16.09.2015
Wysoka wygrana orlika młodszego (2006)W sobotę 12.09.2015r o godz. 11.00. podopieczni Leszka Maźwy na boisku w Klęce pierwsza drużyna orlika młodszego rozegrała pierwsze wyjazdowe w nowym sezonie 2015/2016 spotkanie o mistrzostwo ligi z drużyną Phytopharm Klęka. Goście po raz drugi w tym sezonie pokazali ze są zdecydowanym faworytem do zwycięstwa w lidze pewnie pokonując gospodarzy 12-3 i tym samym wywalczyli pierwsze wyjazdowe 3 punkty w nowym sezonie. Bramki dla zespołu Polonii zdobyli: Rauhut Szymon – 3, Kruk Kacper - 3, Dawicki Mateusz - 2, Manicki Kaper - 2, Wawroski Jakub - 1,Kusza Jędrzej - 1.
Od pierwszego gwizdka było widać na boisku ogromną determinację i zaangażowanie ze strony gości którzy narzucili swój styl gry. Niestety jako pierwsi bramkę zdobył zespół Phytopharmu po perfekcyjnym strzale w okienko bramki z rzutu wolnego z ponad 25 metrów. Na zawodnikach Polonii nie zrobiło to wrażenia i konsekwentnie wykonywali założenia przedmeczowe. Festiwal strzelecki rozpoczął Szymon Rauhut który w pierwszych 10 minutach spotkania zdobywając 3 bramki, popisywał się rajdami prawą stroną wyprowadza zespół na prowadzenie. W 11 minucie Jakub Wawroski wykorzystał swoją 3 sytuację i podwyższył prowadzenie na 4-1. W 18 minucie po raz pierwszy w tym sezonie na listę strzelców wpisał sie Kacper Manicki. W 20 minucie gospodarze zdobyli bramkę wykorzystując jedną z nielicznych kontr. Mimo jeszcze wielu dogodnych sytuacji wynik nie uległ zmianie i pierwsza połowa kończy się prowadzeniem Polonii Środa 5-2.
Drugie 25 minut to całkowita dominacja młodych piłkarzy Polonii. Już w 3 minucie Kacper Kruk zdobywa bramkę po odbiorze piłki w środku pola. W 5 minucie sędzia odgwizduje faul w strefie środkowej boiska, zawodnik gospodarzy uderza bardzo mocno i goście zdobywają 3 bramkę. Następne minuty to ciągły napór na bramkę gości. Kacper Kruk w 31 i 33 minucie zdobywa kolejne bramki po składnych akcjach. 36 minuta to rajd Mateusza Dawickiego i 9 bramka dla naszego zespołu. W 41 minucie ponownie na listę strzelców wpisuje się Kacper Manicki dobijając piłkę po strzale Jana Wójkiewicza. 46 minuta i kolejny rajd Mateusza Dawickiego daje bramkę Polonii Środa. Idealnym zakończeniem spotkania była bramka zdobyta przez Jędrzeja Kusze z rzutu wolnego, precyzyjny strzał w samo okienko bramki. Wynik końcowy to 12-3 dla Polonii Środa.
Na pochwałę zasługuje cała drużyna. W drugim spotkaniu ligowym gra wyglądała znacznie lepiej, mimo to Polonia nie ustrzegła się błędów nad którymi trener będzie pracował z zawodnikach podczas treningów.
Najbliższe spotkania drużyna orlika młodszego rozegra w roli gospodarza na orliku przy Gimnazjum Nr 1 w Środzie Wlkp., 20.09.2015r. o godz. 10.00. Wszystkich sympatyków zapraszamy do dopingu.
Polonia zagrała w składzie: Kaczmarek D, Manicki K, Tomaszewski S, Kusza J, Dawicki M(k), Kruk K, Nowakowski M, Oboda O, Rauhut Sz, Wawroski J, Łoda J, Wójkiewicz J,
Najnowsze aktualności
-
24.10.2023
Młodzicy nadal niepokonani (2012)
Zespół młodzików młodszych D2 występujący w II lidze okręgowej spędził sobotę i poniedziałek na ligowych potyczkach. W sobotę w hicie kolejki podopieczni Dominika Rogowskiego i Kornela Ladrowskiego po zaciętym boju wygrali 2:0 z Pogonią Książ Wielkopolski. W poniedziałek Poloniści wygrali 8:3 w zaległym wyjazdowym meczu z UKS Śrem. Nasz zespół prowadzi w ligowej tabeli z przewagą dwóch punktów nad Kłosem Zaniemyśl.
