15.08.2015
Wysoka wygrana kobietWczesnym sobotnim przedpołudniem rozpoczął się sparing dziewcząt pomiędzy zespołami „Polonii” Środa i Hat-Trick Kołobrzeg. Rywal nie okazał się zbyt wymagający. Tym samym nie zmusił naszej drużyny do nadmiernego wysiłku. Mimo to dziewczęta nie zlekceważyły przeciwniczek i zawody potraktowały bardzo poważnie.
Grad bramek, który zaaplikowały nasze panie rozpoczęła po dobrze rozegranym rzucie rożnym Kamila Wiśniewska. Raz po raz polonistki przypuszczały ataki na bramkę Kołobrzegu, nie pozwalając rywalkom na chwilę oddechu. Kolejne bramki w pierwszej części gry „dorzuciły” Ola Szukalska, Roksana Wojtecka, Ala Krzykos i Ala Oczkowska, która ustaliła wynik do przerwy na 5:0! Pierwszą część gry zakłóciła przerwa spowodowana omdleniem jednej z dziewczyn z Kołobrzegu po mocnym uderzeniu piłką w głowę. Dokładnie taka sama sytuacja miała miejsce podczas sparingu na obozie w Dusznikach z udziałem naszej zawodniczki. I tym razem skończyło się na strachu. Pomoc medyczna po udzieleniu pomocy poszkodowanej nie stwierdziła zagrożenia zdrowia, a dziewczyna z lekkim bólem głowy opuściła boisko.
Po przerwie polonistki kontynuowały „natarcie” zachowując jednocześnie czujność w linii obrony. Bardzo dobra postawa naszej drugiej linii, aktywne włączanie się bocznych pomocy, celne podania i skuteczne wykańczanie dokładnych podań pozwoliło na powiększenie zdobyczy bramkowej. Brakłoby miejsca by wymienić i opisać wszystkie akcje naszego zespołu, które były dobrze rozegrane, a nie skończyły się zdobyciem goli. Z dziennikarskiego obowiązku wymienić należy strzelczynie bramek z drugiej części meczu.
Na 6:0 podwyższyła strzałem z 8 metrów Ania Nowicka po rzucie rożnym. Ala Oczkowska powtórnie wpisała się na listę strzelczyń (7:0). Ala Krzykos nie chciała być gorsza i po kolejnym rzucie rożnym z bliska umieściła piłkę w siatce na 8:0. Na 9:0 podwyższyła Angelika Miłoszyk dobijając uderzenie Ali Oczkowskiej. Przypomniała o sobie Ola Szukalska i po wykończeniu dobrego podania koleżanki było 10:0. Kolejne trafienia stały się udziałem Ali Krzykos ( ładna indywidualna akcja w polu karnym), Roksany Wojteckiej (dwukrotnie). Ola Szukalska dorzuciła swoje kolejne trafienia (!) strzałami z pola karnego lub ograniem sam na sam bramkarki gości. Kolejne trafienie Ani Nowickiej z bliska ustaliło wynik meczu na 21:0 !
Ze zwycięstwa należy się cieszyć ale trzeba twardo stąpać po ziemi, bo za tydzień mierzyć się będziemy z dużo mocniejszym rywalem.
Cieszy szeroki wachlarz strzelczyń bramek. Dużą skuteczność wykazuje Ola Szukalska, co w kontekście nie grającej w tym meczu, a mam nadzieję wracającej za kilka dni do treningu po przerwie spowodowanej infekcją Julii Mikołajczak, tylko może cieszyć!
Dobrze funkcjonowała linia obrony z Moniką Purgał i Małgosią Topolnicką w składzie. Zestawienie stabilnej, solidnej obrony to klucz do sukcesu w rozpoczynającym się sezonie! Są jeszcze dziewczęta, które aspirują do podstawowego składu, ale na razie albo są w „rozjazdach” wakacyjnych, bądź mają problemy zdrowotne. Jednak w najbliższych dniach pojawią się w klubie.
Skład drużyny: Krajewska Emilia - Nowicka Anna, Purgał Monika, Oczkowska Alicja, Topolnicka Małgorzata, Miłoszyk Angelika (55` Cichoń Sandra), Krzykos Alicja, Wiśniewska Kamila, Cichoń Laura, Wojtecka Roksana (75` Hodór Paulina), Szukalska Aleksandra
Bramki: Kamila Wiśniewska -1, Aleksandra Szukalska-7, Anna Nowicka-2, Alicja Oczkowska-3, Roksana Wojtecka-4, Alicja Krzykos-3, Angelika Miłoszyk-1.
Zdjęcia z tego spotkania autorstwa Czesława Kościelskiego można obejrzeć tutaj.
Najnowsze aktualności
-
21.08.2012
Jutro losowanie Pucharu Polski
Jutro tj. środa w siedzibie Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej odbędzie się losowanie par drugiej rundy Pucharu Polski strefy poznańskiej.
-
21.08.2012
Sonda: Kto wygra mecz Luboński KS - Polonia Środa
Zapraszamy wszystkich kibiców do głosowania w nowej sondzie opublikowanej na naszym oficjalnym profilu na Faceboooku. Tradycyjnie pytamy Was o zwycięzcę najbliższego meczu Polonii Środa.
-
21.08.2012
Ruszają przygotowania do meczu z Lubońskim
Dziś przygotowania do spotkania wyjazdowego z Lubońskim KS Fogo Luboń rozpoczną piłkarze Polonii Środa Wielkopolska. Po zremisowanym bezbramkowo meczu z Pogonią Mogilno trener Marian Kurowski nie zarządził w poniedziałek żadnego treningu.
-
20.08.2012
Podsumowanie 1. kolejki klasy A
W ostatni weekend rozgrana została pierwsza kolejka rozgrywek o mistrzostwo poznańskiej klasy A grupy I. Pierwszymi liderami zostali Poznań FC oraz rezerwy naszej Polonii wyprzedzając pozostałe drużyny lepszym bilansem bramkowym.
-
20.08.2012
Wyniki I rundy Pucharu Polski
W sobotę i niedzielę zainaugurowane zostały rozgrywki o Puchar Polski strefy poznańskiej. Do gry przystąpiły drużyny B-Klasowe oraz zespoły niezrzeszone.
-
20.08.2012
Festiwal strzelecki młodzików w sparingu
W niedzielne przedpołudnie 19 sierpnia zespół młodzików udał się na kolejny mecz sparingowy. Tym razem zawodnicy prowadzeni przez trenera Roberta Halaburdę pojechali do Błażejewka na mecz z zespołem AON Rembertów. Spotkanie zakończyło się bardzo wysokim zwycięstwem naszego zespołu 8:0 (4:0).
-
20.08.2012
Podsumowanie 3. kolejki III ligi
W sobotę i niedzielę rozegrana została trzecia kolejka rozgrywek o mistrzostwo III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.
-
20.08.2012
Znamy zwycięzcę konkursu
W niedzielnym meczu trzeciej ligi Polonia Środa Wielkopolska bezbramkowo zremisowała z Pogonią Mogilno. Taki wynik oznacza że żaden z kibiców biorących udział w konkursie „Wytypuj wynik” nie wskazał prawidłowego rezultatu. Nikt też nie typował wyniku remisowego.





















































