16.09.2015
Wysoka wygrana orlika młodszego (2006)W sobotę 12.09.2015r o godz. 11.00. podopieczni Leszka Maźwy na boisku w Klęce pierwsza drużyna orlika młodszego rozegrała pierwsze wyjazdowe w nowym sezonie 2015/2016 spotkanie o mistrzostwo ligi z drużyną Phytopharm Klęka. Goście po raz drugi w tym sezonie pokazali ze są zdecydowanym faworytem do zwycięstwa w lidze pewnie pokonując gospodarzy 12-3 i tym samym wywalczyli pierwsze wyjazdowe 3 punkty w nowym sezonie. Bramki dla zespołu Polonii zdobyli: Rauhut Szymon – 3, Kruk Kacper - 3, Dawicki Mateusz - 2, Manicki Kaper - 2, Wawroski Jakub - 1,Kusza Jędrzej - 1.
Od pierwszego gwizdka było widać na boisku ogromną determinację i zaangażowanie ze strony gości którzy narzucili swój styl gry. Niestety jako pierwsi bramkę zdobył zespół Phytopharmu po perfekcyjnym strzale w okienko bramki z rzutu wolnego z ponad 25 metrów. Na zawodnikach Polonii nie zrobiło to wrażenia i konsekwentnie wykonywali założenia przedmeczowe. Festiwal strzelecki rozpoczął Szymon Rauhut który w pierwszych 10 minutach spotkania zdobywając 3 bramki, popisywał się rajdami prawą stroną wyprowadza zespół na prowadzenie. W 11 minucie Jakub Wawroski wykorzystał swoją 3 sytuację i podwyższył prowadzenie na 4-1. W 18 minucie po raz pierwszy w tym sezonie na listę strzelców wpisał sie Kacper Manicki. W 20 minucie gospodarze zdobyli bramkę wykorzystując jedną z nielicznych kontr. Mimo jeszcze wielu dogodnych sytuacji wynik nie uległ zmianie i pierwsza połowa kończy się prowadzeniem Polonii Środa 5-2.
Drugie 25 minut to całkowita dominacja młodych piłkarzy Polonii. Już w 3 minucie Kacper Kruk zdobywa bramkę po odbiorze piłki w środku pola. W 5 minucie sędzia odgwizduje faul w strefie środkowej boiska, zawodnik gospodarzy uderza bardzo mocno i goście zdobywają 3 bramkę. Następne minuty to ciągły napór na bramkę gości. Kacper Kruk w 31 i 33 minucie zdobywa kolejne bramki po składnych akcjach. 36 minuta to rajd Mateusza Dawickiego i 9 bramka dla naszego zespołu. W 41 minucie ponownie na listę strzelców wpisuje się Kacper Manicki dobijając piłkę po strzale Jana Wójkiewicza. 46 minuta i kolejny rajd Mateusza Dawickiego daje bramkę Polonii Środa. Idealnym zakończeniem spotkania była bramka zdobyta przez Jędrzeja Kusze z rzutu wolnego, precyzyjny strzał w samo okienko bramki. Wynik końcowy to 12-3 dla Polonii Środa.
Na pochwałę zasługuje cała drużyna. W drugim spotkaniu ligowym gra wyglądała znacznie lepiej, mimo to Polonia nie ustrzegła się błędów nad którymi trener będzie pracował z zawodnikach podczas treningów.
Najbliższe spotkania drużyna orlika młodszego rozegra w roli gospodarza na orliku przy Gimnazjum Nr 1 w Środzie Wlkp., 20.09.2015r. o godz. 10.00. Wszystkich sympatyków zapraszamy do dopingu.
Polonia zagrała w składzie: Kaczmarek D, Manicki K, Tomaszewski S, Kusza J, Dawicki M(k), Kruk K, Nowakowski M, Oboda O, Rauhut Sz, Wawroski J, Łoda J, Wójkiewicz J,
Najnowsze aktualności
-
12.09.2023
Domowa porażka z Lesznem (2012)
W meczu 5. kolejki I ligi wojewódzkiej młodzików młodszych D2 zespół Polonii Środa Wielkopolska przegrał na własnym boisku 2:5 (1:3) z Polonią 1912 Leszno. Bramki dla średzkiej drużyny strzelili Piotr Nowaczyk oraz Jeremi Sójka. Podopieczni Bartosza Tomaszewskiego i Miłosza Chojnackiego zajmują obecnie piąte miejsce w ligowej tabeli.
-
11.09.2023
Trzy punkty z Wodzisławia
W niedzielne, słoneczne popołudnie drużyna kobiet Polonii Środa w czwartej kolejce Orlen l ligi mierzyła się w meczu wyjazdowym z SWD Wodzisław Śląski. Był to ważny pojedynek dla obu zespołów.
