15.08.2015
Wysoka wygrana kobietWczesnym sobotnim przedpołudniem rozpoczął się sparing dziewcząt pomiędzy zespołami „Polonii” Środa i Hat-Trick Kołobrzeg. Rywal nie okazał się zbyt wymagający. Tym samym nie zmusił naszej drużyny do nadmiernego wysiłku. Mimo to dziewczęta nie zlekceważyły przeciwniczek i zawody potraktowały bardzo poważnie.
Grad bramek, który zaaplikowały nasze panie rozpoczęła po dobrze rozegranym rzucie rożnym Kamila Wiśniewska. Raz po raz polonistki przypuszczały ataki na bramkę Kołobrzegu, nie pozwalając rywalkom na chwilę oddechu. Kolejne bramki w pierwszej części gry „dorzuciły” Ola Szukalska, Roksana Wojtecka, Ala Krzykos i Ala Oczkowska, która ustaliła wynik do przerwy na 5:0! Pierwszą część gry zakłóciła przerwa spowodowana omdleniem jednej z dziewczyn z Kołobrzegu po mocnym uderzeniu piłką w głowę. Dokładnie taka sama sytuacja miała miejsce podczas sparingu na obozie w Dusznikach z udziałem naszej zawodniczki. I tym razem skończyło się na strachu. Pomoc medyczna po udzieleniu pomocy poszkodowanej nie stwierdziła zagrożenia zdrowia, a dziewczyna z lekkim bólem głowy opuściła boisko.
Po przerwie polonistki kontynuowały „natarcie” zachowując jednocześnie czujność w linii obrony. Bardzo dobra postawa naszej drugiej linii, aktywne włączanie się bocznych pomocy, celne podania i skuteczne wykańczanie dokładnych podań pozwoliło na powiększenie zdobyczy bramkowej. Brakłoby miejsca by wymienić i opisać wszystkie akcje naszego zespołu, które były dobrze rozegrane, a nie skończyły się zdobyciem goli. Z dziennikarskiego obowiązku wymienić należy strzelczynie bramek z drugiej części meczu.
Na 6:0 podwyższyła strzałem z 8 metrów Ania Nowicka po rzucie rożnym. Ala Oczkowska powtórnie wpisała się na listę strzelczyń (7:0). Ala Krzykos nie chciała być gorsza i po kolejnym rzucie rożnym z bliska umieściła piłkę w siatce na 8:0. Na 9:0 podwyższyła Angelika Miłoszyk dobijając uderzenie Ali Oczkowskiej. Przypomniała o sobie Ola Szukalska i po wykończeniu dobrego podania koleżanki było 10:0. Kolejne trafienia stały się udziałem Ali Krzykos ( ładna indywidualna akcja w polu karnym), Roksany Wojteckiej (dwukrotnie). Ola Szukalska dorzuciła swoje kolejne trafienia (!) strzałami z pola karnego lub ograniem sam na sam bramkarki gości. Kolejne trafienie Ani Nowickiej z bliska ustaliło wynik meczu na 21:0 !
Ze zwycięstwa należy się cieszyć ale trzeba twardo stąpać po ziemi, bo za tydzień mierzyć się będziemy z dużo mocniejszym rywalem.
Cieszy szeroki wachlarz strzelczyń bramek. Dużą skuteczność wykazuje Ola Szukalska, co w kontekście nie grającej w tym meczu, a mam nadzieję wracającej za kilka dni do treningu po przerwie spowodowanej infekcją Julii Mikołajczak, tylko może cieszyć!
Dobrze funkcjonowała linia obrony z Moniką Purgał i Małgosią Topolnicką w składzie. Zestawienie stabilnej, solidnej obrony to klucz do sukcesu w rozpoczynającym się sezonie! Są jeszcze dziewczęta, które aspirują do podstawowego składu, ale na razie albo są w „rozjazdach” wakacyjnych, bądź mają problemy zdrowotne. Jednak w najbliższych dniach pojawią się w klubie.
Skład drużyny: Krajewska Emilia - Nowicka Anna, Purgał Monika, Oczkowska Alicja, Topolnicka Małgorzata, Miłoszyk Angelika (55` Cichoń Sandra), Krzykos Alicja, Wiśniewska Kamila, Cichoń Laura, Wojtecka Roksana (75` Hodór Paulina), Szukalska Aleksandra
Bramki: Kamila Wiśniewska -1, Aleksandra Szukalska-7, Anna Nowicka-2, Alicja Oczkowska-3, Roksana Wojtecka-4, Alicja Krzykos-3, Angelika Miłoszyk-1.
Zdjęcia z tego spotkania autorstwa Czesława Kościelskiego można obejrzeć tutaj.
Najnowsze aktualności
-
07.09.2012
Grzegorz Pawłowski poprowadzi derby z Orkanem
Grzegorz Pawłowski poprowadzi derbowy mecz poznańskiej klasy A pomiędzy rezerwami Polonii Środa Wielkopolska, a Orkanem Jarosławiec.
-
07.09.2012
Zapowiedź 7. kolejki III ligi
Nie zwalniają tempa rozgrywki trzeciej ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. W najbliższy weekend rozegrana zostanie już siódma kolejka spotkań.
-
07.09.2012
Derby gminne już w sobotę
Już w sobotę na stadionie w Środzie Wielkopolskiej dojdzie do gminnych derbów w poznańskiej klasie A. Naprzeciw siebie staną jedenastki rezerw Polonii i Orkanu Jarosławiec.
-
07.09.2012
Grom Wolsztyn pierwszym rywalem dziewczyn
Po wygranym meczu pucharowym z Kotwicą Kórnik piłkarki Polonii Środa Wielkopolska rozpoczną rozgrywki ligowe w sezonie 2012/2013. Pierwszym rywalem średzianek w III lidze będzie drużyna Gromu Wolsztyn.
-
07.09.2012
Z Wdą Świecie w niedzielę
Trzeci raz w tym sezonie mecz na własnym boisku zagrają piłkarze Polonii Środa Wielkopolska, którzy w niedzielę podejmą świecką Wdę.
-
07.09.2012
Rozgrywki młodzieży
Już w najbliższy weekend zmagania w ligach młodzieżowych rozpoczną drużyny Polonii Środa Wielkopolska.
-
07.09.2012
Medyk II Konin potencjalnym rywalem dziewczyn
Wydział Piłkarstwa Kobiecego Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej ustalił że pierwszoligowy Medyk II Konin będzie potencjalnym rywalem Polonii Środa w trzeciej rundzie Pucharu Polski.
-
06.09.2012
Dawid Matyniak arbitrem meczu Polonia - Wda
Dawid Matyniak poprowadzi niedzielny mecz Polonii Środa Wielkopolska z Wdą Świecie. Arbiter reprezentuje Koniński Okręgowy Związek Piłki Nożnej.






















































