15.08.2015
Wysoka wygrana kobietWczesnym sobotnim przedpołudniem rozpoczął się sparing dziewcząt pomiędzy zespołami „Polonii” Środa i Hat-Trick Kołobrzeg. Rywal nie okazał się zbyt wymagający. Tym samym nie zmusił naszej drużyny do nadmiernego wysiłku. Mimo to dziewczęta nie zlekceważyły przeciwniczek i zawody potraktowały bardzo poważnie.
Grad bramek, który zaaplikowały nasze panie rozpoczęła po dobrze rozegranym rzucie rożnym Kamila Wiśniewska. Raz po raz polonistki przypuszczały ataki na bramkę Kołobrzegu, nie pozwalając rywalkom na chwilę oddechu. Kolejne bramki w pierwszej części gry „dorzuciły” Ola Szukalska, Roksana Wojtecka, Ala Krzykos i Ala Oczkowska, która ustaliła wynik do przerwy na 5:0! Pierwszą część gry zakłóciła przerwa spowodowana omdleniem jednej z dziewczyn z Kołobrzegu po mocnym uderzeniu piłką w głowę. Dokładnie taka sama sytuacja miała miejsce podczas sparingu na obozie w Dusznikach z udziałem naszej zawodniczki. I tym razem skończyło się na strachu. Pomoc medyczna po udzieleniu pomocy poszkodowanej nie stwierdziła zagrożenia zdrowia, a dziewczyna z lekkim bólem głowy opuściła boisko.
Po przerwie polonistki kontynuowały „natarcie” zachowując jednocześnie czujność w linii obrony. Bardzo dobra postawa naszej drugiej linii, aktywne włączanie się bocznych pomocy, celne podania i skuteczne wykańczanie dokładnych podań pozwoliło na powiększenie zdobyczy bramkowej. Brakłoby miejsca by wymienić i opisać wszystkie akcje naszego zespołu, które były dobrze rozegrane, a nie skończyły się zdobyciem goli. Z dziennikarskiego obowiązku wymienić należy strzelczynie bramek z drugiej części meczu.
Na 6:0 podwyższyła strzałem z 8 metrów Ania Nowicka po rzucie rożnym. Ala Oczkowska powtórnie wpisała się na listę strzelczyń (7:0). Ala Krzykos nie chciała być gorsza i po kolejnym rzucie rożnym z bliska umieściła piłkę w siatce na 8:0. Na 9:0 podwyższyła Angelika Miłoszyk dobijając uderzenie Ali Oczkowskiej. Przypomniała o sobie Ola Szukalska i po wykończeniu dobrego podania koleżanki było 10:0. Kolejne trafienia stały się udziałem Ali Krzykos ( ładna indywidualna akcja w polu karnym), Roksany Wojteckiej (dwukrotnie). Ola Szukalska dorzuciła swoje kolejne trafienia (!) strzałami z pola karnego lub ograniem sam na sam bramkarki gości. Kolejne trafienie Ani Nowickiej z bliska ustaliło wynik meczu na 21:0 !
Ze zwycięstwa należy się cieszyć ale trzeba twardo stąpać po ziemi, bo za tydzień mierzyć się będziemy z dużo mocniejszym rywalem.
Cieszy szeroki wachlarz strzelczyń bramek. Dużą skuteczność wykazuje Ola Szukalska, co w kontekście nie grającej w tym meczu, a mam nadzieję wracającej za kilka dni do treningu po przerwie spowodowanej infekcją Julii Mikołajczak, tylko może cieszyć!
Dobrze funkcjonowała linia obrony z Moniką Purgał i Małgosią Topolnicką w składzie. Zestawienie stabilnej, solidnej obrony to klucz do sukcesu w rozpoczynającym się sezonie! Są jeszcze dziewczęta, które aspirują do podstawowego składu, ale na razie albo są w „rozjazdach” wakacyjnych, bądź mają problemy zdrowotne. Jednak w najbliższych dniach pojawią się w klubie.
Skład drużyny: Krajewska Emilia - Nowicka Anna, Purgał Monika, Oczkowska Alicja, Topolnicka Małgorzata, Miłoszyk Angelika (55` Cichoń Sandra), Krzykos Alicja, Wiśniewska Kamila, Cichoń Laura, Wojtecka Roksana (75` Hodór Paulina), Szukalska Aleksandra
Bramki: Kamila Wiśniewska -1, Aleksandra Szukalska-7, Anna Nowicka-2, Alicja Oczkowska-3, Roksana Wojtecka-4, Alicja Krzykos-3, Angelika Miłoszyk-1.
Zdjęcia z tego spotkania autorstwa Czesława Kościelskiego można obejrzeć tutaj.
Najnowsze aktualności
-
24.08.2012
Czternaście bramek trampkarzy
W czwartkowym meczu towarzyskim trampkarze Polonii Środa Wielkopolska rozgromili przebywający na obozie w Osiecznej zespół KKSu Kalisz aż 14:0.
-
26.08.2012
Polonia II Środa - Szturm Junikowo P-ń, niedziela - 15:00
Drugi mecz ligowy rozegrają w najbliższą niedzielę piłkarze rezerw Polonii Środa Wielkopolska, którzy w ramach rozgrywek klasy A podejmą na własnym boisku beniaminka Szturm Junikowo Poznań.
-
23.08.2012
Maciej Gendek może zagrać z Lubońskim
Wydział Dyscypliny Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej na swym dzisiejszym posiedzeniu ukarał Macieja Gendka jednym meczem dyskwalifikacji. Taka decyzja oznacza że Maciej będzie mógł zagrać w najbliższym spotkaniu Polonii z Lubońskim KS Fogo Luboń.
-
23.08.2012
Michał Stańczyk wróci do grania
Michał Stańczyk jest już po operacji i czuje się dobrze. 20-letni zawodnik przyglądał się ostatnio poczynaniom swoich kolegów w meczu z Pogonią Mogilno oraz na ich treningach.
-
23.08.2012
M. Kurowski: Mamy grać ofensywnie
Już tylko dwa dni pozostały do meczu czwartej kolejki III ligi pomiędzy Polonią Środa Wielkopolska, a Lubońskim KS Fogo Luboń. W średzkiej drużynie trwają przygotowania do meczu w którym cel jest tylko jeden – zwycięstwo.
-
23.08.2012
Trzecioligowcy rozpoczęli zmagania w PP
Pierwsze drużyny trzecioligowe rozpoczęły w ostatnią środę rozgrywki o Puchar Polski w okręgu bydgoskim. Wszystkie wywalczyły awans do kolejnej rundy.
-
22.08.2012
Jamajka Cynk Boys Śrem rywalem rezerw w PP
Wielkopolski Związek Piłki Nożnej opublikował pary meczów drugiej rundy Pucharu Polski strefy poznańskiej. Pierwszym rywalem w tych rozgrywkach rezerw Polonii Środa będzie zespół Jamajka "Cynk" Boys Śrem.
-
22.08.2012
Sześć zespołów w III lidze kobiet
Grupa poznańska III ligi kobiet w której występować będzie drużyna dziewczyn Polonii Środa Wielkopolska w sezonie 2012/2013 liczyć będzie sześć zespołów.






















































