OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

02.11.2013

Wysoka wygrana orlików starszych

W sobotnie przedpołudnie na boisku orlik przy ul. Witosa odbyło się ostatnie spotkanie przed własną publicznością zawodników Polonii Środa grających w tym sezonie jako orlik starszy. Rywalem w tym meczu była drużyna Avii Kamionki, którą to w pierwszym meczu tych rozgrywek, poloniści pokonali aż 18:3. Po kilku tygodniach przyszedł czas na rewanż, jednak zawodnicy z Kamionek nie mogą mówić że był to rewanż, ponieważ podobnie jak w pierwszym meczu ponieśli dość wysoką porażkę. 

Do tego wszystkiego błąd sędziowski doprowadził do sytuacji, która wprowadziła burzliwą atmosferę, ale o tym troszkę później.

Polonia do tego meczu wyszła w składzie jak zazwyczaj jednak formacje obrony i ataku zamieniły się rolami i mecz rozpoczynał Marek Dolata wraz z Filipem Półrolniczakiem. Polonia od pierwszego gwizdka kontrolowała grę i gdyby były prowadzone statystyki posiadania piłki pewnie wyglądałyby one następująco – Polonia: 95%, Avia: 5%. Pierwsza bramka dla drużyny ze Środy wpadła w 5 minucie kiedy to precyzyjnym uderzeniem z linii pola karnego popisał się Stasiu Kornaszewski. Na drugą bramkę kibice nie czekali długo, ponieważ kilkadziesiąt sekund później do bramki Avii trafił Marcel Scholz, który wykorzystał długie podanie od Olka Kluczyńskiego. Bramkę dającą 3:0 także zdobył Marcel Scholz, a była to 10 minuta. Chwilę później wynik podwyższył Olek Kluczyński i i było już 4:0 dla Polonii. W 15 minucie nastąpiła sytuacja, która lekko odmieniła cały przebieg spotkania, ponieważ zdobywca czwartek bramki – Olek Kluczyński grając w tym momencie jako obrońca, przyblokował piłkę, aby nasz bramkarz Wiktor mógł piłkę chwycić, ale podczas przepychanek Olka i zawodnika z Kamionek, Olek upadł na ziemię, po czym piłkarz, a właściwie kopacz drużyny Avii ostro potraktował leżącego już Olka, kopiąc go z żebra. Nie było to przypadkowe trafienie, a wręcz można powiedzieć, że z premedytacją. Żeby było mało, sędzia tego spotkanie nie zauważył owej sytuacji przez co trener Mariusz Kułak dość agresywnie zareagował na to, iż zawodnik z Kamionek kopnął już leżącego Aleksandra. Trener Avii początkowo wcale na to nie zareagował, przyczyniając się jak gdyby do tego, że takie zachowanie piłkarzy z Kamionek jest na porządku dziennym. Natomiast trener Polonii powiedział o kilka słów za dużo przez co arbiter tego spotkania wyrzucił go za boisko i w dalszej części spotkania, kierował drużyną zza płotu. Sytuacja ta być może odbiła się na tym iż w 19 minucie Kacper Cyka chcąc podać piłkę do bramkarza skierował ją tak, że Wiktor nie zdążył jej opanować i Avia mogła cieszyć się z bramki, którą wbiła sobie Polonia. W 20 minucie było już 5:1, ponieważ zrehabilitował się Kacper Cyka i po minięciu kilku rywali bez problemu poradził sobie z ulokowaniem piłki w bramce. 21 minuta i kolejna bramka, tym razem do bramki Kamionek trafił Olek Kluczyński, który strzałem z połowy boiska przelobował bramkarza. Chwilę później i było już 7:1 za sprawą Marcela Scholza, który dobrze zachował się w sytuacji mając naprzeciw siebie bramkarza, lekko podcinając piłkę. Jeszcze przed przerwą swoją bramkę dołożył Adam Rozwora który przy tym strzale użył siły i jednocześnie precyzji pokonując golkipera z narożnika boiska.

