15.08.2015
Wysoka wygrana kobietWczesnym sobotnim przedpołudniem rozpoczął się sparing dziewcząt pomiędzy zespołami „Polonii” Środa i Hat-Trick Kołobrzeg. Rywal nie okazał się zbyt wymagający. Tym samym nie zmusił naszej drużyny do nadmiernego wysiłku. Mimo to dziewczęta nie zlekceważyły przeciwniczek i zawody potraktowały bardzo poważnie.
Grad bramek, który zaaplikowały nasze panie rozpoczęła po dobrze rozegranym rzucie rożnym Kamila Wiśniewska. Raz po raz polonistki przypuszczały ataki na bramkę Kołobrzegu, nie pozwalając rywalkom na chwilę oddechu. Kolejne bramki w pierwszej części gry „dorzuciły” Ola Szukalska, Roksana Wojtecka, Ala Krzykos i Ala Oczkowska, która ustaliła wynik do przerwy na 5:0! Pierwszą część gry zakłóciła przerwa spowodowana omdleniem jednej z dziewczyn z Kołobrzegu po mocnym uderzeniu piłką w głowę. Dokładnie taka sama sytuacja miała miejsce podczas sparingu na obozie w Dusznikach z udziałem naszej zawodniczki. I tym razem skończyło się na strachu. Pomoc medyczna po udzieleniu pomocy poszkodowanej nie stwierdziła zagrożenia zdrowia, a dziewczyna z lekkim bólem głowy opuściła boisko.
Po przerwie polonistki kontynuowały „natarcie” zachowując jednocześnie czujność w linii obrony. Bardzo dobra postawa naszej drugiej linii, aktywne włączanie się bocznych pomocy, celne podania i skuteczne wykańczanie dokładnych podań pozwoliło na powiększenie zdobyczy bramkowej. Brakłoby miejsca by wymienić i opisać wszystkie akcje naszego zespołu, które były dobrze rozegrane, a nie skończyły się zdobyciem goli. Z dziennikarskiego obowiązku wymienić należy strzelczynie bramek z drugiej części meczu.
Na 6:0 podwyższyła strzałem z 8 metrów Ania Nowicka po rzucie rożnym. Ala Oczkowska powtórnie wpisała się na listę strzelczyń (7:0). Ala Krzykos nie chciała być gorsza i po kolejnym rzucie rożnym z bliska umieściła piłkę w siatce na 8:0. Na 9:0 podwyższyła Angelika Miłoszyk dobijając uderzenie Ali Oczkowskiej. Przypomniała o sobie Ola Szukalska i po wykończeniu dobrego podania koleżanki było 10:0. Kolejne trafienia stały się udziałem Ali Krzykos ( ładna indywidualna akcja w polu karnym), Roksany Wojteckiej (dwukrotnie). Ola Szukalska dorzuciła swoje kolejne trafienia (!) strzałami z pola karnego lub ograniem sam na sam bramkarki gości. Kolejne trafienie Ani Nowickiej z bliska ustaliło wynik meczu na 21:0 !
Ze zwycięstwa należy się cieszyć ale trzeba twardo stąpać po ziemi, bo za tydzień mierzyć się będziemy z dużo mocniejszym rywalem.
Cieszy szeroki wachlarz strzelczyń bramek. Dużą skuteczność wykazuje Ola Szukalska, co w kontekście nie grającej w tym meczu, a mam nadzieję wracającej za kilka dni do treningu po przerwie spowodowanej infekcją Julii Mikołajczak, tylko może cieszyć!
Dobrze funkcjonowała linia obrony z Moniką Purgał i Małgosią Topolnicką w składzie. Zestawienie stabilnej, solidnej obrony to klucz do sukcesu w rozpoczynającym się sezonie! Są jeszcze dziewczęta, które aspirują do podstawowego składu, ale na razie albo są w „rozjazdach” wakacyjnych, bądź mają problemy zdrowotne. Jednak w najbliższych dniach pojawią się w klubie.
Skład drużyny: Krajewska Emilia - Nowicka Anna, Purgał Monika, Oczkowska Alicja, Topolnicka Małgorzata, Miłoszyk Angelika (55` Cichoń Sandra), Krzykos Alicja, Wiśniewska Kamila, Cichoń Laura, Wojtecka Roksana (75` Hodór Paulina), Szukalska Aleksandra
Bramki: Kamila Wiśniewska -1, Aleksandra Szukalska-7, Anna Nowicka-2, Alicja Oczkowska-3, Roksana Wojtecka-4, Alicja Krzykos-3, Angelika Miłoszyk-1.
Zdjęcia z tego spotkania autorstwa Czesława Kościelskiego można obejrzeć tutaj.
Najnowsze aktualności
-
01.09.2012
Wyjściowe jedenastki Polonii i Nielby
Znamy już skład Polonii Środa na dzisiejszy mecz z Nielbą Wągrowiec. Trener Marian Kurowski w porównaniu z spotkaniem z Lubońskim KS Fogo Luboń dwóch kilku zmian w wyjściowym zestawianiu.
-
01.09.2012
Relacja LIVE! Polonia - Nielba
W dzisiejszym meczu 5. kolejki III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej piłkarze Polonii Środa zmierzą się na włąsnym boisku z Nielbą Wągrowiec.
-
01.09.2012
Kibice wierzą w wygraną z Nielbą
Już dziś piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrają piąty w tym sezonie mecz ligowy. Rywalem średzian będzie spadkowicz z drugiej ligi Nielba Wągrowiec. Mimo niekorzystnych wyników w ostatnich meczach, kibice wierzą w naszą drużynę.
-
31.08.2012
Dziewczyny rozpoczynają zmagania w PP
W najbliższą niedzielę drużyna dziewczyn Polonii Środa Wielkopolska rozegra pierwszy w tym sezonie mecz w ramach rozgrywek o Puchar Polski kobiet. Rywalem polonistek będzie zespół Kotwicy Kórnik.
-
31.08.2012
Zapowiedź 5. kolejki III ligi
W najbliższą sobotę na boiskach województwa kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego rozegrane zostaną spotkania piątej kolejki rozgrywek o mistrzostwo trzeciej ligi grupy drugiej.
-
31.08.2012
Zbigniew Cukiert arbitrem meczu LKS Kicin - Polonia II
Kolegium Sędziów Wielkopolskiego Związek Piłki Nożnej opublikowało obsadę sędziowską trzeciej kolejki poznańskiej klasy A grupy I. Mecz pomiędzy LKSem Kicin, a rezerwami średziej Polonii poprowadzi Zbigniew Cukiert.
-
31.08.2012
Zapowiedź 3. kolejki klasy A
W najbliższy weekend rozegrana zostanie trzecia kolejka spotkań poznańskiej klasy A grupy I.
-
31.08.2012
Kolejna wygrana młodzików
W środę drużyna młodzików rozegrała mecz spraingowy z Gromem Golina i pewnie wygrała 7:2.






















































