OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

16.09.2015

Wysoka wygrana orlika młodszego (2006)

W sobotę 12.09.2015r o godz. 11.00. podopieczni Leszka Maźwy na boisku w Klęce pierwsza drużyna orlika młodszego rozegrała pierwsze wyjazdowe w nowym sezonie 2015/2016 spotkanie o mistrzostwo ligi z drużyną Phytopharm Klęka. Goście po raz drugi w tym sezonie pokazali ze są zdecydowanym faworytem do zwycięstwa w lidze pewnie pokonując gospodarzy 12-3 i tym samym wywalczyli pierwsze wyjazdowe  3 punkty w nowym sezonie. Bramki dla zespołu Polonii zdobyli: Rauhut Szymon – 3, Kruk Kacper - 3, Dawicki Mateusz - 2, Manicki Kaper - 2, Wawroski Jakub - 1,Kusza Jędrzej - 1.

Od pierwszego gwizdka było widać na boisku ogromną determinację i zaangażowanie ze strony gości którzy narzucili swój styl gry. Niestety jako pierwsi bramkę zdobył zespół Phytopharmu po perfekcyjnym strzale w okienko bramki z rzutu wolnego z ponad 25 metrów. Na zawodnikach Polonii nie zrobiło to wrażenia i konsekwentnie wykonywali założenia przedmeczowe. Festiwal strzelecki rozpoczął Szymon Rauhut który w pierwszych 10 minutach spotkania zdobywając 3 bramki, popisywał się rajdami prawą stroną wyprowadza zespół na prowadzenie. W 11 minucie Jakub Wawroski wykorzystał swoją 3 sytuację i podwyższył prowadzenie na 4-1. W 18 minucie po raz pierwszy w tym sezonie na listę strzelców wpisał sie Kacper Manicki. W 20 minucie gospodarze zdobyli bramkę wykorzystując jedną z nielicznych kontr. Mimo jeszcze wielu dogodnych sytuacji wynik nie uległ zmianie i pierwsza połowa kończy się prowadzeniem Polonii Środa 5-2.

Drugie 25 minut to całkowita dominacja młodych piłkarzy Polonii. Już w 3 minucie Kacper Kruk zdobywa bramkę po odbiorze piłki w środku pola. W 5 minucie sędzia odgwizduje faul w strefie  środkowej boiska,  zawodnik gospodarzy uderza bardzo mocno i goście zdobywają 3 bramkę. Następne minuty to ciągły napór na bramkę gości. Kacper Kruk w 31 i 33 minucie zdobywa kolejne bramki po składnych akcjach. 36 minuta to rajd Mateusza Dawickiego i 9 bramka dla naszego zespołu. W 41 minucie ponownie na listę strzelców wpisuje się Kacper Manicki dobijając piłkę po strzale Jana Wójkiewicza. 46 minuta i kolejny rajd Mateusza Dawickiego daje bramkę Polonii Środa. Idealnym zakończeniem spotkania była bramka zdobyta przez Jędrzeja Kusze z rzutu wolnego, precyzyjny strzał w samo okienko bramki. Wynik końcowy to 12-3 dla Polonii Środa.

 Na pochwałę zasługuje cała drużyna. W drugim spotkaniu ligowym gra wyglądała znacznie lepiej, mimo to Polonia nie ustrzegła się błędów nad którymi trener będzie pracował z zawodnikach podczas treningów.

Najbliższe spotkania drużyna orlika młodszego rozegra w roli gospodarza na orliku przy Gimnazjum Nr 1 w Środzie Wlkp., 20.09.2015r. o godz. 10.00. Wszystkich sympatyków zapraszamy do dopingu.

Polonia zagrała w składzie: Kaczmarek D, Manicki K, Tomaszewski S, Kusza J, Dawicki M(k), Kruk K, Nowakowski M, Oboda O, Rauhut Sz, Wawroski J, Łoda J, Wójkiewicz J,

 

Najnowsze aktualności

  • 07.11.2023

    Powalczą o puchar

    Już w środę 8 listopada piłkarki Polonii Środa Wielkopolska rozegrają spotkanie 1/32 finału Orlen Pucharu Polski kobiet w którym zmierzą się z przedstawicielem Orlen Ekstraligi Kobiet BTS Rekord Bielsko Biała. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 12:30.