Po przerwie nic się nie zmieniło. Trener wciąż za płotem a jego podopieczni jak piranie czujące krew zdobywali kolejne bramki.

w 27 minucie do bramki rywali trafił Jasiu Kasprzyk robiąc tym samym wynik 9:1. Nastała 10 minutowa przerwa strzelecka, był to moment na złapanie oddechu aby móc dołożyć jeszcze kilka bramek do końca spotkania. W 38 minucie pięknym strzałem popisał się Adam Rozwora, który w podobny sposób jak przed przerwą zdobył bramkę dającą wynik 10:1. Po strzale Adama piłka trafiła w poprzeczkę i w telewizyjny sposób wpadła ona do bramki. 41 minuta i wynik zmienił się na 11:1. Tym razem Kacper Cyka przelobował bramkarza. Trzy minuty później kolejną bramkę dołożył Olek Kluczyński, który mocnym strzałem posłał piłkę pod poprzeczkę. Kolejna minuta i kolejna bramka, bramka oznaczona nr 13, a zdobywca jej został Kacper Cyka który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. W tej samej minucie uśpiona czujność naszej obrony doprowadziła do szybkiej kontry gości którzy wykorzystali ten prezent i zdobyli bramkę zmniejszając straty. Pozostały 3 minuty do końca spotkania, a Polonia wciąż atakowała, w tej też minucie swoją pierwszą bramkę w tym meczu zdobył Marek Dolata, który nie miał problemu z włożeniem piłki do siatki. W 48 i 50 minucie wynik podwyższył i jednocześnie ustalił Olek Kluczyński. Ostatecznie Polonia pokonała drużynę Avii Kamionek 16:2 i z kompletem punktów młodzi poloniści zapewnili sobie awans do grupy mistrzowskiej w której to rywalizować będą na wiosnę m.in. z Lechem Poznań, UKS Szóstką I Śrem, Wartą Poznań.

W tej rundzie rozgrywki ligowe jeszcze się nie skończyły ponieważ ostatni mecz Polonia rozegra z drużyną Kłosa Zaniemyśl. Mecz ten odbędzie się w najbliższy piątek w Zaniemyślu o godz 17.

Polonia wystąpiła w składzie W. Król, K. Cyka, A. Kluczyński, A. Rozwora, S. Kornaszewski, M. Scholz, M. Dolata, F. Półrolniczak

S. Łopatka, M. Ochowiak, M. Dziadek, M. Hulewicz, J. Kasprzyk

Zdjęcia z tego spotkania obejrzeć można tutaj.

Najnowsze aktualności

  • 18.08.2013

    Polonia wygrała turniej Piłkarska Kadra Czeka

    Zespół  Polonii Środa Wlkp., reprezentujący PSOST w Środzie Wlkp. zdobył tytuł Mistrza Polski, wygrywając Finał Centralny Ogólnopolskiego Turnieju Piłkarska Kadra Czeka, który odbył się w Słubicach w dniach od 09.08 do 14.08.2013r.

  • 18.08.2013

    Wyniki 4. kolejki III ligi

    Dzisiaj rozegrana została 4. kolejka rozgrywek III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Poniżej prezentujemy wyniki wszystkich spotkań.

  • 18.08.2013

    Na początek z Zawiszą Dolsk

    Już dziś drużyna rezerw średzkiej Polonii zainauguruje rozgrywki ligowe w poznańskiej klasie A. Poloniści w swoim pierwszy meczu spotkają się na wyjeździe z Zawiszą Dolsk.

  • 17.08.2013

    Łukasz Jasiak sędzią meczu Polonia - Nielba

    Łukasz Jasiak będzie arbitrem głównym niedzielnego meczu Polonii Środa Wielkopolska z Nielbą Wągrowiec. 

  • 17.08.2013

    W niedzielę z Nielbą

    W niedzielę, 18 sierpnia drużyna Polonii Środa Wielkopolska spotka się na własnym boisku z Nielbą Wągrowiec. Będzie to mecz 4. kolejki III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.

  • 16.08.2013

    Łukasz Ratajczak rozwiązał kontrakt

    Wychowanek Polonii, Łukasz Ratajczak nie będzie już występował w naszej drużynie. Polonista rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron.

  • 16.08.2013

    Juniorzy rozpoczynają zmagania

    Już w najbliższy weekend rozpoczną się rozgrywki Wielkopolskiej Ligi Juniorów Młodszych w której uczestniczyć będzie zespół średzkiej Polonii prowadzony przez trenera Ireneusza Janickiego.

  • 16.08.2013

    Orliki młodsze przegrały z Ksawerowem

    W środę zespół orlika młodszego Polonii wyjechał do Błażejewka na mecz sparingowy z przebywającym tam na obozie zespołem GKS Ksawerów Łódź.  Mecz odbył się na boisku trawiastym przy lekko wiejącym tego dnia wietrze. Drużynę GKS-u  reprezentowali zawodnicy z rocznika 2003 i 2004. Trenerzy postanowili podzielić to spotkanie na trzy części po 20 min. Niestety trener Polonii Ł. Kaczałka nie mógł tego dnia skorzystać z wszystkich podstawowych zawodników, gdyż nie wszyscy powrócili jeszcze z wakacji. Na mecz pojechali Ci zawodnicy, którzy wznowili treningi po obozie. 

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.