OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

16.09.2015

Wysoka wygrana orlika młodszego (2006)

W sobotę 12.09.2015r o godz. 11.00. podopieczni Leszka Maźwy na boisku w Klęce pierwsza drużyna orlika młodszego rozegrała pierwsze wyjazdowe w nowym sezonie 2015/2016 spotkanie o mistrzostwo ligi z drużyną Phytopharm Klęka. Goście po raz drugi w tym sezonie pokazali ze są zdecydowanym faworytem do zwycięstwa w lidze pewnie pokonując gospodarzy 12-3 i tym samym wywalczyli pierwsze wyjazdowe  3 punkty w nowym sezonie. Bramki dla zespołu Polonii zdobyli: Rauhut Szymon – 3, Kruk Kacper - 3, Dawicki Mateusz - 2, Manicki Kaper - 2, Wawroski Jakub - 1,Kusza Jędrzej - 1.

Od pierwszego gwizdka było widać na boisku ogromną determinację i zaangażowanie ze strony gości którzy narzucili swój styl gry. Niestety jako pierwsi bramkę zdobył zespół Phytopharmu po perfekcyjnym strzale w okienko bramki z rzutu wolnego z ponad 25 metrów. Na zawodnikach Polonii nie zrobiło to wrażenia i konsekwentnie wykonywali założenia przedmeczowe. Festiwal strzelecki rozpoczął Szymon Rauhut który w pierwszych 10 minutach spotkania zdobywając 3 bramki, popisywał się rajdami prawą stroną wyprowadza zespół na prowadzenie. W 11 minucie Jakub Wawroski wykorzystał swoją 3 sytuację i podwyższył prowadzenie na 4-1. W 18 minucie po raz pierwszy w tym sezonie na listę strzelców wpisał sie Kacper Manicki. W 20 minucie gospodarze zdobyli bramkę wykorzystując jedną z nielicznych kontr. Mimo jeszcze wielu dogodnych sytuacji wynik nie uległ zmianie i pierwsza połowa kończy się prowadzeniem Polonii Środa 5-2.

Drugie 25 minut to całkowita dominacja młodych piłkarzy Polonii. Już w 3 minucie Kacper Kruk zdobywa bramkę po odbiorze piłki w środku pola. W 5 minucie sędzia odgwizduje faul w strefie  środkowej boiska,  zawodnik gospodarzy uderza bardzo mocno i goście zdobywają 3 bramkę. Następne minuty to ciągły napór na bramkę gości. Kacper Kruk w 31 i 33 minucie zdobywa kolejne bramki po składnych akcjach. 36 minuta to rajd Mateusza Dawickiego i 9 bramka dla naszego zespołu. W 41 minucie ponownie na listę strzelców wpisuje się Kacper Manicki dobijając piłkę po strzale Jana Wójkiewicza. 46 minuta i kolejny rajd Mateusza Dawickiego daje bramkę Polonii Środa. Idealnym zakończeniem spotkania była bramka zdobyta przez Jędrzeja Kusze z rzutu wolnego, precyzyjny strzał w samo okienko bramki. Wynik końcowy to 12-3 dla Polonii Środa.

 Na pochwałę zasługuje cała drużyna. W drugim spotkaniu ligowym gra wyglądała znacznie lepiej, mimo to Polonia nie ustrzegła się błędów nad którymi trener będzie pracował z zawodnikach podczas treningów.

Najbliższe spotkania drużyna orlika młodszego rozegra w roli gospodarza na orliku przy Gimnazjum Nr 1 w Środzie Wlkp., 20.09.2015r. o godz. 10.00. Wszystkich sympatyków zapraszamy do dopingu.

Polonia zagrała w składzie: Kaczmarek D, Manicki K, Tomaszewski S, Kusza J, Dawicki M(k), Kruk K, Nowakowski M, Oboda O, Rauhut Sz, Wawroski J, Łoda J, Wójkiewicz J,

 

Najnowsze aktualności

  • 21.11.2023

    Zakończyli remisem z Sucharami (2010)

    W zaległym meczu I ligi wojewódzkiej C2, kończącym jesienne rozgrywki, Polonia Środa Wielkopolska 2010 zremisowała 2:2 (1:2) z Sucharami Suchy Las. Obie bramki dla naszego zespołu strzelił Nikodem Odwrot. Polonia zakończyła rozgrywki na drugim miejscu, za plecami Warty Poznań.