  • 07.11.2023

    Transmisja spotkania pucharowego

    Ze spotkania Pucharu Polski kobiet przeprowadzimy transmisję na którą już teraz zapraszamy. 

    Początek transmisji w środę 8 listopada o godzinie 12:15.

  • 07.11.2023

    Spotkanie starych znajomych

    Już w najbliższa sobotę 11 listopada kolejne spotkanie ligowe rozegrają piłkarze Polonii Środa. Rywalem średzkiego zespołu będzie inny Wielkopolski trzecioligowiec – Sokół Kleczew. Pojedynki obu ekip to już takie ligowe klasyki. Oba zespoły na trzecioligowym poziomie są nieprzerwanie od sezonu 2011/12. Wtedy to też spotkały się po raz pierwszy. Do tej pory w sumie w oficjalnych meczach czy to ligowych czy pucharowych na przestrzeni ostatnich dwunastu lat oba zespoły spotkały się ze sobą 24 razy.

  • 07.11.2023

    Domowa porażka z KKS-em (2012)

    W swoim przedostatnim jesiennym meczu ligowym Polonia 2012 przegrała na boisku w Topoli z KKS-em 1925 Kalisz 0:4 (0:3). Goście szybko objęli prowadzenie, a potem dołożyli jeszcze trzy bramki i zdobyli komplet punktów. Poloniści w czwartek rozegrają zaległe spotkanie z UKS AP Reissa Jarocin, które będzie ich ostatnim w rundzie jesiennej.

  • 07.11.2023

    Zwycięstwo na zakończenie (2008/2009)

    Zespół Polonii Środa 2008/2009 II w niedzielę zakończył rundę jesienną sezonu 2023/2024. W ostatniej kolejce młodzi Poloniści mierzyli się na wyjeździe z Koziołkiem Poznań. Nasz zespół od 61. minuty przegrywał 0:1, ale w końcówce zdołał odwrócić wynik. Najpierw w 80. minucie swojego pierwszego gola w barwach Polonii strzelił Paweł Przybyłek, a dwie minuty później na wagę trzech punktów do siatki trafił Nikodem Bliskowski. Rozgrywki II ligi okręgowej nasz zespół zakończył na 3. miejscu.

  • 07.11.2023

    CLJ U-15: Porażka z FASE Szczecin (2009)

    W meczu 12. kolejki Centralnej Ligi Juniorów do lat 15 zespół Polonii Środa Wielkopolska przegrał 0:6 (0:4) z FASE Szczecin. Gospodarze już po szesnastu minutach prowadzili 3:0, i choć potem gra Polonistów była coraz lepsza to znów brakowało bramek. Zawodnicy FASE kontrolowali przebieg meczu i stopniowo powiększali dorobek bramkowy.

    Przed Polonistami ostatnie dwa mecze CLJ - w sobotę na własnym boisku podejmą Akademię Piłkarska Reissa, a tydzień później w ostatniej kolejce zmierzą się z Pogonią Szczecin 2010.

  • 07.11.2023

    Pogrom w Kole (2008)

    Po jednostronnym widowisku Polonia Środa Wielkopolska wygrała w Kole 7:1 (3:0) z miejscową Olimpią. Poloniści szybko objęli prowadzenie i przez większość czasu prowadzili grę na połowie gospodarzy. Do przerwy nasz zespół strzelił trzy bramki, a w drugiej dołożył kolejne cztery.

    Polonia na kolejkę przed końcem rozgrywek prowadzi w tabeli z dwoma punktami przewagi nad KKS-em 1925 Kalisz. Nasi zawodnicy ostatni mecz rozegrają w środę na Nowym Stadionie Średzkim, a rywalem będzie Polonia 1912 Leszno. Zwycięstwo w tym spotkaniu zagwarantuje naszemu zespołowi triumf w rozgrywkach.

  • 06.11.2023

    Polonistki czwarte w Progress Cup (Dziewczyny)

    W weekend zespół dziewcząt przebywał w Kleszczowie, gdzie brał udział w turnieju Progress Cup. Nasze zawodniczki spisały się bardzo dobrze, zajmując ostatecznie czwarte miejsce. Ponadto Julia Wawroska została wybrana do najlepszej siódemki turnieju! Gratulacje!

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.