15.08.2015
Wysoka wygrana kobietWczesnym sobotnim przedpołudniem rozpoczął się sparing dziewcząt pomiędzy zespołami „Polonii” Środa i Hat-Trick Kołobrzeg. Rywal nie okazał się zbyt wymagający. Tym samym nie zmusił naszej drużyny do nadmiernego wysiłku. Mimo to dziewczęta nie zlekceważyły przeciwniczek i zawody potraktowały bardzo poważnie.
Grad bramek, który zaaplikowały nasze panie rozpoczęła po dobrze rozegranym rzucie rożnym Kamila Wiśniewska. Raz po raz polonistki przypuszczały ataki na bramkę Kołobrzegu, nie pozwalając rywalkom na chwilę oddechu. Kolejne bramki w pierwszej części gry „dorzuciły” Ola Szukalska, Roksana Wojtecka, Ala Krzykos i Ala Oczkowska, która ustaliła wynik do przerwy na 5:0! Pierwszą część gry zakłóciła przerwa spowodowana omdleniem jednej z dziewczyn z Kołobrzegu po mocnym uderzeniu piłką w głowę. Dokładnie taka sama sytuacja miała miejsce podczas sparingu na obozie w Dusznikach z udziałem naszej zawodniczki. I tym razem skończyło się na strachu. Pomoc medyczna po udzieleniu pomocy poszkodowanej nie stwierdziła zagrożenia zdrowia, a dziewczyna z lekkim bólem głowy opuściła boisko.
Po przerwie polonistki kontynuowały „natarcie” zachowując jednocześnie czujność w linii obrony. Bardzo dobra postawa naszej drugiej linii, aktywne włączanie się bocznych pomocy, celne podania i skuteczne wykańczanie dokładnych podań pozwoliło na powiększenie zdobyczy bramkowej. Brakłoby miejsca by wymienić i opisać wszystkie akcje naszego zespołu, które były dobrze rozegrane, a nie skończyły się zdobyciem goli. Z dziennikarskiego obowiązku wymienić należy strzelczynie bramek z drugiej części meczu.
Na 6:0 podwyższyła strzałem z 8 metrów Ania Nowicka po rzucie rożnym. Ala Oczkowska powtórnie wpisała się na listę strzelczyń (7:0). Ala Krzykos nie chciała być gorsza i po kolejnym rzucie rożnym z bliska umieściła piłkę w siatce na 8:0. Na 9:0 podwyższyła Angelika Miłoszyk dobijając uderzenie Ali Oczkowskiej. Przypomniała o sobie Ola Szukalska i po wykończeniu dobrego podania koleżanki było 10:0. Kolejne trafienia stały się udziałem Ali Krzykos ( ładna indywidualna akcja w polu karnym), Roksany Wojteckiej (dwukrotnie). Ola Szukalska dorzuciła swoje kolejne trafienia (!) strzałami z pola karnego lub ograniem sam na sam bramkarki gości. Kolejne trafienie Ani Nowickiej z bliska ustaliło wynik meczu na 21:0 !
Ze zwycięstwa należy się cieszyć ale trzeba twardo stąpać po ziemi, bo za tydzień mierzyć się będziemy z dużo mocniejszym rywalem.
Cieszy szeroki wachlarz strzelczyń bramek. Dużą skuteczność wykazuje Ola Szukalska, co w kontekście nie grającej w tym meczu, a mam nadzieję wracającej za kilka dni do treningu po przerwie spowodowanej infekcją Julii Mikołajczak, tylko może cieszyć!
Dobrze funkcjonowała linia obrony z Moniką Purgał i Małgosią Topolnicką w składzie. Zestawienie stabilnej, solidnej obrony to klucz do sukcesu w rozpoczynającym się sezonie! Są jeszcze dziewczęta, które aspirują do podstawowego składu, ale na razie albo są w „rozjazdach” wakacyjnych, bądź mają problemy zdrowotne. Jednak w najbliższych dniach pojawią się w klubie.
Skład drużyny: Krajewska Emilia - Nowicka Anna, Purgał Monika, Oczkowska Alicja, Topolnicka Małgorzata, Miłoszyk Angelika (55` Cichoń Sandra), Krzykos Alicja, Wiśniewska Kamila, Cichoń Laura, Wojtecka Roksana (75` Hodór Paulina), Szukalska Aleksandra
Bramki: Kamila Wiśniewska -1, Aleksandra Szukalska-7, Anna Nowicka-2, Alicja Oczkowska-3, Roksana Wojtecka-4, Alicja Krzykos-3, Angelika Miłoszyk-1.
Zdjęcia z tego spotkania autorstwa Czesława Kościelskiego można obejrzeć tutaj.
Najnowsze aktualności
-
10.08.2012
W niedzielę derby z Kłosem Zaniemyśl
W najbliższą niedzielę rezerwy Polonii Środa Wielkopolska rozegrają ostatni mecz towarzyski przed inauguracją sezonu 2012/2013. Nasza drużyna wyjedzie do pobliskiego Zaniemyśla by spotkać się tam w derbowym spotkaniu z miejscowym Kłosem.
-
10.08.2012
Podsumowanie sparingów trzecioligowców
Poniżej przedstawiamy wyniki spotkań towarzyskich drużyn trzeciej ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej, które uzyskały w letnim okresie przygotowawczym do sezonu 2012/2013.
-
10.08.2012
Pierwszy mecz rezerw przełożony
Uległ zmianie termin pierwszego meczu w poznańskiej klasie A pomiędzy rezerwami Polonii Środa i Pogonią Książ Wielkopolski.
-
10.08.2012
Zdjęcia z obozu trampkarzy
W naszej galerii dostępne są już zdjęcia z dziesięciodniowego obozu trampkarzy Polonii Środa Wielkopolska w Białym Dunajcu.
-
09.08.2012
Polonia II pokonała juniorów młodszych
W środę, 8 sierpnia w ramach treningu drużyna rezerw Polonii Środa rozegrała sparingowe spotkanie z zespołem juniorów młodszych naszego klubu. Mecz wygrali podopieczni Waldemara Grześkowiaka 4:0.
-
09.08.2012
Ostatni trening przed Ostrovią
Dziś o godzinie 17:00 na głównej płycie boiska stadionu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Środzie piłkarze Polonii Środa odbyli ostatni trening przed sobotnim meczem ligowym z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski.
-
09.08.2012
Kadra Polonii na sezon 2012/2013
Poniżej przedstawiamy kadrę Polonii Środa Wielkopolska na nadchodzącą rundę jesienną III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej w sezonie 2012/2013. Do drużyny przed startem rozgrywek dołączyło siedmiu nowych zawodników, natomiast z zespołem pożegnało się czterech graczy.
-
09.08.2012
Agencja Allianz Adam Kasprzak nowym członkiem KPPiB
Firma Allianz, agencja w Środzie Wielkopolskiej prowadzona przez Adama Kasprzaka została kolejnym partnerem Klubu Partnera Piłka i Biznes. Firma wykupiła pakiet bordowy.






















