  • 20.11.2023

    CLJ U-15: Zwycięstwo na zakończenie (2009)

    W niedzielę w ostatniej kolejce Centralnej Ligi Juniorów U-15 Polonia odniosła swoje pierwsze zwycięstwo! Podopieczni Jakuba Budycha i Mateusza Zawalskiego na wyjeździe pokonali 2:1 (1:0) Pogoń Szczecin 2010. Tym zwycięstwem nasz zespół pożegnał się z CLJ, którą zakończył na 7. miejscu. Bramki na wagę trzech punktów strzelili Franciszek Błaszyk oraz Antoni Staszak.

  • 20.11.2023

    Akademia: Raport z rozgrywek (18/19.11.2023)

    Komplet punktów zainkasowali młodzicy młodsi (2012) po wyjazdowym zwycięstwie 3:1 z Zawiszą Dolsk. Remisami zakończyły się oba domowe mecze Polonii. Trampkarze młodsi zremisowali na zakończenie rozgrywek z Sucharami Suchy Las 2:2, zaś mecz młodzików starszych z Zawiszą Dolsk zakończył się remisem 4:4.

    Zespół trampkarzy starszych 2009 w sobotę wziął udział w eliminacjach halowych Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Złotowie. Polonia wygrała wszystkie swoje mecze i zakwalifikowała się do dalszego etapu! W niedzielę w ostatniej kolejce Centralnej Ligi Juniorów U-15 Polonia odniosła swoje pierwsze zwycięstwo! Podopieczni Jakuba Budycha i Mateusza Zawalskiego na wyjeździe pokonali 2:1 Pogoń Szczecin 2010. Tym zwycięstwem nasz zespół pożegnał się z CLJ, którą zakończył na 7. miejscu. Bramki na wagę trzech punktów strzelili dzisiaj Franciszek Błaszyk oraz Antoni Staszak.

  • 19.11.2023

    Remis w śniegu

    W niedzielny poranek drugi zespół Polonii Środa Wielkopolska rozegrał ostatnie domowe spotkanie w rundzie jesiennej. Rywalem polonistów był LKS Ślesin a spotkanie odbywało się w typowo zimowej scenerii przy intensywnie padającym śniegu.

  • 18.11.2023

    Lider pokonany

    W sobotę 18 listopada piłkarze Polonii Środa Wielkopolska podejmowali na własnym boisku lidera trzecioligowych rozgrywek i jedyny do tej pory nie pokonany klub w naszej grupie trzeciej ligi – Świt Skolwin.

  • 17.11.2023

    Transmisja meczu ze Świtem

    W sobotę 18 listopada podejmujemy na własnym boisku lidera trzecioligowych rozgrywek Świt Skolwin Szczecin. Z tego spotkania  przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.

    Początek transmisji o godzinie 12:45.

  • 16.11.2023

    Akademia: Zapowiedź weekendu (18/19.11.2023)

    W weekend rozegranych zostanie ostatnich pięć meczów akademii w rundzie jesiennej sezonu 2023/2024.

    W sobotę na gminnych boiskach w Topoli i Zielnikach zostaną rozegrane dwa spotkania. W zaległym meczu ligi wojewódzkiej Polonia 2010 zmierzy się z Sucharami Suchy Las o godzinie 10:00. O 13:00 Polonia 2011 zagra z MKS Trzemeszno. Dziewczyny oraz zespół młodzików młodszych 2012 zagrają na wyjazdach.

    W niedzielę ostatni mecz w Centralnej Lidze Juniorów U-15 zagra Polonia 2009. W Szczecinie podopieczni Jakuba Budycha i Mateusza Zawalskiego stawią czoła Pogoni Szczecin 2010. Stawką meczu jest 7. miejsce w tabeli końcowej.

  • 14.11.2023

    Czwarte miejsce w Ustroniu Morskim (2008)

    W dniach 10-12 listopada zespół juniorów Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2008) przebywał w Ustroniu Morskim, gdzie wziął udział w turnieju piłkarskim DoitPlay. Wzięło w nim udział sześć zespołów, które rywalizowały w systemie każdy z każdym. Najlepszym zespołem był ukraiński Szachtar Donieck, który przez cały turniej nie stracił żadnej bramki, natomiast Poloniści zajęli czwarte miejsce.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.