15.08.2015
Wysoka wygrana kobietWczesnym sobotnim przedpołudniem rozpoczął się sparing dziewcząt pomiędzy zespołami „Polonii” Środa i Hat-Trick Kołobrzeg. Rywal nie okazał się zbyt wymagający. Tym samym nie zmusił naszej drużyny do nadmiernego wysiłku. Mimo to dziewczęta nie zlekceważyły przeciwniczek i zawody potraktowały bardzo poważnie.
Grad bramek, który zaaplikowały nasze panie rozpoczęła po dobrze rozegranym rzucie rożnym Kamila Wiśniewska. Raz po raz polonistki przypuszczały ataki na bramkę Kołobrzegu, nie pozwalając rywalkom na chwilę oddechu. Kolejne bramki w pierwszej części gry „dorzuciły” Ola Szukalska, Roksana Wojtecka, Ala Krzykos i Ala Oczkowska, która ustaliła wynik do przerwy na 5:0! Pierwszą część gry zakłóciła przerwa spowodowana omdleniem jednej z dziewczyn z Kołobrzegu po mocnym uderzeniu piłką w głowę. Dokładnie taka sama sytuacja miała miejsce podczas sparingu na obozie w Dusznikach z udziałem naszej zawodniczki. I tym razem skończyło się na strachu. Pomoc medyczna po udzieleniu pomocy poszkodowanej nie stwierdziła zagrożenia zdrowia, a dziewczyna z lekkim bólem głowy opuściła boisko.
Po przerwie polonistki kontynuowały „natarcie” zachowując jednocześnie czujność w linii obrony. Bardzo dobra postawa naszej drugiej linii, aktywne włączanie się bocznych pomocy, celne podania i skuteczne wykańczanie dokładnych podań pozwoliło na powiększenie zdobyczy bramkowej. Brakłoby miejsca by wymienić i opisać wszystkie akcje naszego zespołu, które były dobrze rozegrane, a nie skończyły się zdobyciem goli. Z dziennikarskiego obowiązku wymienić należy strzelczynie bramek z drugiej części meczu.
Na 6:0 podwyższyła strzałem z 8 metrów Ania Nowicka po rzucie rożnym. Ala Oczkowska powtórnie wpisała się na listę strzelczyń (7:0). Ala Krzykos nie chciała być gorsza i po kolejnym rzucie rożnym z bliska umieściła piłkę w siatce na 8:0. Na 9:0 podwyższyła Angelika Miłoszyk dobijając uderzenie Ali Oczkowskiej. Przypomniała o sobie Ola Szukalska i po wykończeniu dobrego podania koleżanki było 10:0. Kolejne trafienia stały się udziałem Ali Krzykos ( ładna indywidualna akcja w polu karnym), Roksany Wojteckiej (dwukrotnie). Ola Szukalska dorzuciła swoje kolejne trafienia (!) strzałami z pola karnego lub ograniem sam na sam bramkarki gości. Kolejne trafienie Ani Nowickiej z bliska ustaliło wynik meczu na 21:0 !
Ze zwycięstwa należy się cieszyć ale trzeba twardo stąpać po ziemi, bo za tydzień mierzyć się będziemy z dużo mocniejszym rywalem.
Cieszy szeroki wachlarz strzelczyń bramek. Dużą skuteczność wykazuje Ola Szukalska, co w kontekście nie grającej w tym meczu, a mam nadzieję wracającej za kilka dni do treningu po przerwie spowodowanej infekcją Julii Mikołajczak, tylko może cieszyć!
Dobrze funkcjonowała linia obrony z Moniką Purgał i Małgosią Topolnicką w składzie. Zestawienie stabilnej, solidnej obrony to klucz do sukcesu w rozpoczynającym się sezonie! Są jeszcze dziewczęta, które aspirują do podstawowego składu, ale na razie albo są w „rozjazdach” wakacyjnych, bądź mają problemy zdrowotne. Jednak w najbliższych dniach pojawią się w klubie.
Skład drużyny: Krajewska Emilia - Nowicka Anna, Purgał Monika, Oczkowska Alicja, Topolnicka Małgorzata, Miłoszyk Angelika (55` Cichoń Sandra), Krzykos Alicja, Wiśniewska Kamila, Cichoń Laura, Wojtecka Roksana (75` Hodór Paulina), Szukalska Aleksandra
Bramki: Kamila Wiśniewska -1, Aleksandra Szukalska-7, Anna Nowicka-2, Alicja Oczkowska-3, Roksana Wojtecka-4, Alicja Krzykos-3, Angelika Miłoszyk-1.
Zdjęcia z tego spotkania autorstwa Czesława Kościelskiego można obejrzeć tutaj.
Najnowsze aktualności
-
08.08.2012
Kto wygra mecz? Ostrovia czy Polonia?
Zapraszamy wszystkich kibiców do udziału w sondzie dotyczącej sobotniego meczu inauguracyjnego III ligi pomiędzy Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski, a średzką Polonią.
-
08.08.2012
Ostrovia Ostrów - Polonia Środa, sobota - 17:00
Już w sobotę o godzinie 17:00 rozgrywki ligowe zainaugurują piłkarze Polonii Środa. Nasza drużyna w pierwszym meczu wyjedzie do Ostrowa Wielkopolskiego by tam spotkać się z beniaminkiem rozgrywek Ostrovią 1909.
-
08.08.2012
Spotkanie Klubu Partnera Piłka i Biznes
We wtorek, 7 sierpnia w sali balowej hotelu Almarco odbyło się tradycyjne, przedsezonowe spotkanie członków Klubu Partnera Piłka i Biznes.
-
08.08.2012
Polonia TV: Rafał Ratajczak przed sezonem
Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Prezesem Klubu Rafałem Ratajczakiem, który przygotowała nasza telewizja internetowa Polonia TV.
-
08.08.2012
Cztery dni do meczu w Ostrowie
Już tylko cztery dni pozostały do inauguracyjnego meczu III ligi w którym piłkarze Polonii Środa spotkają się w Ostrowie Wielkopolskim z beniaminkiem rozgrywek Ostrovią 1909.
-
07.08.2012
Pięciu zawodników przesuniętych do rezerw
Dominik Baziór, Damian Buczma, Adrian Markiewicz, Marek Matysiak i Arkadiusz Pawlak zostali przesunięci z pierwszego zespołu Polonii Środa do drużyny rezerw. Decyzja spowodowana jest zbyt dużą ilością zawodników trenujących pod okiem trenera Mariana Kurowskiego.
-
07.08.2012
2786 kilometrów do przejechania
Prezentujemy wszystkim kibicom średzkiej Polonii odległości w kilometrach jakie piłkarze będą musieli przemierzyć by rozegrać swoje mecze w 3 lidze kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Najdłuższa droga polonistów czeka wyjeździe do Świecia, natomiast najbliższa do Swarzędza.
-
07.08.2012
Podsumowanie spotkań towarzyskich
Osiem spotkań towarzyskich rozegrali piłkarze Polonii Środa Wielkopolska w okresie przygotowawczym do rozpoczynającego się w sobotę sezonu 2012/2013. Pięć z nich podopieczni Mariana Kurowskiego zakończyli zwycięstwami.






















