-
11.09.2023
Młodzicy wygrali w Śremie (2011)
Trzecie ligowe zwycięstwo odnieśli w I lidze okręgowej młodzicy starsi Polonii. W wyjazdowym meczu podopieczni Kamila Kudły i Kornela Ladrowskiego pokonali 6:1 (3:0) Wartę Śrem po bramkarz Natana Nowaczyka (2), Julii Wawroskiej (2), Jana Marciniaka i Leny Błaszak. Drugi zespół w meczu na szczycie ligowej tabeli wysoko przegrał z Pogonią Książ Wielkopolski, a jedyną bramkę strzelił Hubert Kurka.
-
11.09.2023
Wygrali z Lechem! (2010)
Dwa zwycięstwa odnieśli trampkarze młodsi w miniony weekend. Pierwsza drużyna pokonała w I lidze wojewódzkiej 4:3 (1:2) zespół Lecha Poznań złożony z zawodników rok młodszych. Poloniści przegrywali już 0:2, ale zdołali odwrócić losy meczu! Trzy bramki strzelił Łukasz Miszkiewicz, a jedną Sviatoslav Melnykov.
Wcześniej zespół rywalizujący w II lidze okręgowej zmierzył się na wyjeździe z Clescevią Kleszczewo. Polonia odniosła wysokie zwycięstwo 15:0. Cztery gole zdobył Stanisław Wieczorek, trzy Jan Marcinkowski, dwa Jakub Przybylski, Sviatoslav Melnykov i Patryk Krawczewski, a po jednym trafieniu dołożyli Jan Jankowiak i Bartosz Nowicki.
-
11.09.2023
CLJ U-15: Wysoka porażka w Szczecinie (2009)
W czwartym meczu Centralnej Ligi Juniorów U-15 zespół Polonii Środa Wielkopolska przegrał na wyjeździe 0:7 (0:5) z Pogonią Szczecin. Była to czwarta porażka naszej drużyny. W niedzielę rywalem średzkiego zespołu będzie FASE Szczecin. Mecz zaplanowano na godzinę 12:00.
-
11.09.2023
Porażka z Ostrovią (2008)
W wyjazdowym meczu 5. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych Polonia Środa Wielkopolska przegrała 1:4 (1:2) z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski. Jedynego gola dla średzkiego zespołu strzelił w 38. minucie Mikołaj Kowalski. Kolejnym rywalem podopiecznym Przemysława Otuszewskiego i Wojciecha Gąsiorowskiego będzie Olimpia Koło.
-
11.09.2023
Akademia: Raport z rozgrywek (09/10.09.2023)
Minął kolejny piłkarski weekend rundy jesiennej drużyn akademii. Granie rozpoczęli już w piątek juniorzy młodsi, którzy w Ostrowie Wielkopolskim przegrali 1:4 z tamtejszą Ostrovią 1909.
Świetny, emocjonujący obejrzeli kibice w sobotę na Nowym Stadionie Średzkim. Po istnym rollercoasterze zespół trampkarzy młodszych Polonii pokonał w lidze wojewódzkiej Lecha Poznań 4:3. Warto zaznaczyć, iż poznański zespół rywalizuje w rozgrywkach młodszym rocznikiem. Ozdobą meczu był hat trick ustrzelony przez Łukasza Miszkiewicza, zaś czwartego gola dołożył Sviatoslav Melnykov.
W niedzielę rocznik 2009 przegrał 0:7 z Pogonią Szczecin w 4. kolejce Centralnej Ligi Juniorów U-15, a kolejny świetny występ zaliczyli juniorzy. Podopieczni Leszka Maźwy wygrali aż 9:2 na wyjeździe z Lipnem Stęszew. Kolejny raz skutecznością błysnął Wiktor Wesołek, który strzelił aż pięć goli.
-
11.09.2023
Zwycięstwo z Lipnem Stęszew (2005)
W niedzielę 10.09.2023 o godz. 16.00. na boisku w Stęszewie drużyna juniora starszego rozegrała spotkanie o mistrzostwo Ligi Okręgowej Juniora A1 z zespołem Lipna Stęszew. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonii 9-2. Bramki dla Polonii strzelili: Wiktor Wesołek - 5, Kacper Manicki - 1 Michał Bańkowski - 1, Dawid Sękowski - 1, Oskar Oboda -1.

























































