają za sobą juniorki, które rozegrały dwa mecze okręgowego Pucharu Polski - najpierw wysokie zwycięstwo 15:1 z GAP Czacz/Śmigiel, a następnie porażka po rzutach karnych z III-ligową Kanią Gostyń. Polonistki odniosły także swoje historyczne - pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorek do lat 16. Nasz zespół na własnym boisku wygrał aż 14:0 (8:0) z MUKS 11 Zielona Góra.

  • 04.09.2025

    Skuteczni juniorzy (2010)

    W czterech rozegranych ostatnio meczach zespoły rocznika 2010 zdobyły w sumie 21 bramek. Pierwszy zespół najpierw mimo dwubramkowego prowadzenia zremisował 2:2 z UKS APR Lampart Jarocin, by w kolejnym meczu pokonać aż 8:0 Polonię 1912 Leszno. Druga drużyna najpierw pokonała u siebie 8:0 Rawię Rawicz, a następnie po pełnym dramatugi meczu przegrali 3:4 z KKS-em 1925 Kalisz.

  • 04.09.2025

    W Kaliszu na piątkę (2009)

    Bardzo dobrze w Kaliszu spisał się zespół Polonii 2009, który wygrał 5:1 (2:0) z miejscowym KKS-em 1925. Nasz zespół szybko objął dwubramkowe prowadzenie, które w końcówce spotkania udało się jeszcze podwyższyć. Gospodarze odpowiedzieli tylko jednym golem. Dla Polonii strzelali Michał Mężyński, Antoni Staszak, Adam Gołaszewski, Adam Mostowiak oraz Benjamin Wałuszko. Zaplanowany na sobotę mecz z Poznańską 13 został odwołany z powodu złego stanu boiska i zostanie rozegrany w innym terminie.

  • 04.09.2025

    Transmisja z Kartuz

    Zapraszamy Was na transmisję ze spotkania ligowego z Cartusią Kartuzy. 

    Transmisja oczywiście z komentarzem 

    Początek transmisji w sobotę 6 września o godzinie 12:50

    Realizacja transmisji:

    PoloniaTV

    Łukasz Szarzyński

  • 02.09.2025

    Klasa A: Kosynier ograł Polonię

    Trzeci zespół seniorski Polonii w niedzielę zagrał w Sokołowie, a nie jak pierwotnie zaplanowano w Środzie. Młody zespół Polonii szybko stracił gola i mimo ambitnej walki o zwycięstwo musiał uznać wyższość bardziej doświadczonego Kosyniera. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:3.

  • 02.09.2025

    Mecze z Olimpią i Zawiszą jako imprezy masowe

    Nadchodzące spotkanie I rundy STS Pucharu Polski z Olimpią Grudziądz i  mecz 10. kolejki Betclic III ligi z Zawiszą Bydgoszcz będą organizowane jako imprezy masowe. Podczas obu spotkań spodziewamy się zorganizowanych grup kibiców gości co na pewno doda kolorytu obu spotkaniom.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.