15.08.2015
Wysoka wygrana kobietWczesnym sobotnim przedpołudniem rozpoczął się sparing dziewcząt pomiędzy zespołami „Polonii” Środa i Hat-Trick Kołobrzeg. Rywal nie okazał się zbyt wymagający. Tym samym nie zmusił naszej drużyny do nadmiernego wysiłku. Mimo to dziewczęta nie zlekceważyły przeciwniczek i zawody potraktowały bardzo poważnie.
Grad bramek, który zaaplikowały nasze panie rozpoczęła po dobrze rozegranym rzucie rożnym Kamila Wiśniewska. Raz po raz polonistki przypuszczały ataki na bramkę Kołobrzegu, nie pozwalając rywalkom na chwilę oddechu. Kolejne bramki w pierwszej części gry „dorzuciły” Ola Szukalska, Roksana Wojtecka, Ala Krzykos i Ala Oczkowska, która ustaliła wynik do przerwy na 5:0! Pierwszą część gry zakłóciła przerwa spowodowana omdleniem jednej z dziewczyn z Kołobrzegu po mocnym uderzeniu piłką w głowę. Dokładnie taka sama sytuacja miała miejsce podczas sparingu na obozie w Dusznikach z udziałem naszej zawodniczki. I tym razem skończyło się na strachu. Pomoc medyczna po udzieleniu pomocy poszkodowanej nie stwierdziła zagrożenia zdrowia, a dziewczyna z lekkim bólem głowy opuściła boisko.
Po przerwie polonistki kontynuowały „natarcie” zachowując jednocześnie czujność w linii obrony. Bardzo dobra postawa naszej drugiej linii, aktywne włączanie się bocznych pomocy, celne podania i skuteczne wykańczanie dokładnych podań pozwoliło na powiększenie zdobyczy bramkowej. Brakłoby miejsca by wymienić i opisać wszystkie akcje naszego zespołu, które były dobrze rozegrane, a nie skończyły się zdobyciem goli. Z dziennikarskiego obowiązku wymienić należy strzelczynie bramek z drugiej części meczu.
Na 6:0 podwyższyła strzałem z 8 metrów Ania Nowicka po rzucie rożnym. Ala Oczkowska powtórnie wpisała się na listę strzelczyń (7:0). Ala Krzykos nie chciała być gorsza i po kolejnym rzucie rożnym z bliska umieściła piłkę w siatce na 8:0. Na 9:0 podwyższyła Angelika Miłoszyk dobijając uderzenie Ali Oczkowskiej. Przypomniała o sobie Ola Szukalska i po wykończeniu dobrego podania koleżanki było 10:0. Kolejne trafienia stały się udziałem Ali Krzykos ( ładna indywidualna akcja w polu karnym), Roksany Wojteckiej (dwukrotnie). Ola Szukalska dorzuciła swoje kolejne trafienia (!) strzałami z pola karnego lub ograniem sam na sam bramkarki gości. Kolejne trafienie Ani Nowickiej z bliska ustaliło wynik meczu na 21:0 !
Ze zwycięstwa należy się cieszyć ale trzeba twardo stąpać po ziemi, bo za tydzień mierzyć się będziemy z dużo mocniejszym rywalem.
Cieszy szeroki wachlarz strzelczyń bramek. Dużą skuteczność wykazuje Ola Szukalska, co w kontekście nie grającej w tym meczu, a mam nadzieję wracającej za kilka dni do treningu po przerwie spowodowanej infekcją Julii Mikołajczak, tylko może cieszyć!
Dobrze funkcjonowała linia obrony z Moniką Purgał i Małgosią Topolnicką w składzie. Zestawienie stabilnej, solidnej obrony to klucz do sukcesu w rozpoczynającym się sezonie! Są jeszcze dziewczęta, które aspirują do podstawowego składu, ale na razie albo są w „rozjazdach” wakacyjnych, bądź mają problemy zdrowotne. Jednak w najbliższych dniach pojawią się w klubie.
Skład drużyny: Krajewska Emilia - Nowicka Anna, Purgał Monika, Oczkowska Alicja, Topolnicka Małgorzata, Miłoszyk Angelika (55` Cichoń Sandra), Krzykos Alicja, Wiśniewska Kamila, Cichoń Laura, Wojtecka Roksana (75` Hodór Paulina), Szukalska Aleksandra
Bramki: Kamila Wiśniewska -1, Aleksandra Szukalska-7, Anna Nowicka-2, Alicja Oczkowska-3, Roksana Wojtecka-4, Alicja Krzykos-3, Angelika Miłoszyk-1.
Zdjęcia z tego spotkania autorstwa Czesława Kościelskiego można obejrzeć tutaj.
Najnowsze aktualności
-
29.08.2012
Bądź z nami! Kibicuj!
W najbliższą sobotę piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrają drugi w tym sezonie mecz na własnym boisku. Rywalem średzian będzie spadkowicz z drugiej ligi Nielba Wągrowiec.
-
28.08.2012
Bartosz Bartkowiak powołany do kadry
Bartosz Bartkowiak został powołany do kadry okręgu poznańskiego. Jest to już kolejne powołanie dla naszego zawodnika.
-
28.08.2012
Zbigniew Giełda arbitrem meczu Jamajka - Polonia II
Zbigniew Giełda ze Śremu reprezentujący Kolegium Sędziów WZPN posiędziuje środowy meczu Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego pomiędzy Jamajką Cynk Boys Śrem, a rezerwami Polonii Środa Wielkopolska.
-
28.08.2012
Zapowiedź II rundy Pucharu Polski
Już jutro odbędzie się druga runda rozgrywek o Puchar Polski strefy poznańskiej. Rozegrane zostanie dziewiętnaście spotkań.
-
28.08.2012
Terminarze zespołów młodzieżowych
Znane są już terminarze rozgrywek młodzieżowych w których występować będą drużyny Polonii Środa Wielkopolska. W tym sezonie nasz klub zgłosił sześć drużyn co łącznie z dwiema drużynami seniorów i jedną kobiet daje dziewięć zespołów, które rywalizować będą w rozgrywkach ligowych.
-
28.08.2012
Jamajka Cynk Boys Śrem - Polonia II Środa, środa - 17:00
W najbliższą środę rezerwy Polonii Środa Wielkopolska rozgrają pierwszy mecz w Pucharze Polski strefy poznańskiej. Rywalem naszego zespołu będzie drużyna Jamajki Cynk Boys Śrem.
-
27.08.2012
Sonda: Czy Polonia II awansuje do III rundy Pucharu Polski?
Już w najbliższa środę rezerwy Polonii Środa Wielkopolska rozpoczną pierwszy mecz w Pucharze Polski strefy poznańskiej. Przeciwnikiem naszego zespołu w drugiej rudzie rozgrywek będzie drużyna Jamajki Cynk Boys Śrem.
-
27.08.2012
Podsumowanie 2. kolejki klasy A
31 bramek padło w siedmiu meczach drugiej kolejki rozgrywek o mistrzostwo poznańskiej klasy A grupy I. Najwięcej - siedem – zobaczyli kibice naszej Polonii.























































