16.08.2012
Wysoka wygrana orlików z Victorią WarszawaWe wtorkowe popołudnie młodzi piłkarze Polonii, którzy od września będą wzmagać się w grupie Orlik 2003, pojechali do Zaniemyśla na mecz sparingowy z drużyną Victoria Warszawa która obecnie przebywam tam na obozie.
Mecz rozegrany został na boisku orlik przy głównym boisku Kłosa Zaniemyśl. Mimo że drużyna z Warszawy występowała w roczniku 2002 to Nasi chłopcy grali jak równy z równym. Przez pierwsze 10 min. mecz był bardzo wyrównany, lecz to Polonia zdobyła pierwszą bramkę, po zaskakującym strzale Naszego napastnika zza pola karnego, bramkarz źle obliczył lot piłki i myśląc że opuści ona boisko, piłka tuż przy słupku wpadła do bramki. Po tej bramce drużyna z Warszawy popełniała coraz więcej błędów, mimo tego stać ich było na bramkę kontaktową. A stało się to po jedynym w tym meczu błędzie Naszego bramkarza Sebastiana Łopatki, który po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego wbił ją sobie do własnej bramki. Od tego momentu piłka trafiała już częściej do bramki Victorii Warszawa, która miała problemy z zatrzymaniem Naszej całej drużyny, ponieważ bramki w tym meczu zdobywali zarówno obrońcy, pomocnicy jak i napastnicy Polonii Środa.
Po ostatnim gwizdku sędziego, wynik spotkania był 9:4 dla Polonii Środa. Zawodnicy ze Środy pokazali w tym meczu wiele akcji, które mogły podobać się kibicom którzy w małym gronie przybyli na to spotkanie. Cieszy fakt że z miesiąca na miesiąc, gra chłopców z rocznika 2003 jest coraz lepsza. Akcje rozpoczynane przez bramkarza i kończące na napastnikach są przemyślane i coraz dokładniejsze. Oby wszystko szło w tym dobrym kierunku.
Polonia wystąpiła w składzie: Sebastian Łopatka, Jasiu Kasprzyk, Witek Moroz, Kuba Kusik, Marcel Dubiński, Kacper Frach, Marek Dolata, Stasiu Kornaszewski, Michał Kościelniak, Marcel Scholz, Olek Kluczyński, Adam Rozwora, Kacper Cyka,
Najnowsze aktualności
-
09.09.2025
Klasa A: Bez bramek w Żydowie
Trzeci zespół seniorów Polonii składający się z młodych wychowanków akademii w sobotę bezbramkowo zremisował wyjazdowe spotkanie z innym beniaminkiem klasy A - Farą Pelikanem Żydowo. Choć z przebiegu meczu wydawało się, że Poloniści powinni zdobyć trzy punkty, ostatecznie zabrakło konkretów w ataku.
-
09.09.2025
Porażka rezerw z Avią
W kolejnym meczu ligowym zespół rezerw Polonii Środa podejmował na własnym boisku Avię Kamionki. Zespół który przed nowym sezonem przeszedł gruntowną zmianę i został wzmocniony kilkoma graczami z dużym doświadczenie.
-
08.09.2025
Akademia: Raport ligowy (6/7.09.2025)
Komplet wyników meczów ligowych drużyn akademii w dniach 6/7 września 2025.
-
06.09.2025
Podział punktów w Kartuzach
W kolejnym meczu ligowym piłkarze Polonii Środa udali się do Kartuz by zmierzyć się z tamtejszym zespołem Cartusi. Pojedynki z tym rywalem nigdy nie należały do łatwych a polonistom w Kartuzach do tej pory udało się wygrać tylko raz. Przyszła więc pora żeby przełamać tą złą passę.
-
05.09.2025
Akademia: Zapowiedź (6/7.09.2025)
Kalendarz meczów ligowych drużyn akademii w dniach 6/7 września 2025.
-
04.09.2025
Trampkarki zadebiutowały w lidze (Dziewczyny)
Trampkarki Polonii zadebiutowały w niedzielę w rozgrywkach 3. ligi młodzików D2. Polonistki do przerwy prowadziły do przerwy 1:0 z Avią II Kamionki po bramce Leny Przybylskiej, ale ostatecznie przegrały 1:4. Ponadto dziewczyny wzięły udział w turnieju Wisła Ladies Cup, gdzie zajęły czwarte miejsce. W walce o brązowy medal Polonistki przegrały po serii rzutów karnych.
-
04.09.2025
Młodzicy wysoko wygrywają (2014)
Udany tydzień ma za sobą Polonia 2014. Po dwóch porażkach w 1.I lidze wojewódzkiej D2 przyszedł wreszcie czas na upragnione zwycięstwo. Poloniści na wyjeździe wygrali 8:0 (3:0) z Polonią Golina po trzech golach Aleksandra Szymoniaka, dwóch Karola Krawczewskiego oraz po jednym Mikołaja Mielcarka, Jakuba Narolskiego oraz Wojciecha Włodarczyka. Druga drużyna udanie rozpoczęła walkę w 2. lidze okręgowej pokonując 9:2 (3:0) kolegów z Kłosa Zaniemyśl.
-
04.09.2025
Porażki młodzików (2013)
Miniony weekend nie był udany dla naszych młodzików z rocznika 2013. Pierwszy zespół przegrał domowy mecz z APR Lampart Poznań 2:5 (0:4). Gole dla Polonii strzelali Leon Jacków i Kacper Woźniak. Druga drużyna przegrała na wyjeździe 1:4 (1:1) z Clescevią Kleszczewo, a jedyne trafienie dla średzkiego zespołu zaliczył Mikołaj Jung.

























