-
24.10.2023
Zwycięstwo w I lidze okręgowej (2012)
Zespół Polonii Środa 2012 w ten weekend pauzował w I lidze wojewódzkiej i z powodu wyjazdu rocznika 2013 na turniej SBG Cup zagrał w meczu I ligi okręgowej. Podopieczni Bartosza Tomaszewskiego i Miłosza Chojnackiego wygrali 2:0 (1:0) z Wartą Śrem po bramkach Bartłomieja Kaźmierczaka i Bartłomieja Krajewskiego. Polonia w rozgrywkach I ligi okręgowej młodzików młodszych plasuje się na 2. miejscu, za plecami Warty Poznań 2013.
-
24.10.2023
Nieudany weekend (Dziewczyny)
Minionego weekendu do udanych nie zaliczy zespół dziewczyn. Polonistki zmagające się z dużą liczbą chorób przegrały oba weekendowe mecze. W sobotę zawodniczki dzielnie walczyły z Medykiem Konin, ale mimo dużej przewagi w posiadaniu piłki nie potrafiły udokumentować tego żadnym trafieniem i mecz zakończył się wynikiem 0:1. W niedzielę zespół w zaledwie 11-osobowym składzie rywalizował z LPFA Krzykosy. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości.
-
24.10.2023
Czas na Zawiszę
Tym razem na swoim boisku kolejne spotkanie ligowe rozegrają piłkarze Polonii Środa Wielkopolska. Rywalem średzkiego zespołu będzie Zawisza Bydgoszcz, a samo spotkanie zapowiada się niezwykle interesująco gdyż obydwa zespoły w ostatnich kolejkach regularnie punktują.
-
24.10.2023
Remis z wiceliderem (2011)
Dwa trudne mecze rozgrywały zespoły młodzików starszych Polonii w ostatnich dniach. Pierwsza drużyna na wyjeździe mierzyła się z wiceliderem rozgrywek - Poznańską 13 Poznań. Nasza drużyna szybko objęła prowadzenie, ale po przerwie gospodarze doprowadzili do remisu, który utrzymał się już do końcowego gwizdka.
Drugi zespół w II lidze okręgowej rywalizował z będącymi na 3. miejscu Zjednoczonymi Września. Mecz był ciekawym widowiskiem, w którym padło sześć bramek. Zjednoczeni szybko objęli prowadzenie, ale Poloniści potrafili odrobić stratę i wyjść na prowadzenie. Gospodarze jeszcze przed przerwą wyrównali, a tuż po przerwie wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do zakończenia meczu.
-
23.10.2023
Zwycięska passa trwa (2010)
Dwa mecze w weekend rozgrali trampkarze młodsi Polonii Środa Wielkopolska prowadzeni przez Łukasza Żeglenia i Marcina Grabowskiego. W meczu I ligi wojewódzkiej nasza drużyna pokonała UKS Śrem aż 8:0, choć do przerwy się na to nie zanosiło, bo Polonia prowadziła jedną bramką.
W niedzielę w II lidze okręgowej Poloniści pewnie zwyciężyli Koziołka Poznań 6:1. W tym spotkaniu również bardzo długo nasi zawodnicy prowadzili tylko jedną bramką, a strzelanie na dobre rozkręciło się dopiero w ostatnim kwadransie gry.
-
23.10.2023
Wywalczone trzy punkty (2010)
W spotkaniu sąsiadów z ligowej tabeli zespół Polonii Środa 2010 wygrał 3:2 (1:1) z AKF Poznań po pełnym emocji meczu. Podopieczni już w 1. minucie objęli prowadzenie, ale przed przerwą goście wyrównali. Na początku drugiej połowy znów Polonia wyszła na prowadzenie, ale równie szybko AKF znów doprowadził do remisu. Na trzeciego gola średzkiej drużyny Poznaniacy nie zdołali już odpowiedzieć i trzy punkty zostały w Środzie Wielkopolskiej.
-
23.10.2023
CLJ U-15: Bez punktów z Lechią (2009)
Bez punktów z Sopotu wrócił zespół Polonii Środa Wielkopolska, który w meczu Centralnej Ligi Juniorów U-15 przegrał 0:3 (0:1) z Lechią Gdańsk. Gospodarze od 23. minuty prowadzili 1:0 i długo taki wynik się utrzymywał. Dopiero w końcówce zawodnicy Lechii dołożyli dwa gole i zapewnili sobie zwycięstwo.




























































