15.08.2015
Wysoka wygrana kobietWczesnym sobotnim przedpołudniem rozpoczął się sparing dziewcząt pomiędzy zespołami „Polonii” Środa i Hat-Trick Kołobrzeg. Rywal nie okazał się zbyt wymagający. Tym samym nie zmusił naszej drużyny do nadmiernego wysiłku. Mimo to dziewczęta nie zlekceważyły przeciwniczek i zawody potraktowały bardzo poważnie.
Grad bramek, który zaaplikowały nasze panie rozpoczęła po dobrze rozegranym rzucie rożnym Kamila Wiśniewska. Raz po raz polonistki przypuszczały ataki na bramkę Kołobrzegu, nie pozwalając rywalkom na chwilę oddechu. Kolejne bramki w pierwszej części gry „dorzuciły” Ola Szukalska, Roksana Wojtecka, Ala Krzykos i Ala Oczkowska, która ustaliła wynik do przerwy na 5:0! Pierwszą część gry zakłóciła przerwa spowodowana omdleniem jednej z dziewczyn z Kołobrzegu po mocnym uderzeniu piłką w głowę. Dokładnie taka sama sytuacja miała miejsce podczas sparingu na obozie w Dusznikach z udziałem naszej zawodniczki. I tym razem skończyło się na strachu. Pomoc medyczna po udzieleniu pomocy poszkodowanej nie stwierdziła zagrożenia zdrowia, a dziewczyna z lekkim bólem głowy opuściła boisko.
Po przerwie polonistki kontynuowały „natarcie” zachowując jednocześnie czujność w linii obrony. Bardzo dobra postawa naszej drugiej linii, aktywne włączanie się bocznych pomocy, celne podania i skuteczne wykańczanie dokładnych podań pozwoliło na powiększenie zdobyczy bramkowej. Brakłoby miejsca by wymienić i opisać wszystkie akcje naszego zespołu, które były dobrze rozegrane, a nie skończyły się zdobyciem goli. Z dziennikarskiego obowiązku wymienić należy strzelczynie bramek z drugiej części meczu.
Na 6:0 podwyższyła strzałem z 8 metrów Ania Nowicka po rzucie rożnym. Ala Oczkowska powtórnie wpisała się na listę strzelczyń (7:0). Ala Krzykos nie chciała być gorsza i po kolejnym rzucie rożnym z bliska umieściła piłkę w siatce na 8:0. Na 9:0 podwyższyła Angelika Miłoszyk dobijając uderzenie Ali Oczkowskiej. Przypomniała o sobie Ola Szukalska i po wykończeniu dobrego podania koleżanki było 10:0. Kolejne trafienia stały się udziałem Ali Krzykos ( ładna indywidualna akcja w polu karnym), Roksany Wojteckiej (dwukrotnie). Ola Szukalska dorzuciła swoje kolejne trafienia (!) strzałami z pola karnego lub ograniem sam na sam bramkarki gości. Kolejne trafienie Ani Nowickiej z bliska ustaliło wynik meczu na 21:0 !
Ze zwycięstwa należy się cieszyć ale trzeba twardo stąpać po ziemi, bo za tydzień mierzyć się będziemy z dużo mocniejszym rywalem.
Cieszy szeroki wachlarz strzelczyń bramek. Dużą skuteczność wykazuje Ola Szukalska, co w kontekście nie grającej w tym meczu, a mam nadzieję wracającej za kilka dni do treningu po przerwie spowodowanej infekcją Julii Mikołajczak, tylko może cieszyć!
Dobrze funkcjonowała linia obrony z Moniką Purgał i Małgosią Topolnicką w składzie. Zestawienie stabilnej, solidnej obrony to klucz do sukcesu w rozpoczynającym się sezonie! Są jeszcze dziewczęta, które aspirują do podstawowego składu, ale na razie albo są w „rozjazdach” wakacyjnych, bądź mają problemy zdrowotne. Jednak w najbliższych dniach pojawią się w klubie.
Skład drużyny: Krajewska Emilia - Nowicka Anna, Purgał Monika, Oczkowska Alicja, Topolnicka Małgorzata, Miłoszyk Angelika (55` Cichoń Sandra), Krzykos Alicja, Wiśniewska Kamila, Cichoń Laura, Wojtecka Roksana (75` Hodór Paulina), Szukalska Aleksandra
Bramki: Kamila Wiśniewska -1, Aleksandra Szukalska-7, Anna Nowicka-2, Alicja Oczkowska-3, Roksana Wojtecka-4, Alicja Krzykos-3, Angelika Miłoszyk-1.
Zdjęcia z tego spotkania autorstwa Czesława Kościelskiego można obejrzeć tutaj.
Najnowsze aktualności
-
19.08.2012
Pogoń faworytem meczu Polonią
Zakończyła się sonda na naszym profilu Facebookowym dotycząca dzisiejszego meczu III ligi pomiędzy Polonią Środa Wielkopolska, a Pogonią Mogilno.
-
19.08.2012
Relacja LIVE! Polonia - Pogoń
W dzisiejszym meczu 3. kolejki III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej piłkarze Polonii Środa podejmą na własnym boisku Pogoń Mogilno
-
18.08.2012
Bez trzech piłkarzy z Pogonią
W jutrzejszym meczu przeciwko Pogoni Mogilno piłkarze Polonii Środa Wielkopolska wystąpią w nieco osłabionym składzie.
-
18.08.2012
Wyniki sobotnich meczów 3. kolejki III ligi
Dziś rozegrano sześć z ośmiu spotkań trzeciej kolejki trzeciej ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Zwycięstwa odniosły zespoły Lubuszanina Trzcianki, Górnika Konin, Unii Swarzędz oraz Sokoła Kleczew natomiast po jednym punkcie zainkasowali Ostrovia 1909 Ostrów, Luboński KS Fogo Luboń, Nielba Wągrowiec i Unia Roszak Solec Kujawski.
-
18.08.2012
Galeria z obozu dziewczyn
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z obozu drużyny dziewczyn Polonii Środa Wielkopolska w Nowym Tomyślu.
-
18.08.2012
W. Grześkowiak: Marzy nam się to pierwsze miejsce
Już jutro sezon 2012/2013 w poznańskiej klasie A grupie I zainaugurują rezerwy Polonii Środa Wielkopolska. W pierwszym spotkaniu średzianie podejmować będą Pogoń Książ.
-
18.08.2012
Poloniści zaprezentowani
W piątek o godzinie 21:00 podczas festiwalu Środa Rock Festival w parku „Łazienki” w Środzie nastąpią prezentacja zespołu Polonii. Pokaz naszej drużyny poprzedzał koncert zespołu TSA.
-
17.08.2012
Porażka dziewczyn z Victorią Września
W przedostatnim dniu obozu dziewczęta Polonii Środa rozegrały swój drugi sparing. Rywalem polonistek była drużyna trampkarzy Victorii Września. Spotkanie trwało 2x20 minut.























































