15.08.2015
Wysoka wygrana kobietWczesnym sobotnim przedpołudniem rozpoczął się sparing dziewcząt pomiędzy zespołami „Polonii” Środa i Hat-Trick Kołobrzeg. Rywal nie okazał się zbyt wymagający. Tym samym nie zmusił naszej drużyny do nadmiernego wysiłku. Mimo to dziewczęta nie zlekceważyły przeciwniczek i zawody potraktowały bardzo poważnie.
Grad bramek, który zaaplikowały nasze panie rozpoczęła po dobrze rozegranym rzucie rożnym Kamila Wiśniewska. Raz po raz polonistki przypuszczały ataki na bramkę Kołobrzegu, nie pozwalając rywalkom na chwilę oddechu. Kolejne bramki w pierwszej części gry „dorzuciły” Ola Szukalska, Roksana Wojtecka, Ala Krzykos i Ala Oczkowska, która ustaliła wynik do przerwy na 5:0! Pierwszą część gry zakłóciła przerwa spowodowana omdleniem jednej z dziewczyn z Kołobrzegu po mocnym uderzeniu piłką w głowę. Dokładnie taka sama sytuacja miała miejsce podczas sparingu na obozie w Dusznikach z udziałem naszej zawodniczki. I tym razem skończyło się na strachu. Pomoc medyczna po udzieleniu pomocy poszkodowanej nie stwierdziła zagrożenia zdrowia, a dziewczyna z lekkim bólem głowy opuściła boisko.
Po przerwie polonistki kontynuowały „natarcie” zachowując jednocześnie czujność w linii obrony. Bardzo dobra postawa naszej drugiej linii, aktywne włączanie się bocznych pomocy, celne podania i skuteczne wykańczanie dokładnych podań pozwoliło na powiększenie zdobyczy bramkowej. Brakłoby miejsca by wymienić i opisać wszystkie akcje naszego zespołu, które były dobrze rozegrane, a nie skończyły się zdobyciem goli. Z dziennikarskiego obowiązku wymienić należy strzelczynie bramek z drugiej części meczu.
Na 6:0 podwyższyła strzałem z 8 metrów Ania Nowicka po rzucie rożnym. Ala Oczkowska powtórnie wpisała się na listę strzelczyń (7:0). Ala Krzykos nie chciała być gorsza i po kolejnym rzucie rożnym z bliska umieściła piłkę w siatce na 8:0. Na 9:0 podwyższyła Angelika Miłoszyk dobijając uderzenie Ali Oczkowskiej. Przypomniała o sobie Ola Szukalska i po wykończeniu dobrego podania koleżanki było 10:0. Kolejne trafienia stały się udziałem Ali Krzykos ( ładna indywidualna akcja w polu karnym), Roksany Wojteckiej (dwukrotnie). Ola Szukalska dorzuciła swoje kolejne trafienia (!) strzałami z pola karnego lub ograniem sam na sam bramkarki gości. Kolejne trafienie Ani Nowickiej z bliska ustaliło wynik meczu na 21:0 !
Ze zwycięstwa należy się cieszyć ale trzeba twardo stąpać po ziemi, bo za tydzień mierzyć się będziemy z dużo mocniejszym rywalem.
Cieszy szeroki wachlarz strzelczyń bramek. Dużą skuteczność wykazuje Ola Szukalska, co w kontekście nie grającej w tym meczu, a mam nadzieję wracającej za kilka dni do treningu po przerwie spowodowanej infekcją Julii Mikołajczak, tylko może cieszyć!
Dobrze funkcjonowała linia obrony z Moniką Purgał i Małgosią Topolnicką w składzie. Zestawienie stabilnej, solidnej obrony to klucz do sukcesu w rozpoczynającym się sezonie! Są jeszcze dziewczęta, które aspirują do podstawowego składu, ale na razie albo są w „rozjazdach” wakacyjnych, bądź mają problemy zdrowotne. Jednak w najbliższych dniach pojawią się w klubie.
Skład drużyny: Krajewska Emilia - Nowicka Anna, Purgał Monika, Oczkowska Alicja, Topolnicka Małgorzata, Miłoszyk Angelika (55` Cichoń Sandra), Krzykos Alicja, Wiśniewska Kamila, Cichoń Laura, Wojtecka Roksana (75` Hodór Paulina), Szukalska Aleksandra
Bramki: Kamila Wiśniewska -1, Aleksandra Szukalska-7, Anna Nowicka-2, Alicja Oczkowska-3, Roksana Wojtecka-4, Alicja Krzykos-3, Angelika Miłoszyk-1.
Zdjęcia z tego spotkania autorstwa Czesława Kościelskiego można obejrzeć tutaj.
Najnowsze aktualności
-
09.09.2012
Kibice liczną na zwycięstwo
Już dziś piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrają siódmy w tym sezonie mecz ligowy. Przeciwnikiem średzian będzie wicelider tabeli po sześciu kolejkach Wda Świecie. Po ostatnio zemisowanym spotkaniu z Wdą Świecie kibice liczą na rehabilitację i odniesienie drugiego zwycięstwa.
-
09.09.2012
Relacja LIVE! Polonia - Wda
W dzisiejszym meczu 7. kolejki III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej piłkarze Polonii Środa zmierzą się na własnym boisku z Wdą Świecie.
-
08.09.2012
Wysoka wygrana dziewczyn na inaugurację
W dzisiejszym meczu 1. kolejki III ligi kobiet drużyna Polonii Środa pokonała na własnym boisku Grom Wolsztyn 7:0.
-
08.09.2012
Wygrana trampkarzy z Wartą II Poznań
Od zwycięstwa w stosunku 2:0, rozpoczęli swoje mecze rundy jesiennej sezonu 2012/2013 trampkarze KS Polonia Środa. Przeciwnikiem naszego zespołu był zespół Warty II Poznań, który pokazał się w dzisiejszym meczu z jak najlepszej strony.
-
08.09.2012
Galeria: Polonia II Środa - Orkan Jarosławiec
Dostępna jest już galeria zdjęć z dzisiejszego meczu poznańskiej klasy A pomiędzy rezerwami Polonii Środa Wielkopolska, a Orkanem Jarosławiec. Gminne derby zakończyły się zwycięstwem polonistów w stosunku 2:1.
-
08.09.2012
Wysokie zwycięstwo orlików młodszych
Pierwszy mecz nowego sezonu, chłopcy z rocznika 2003 grający już jako orlik młodszy, rozegrali w Śremie z tamtejszą Szóstką. Drużyna rywali obecnie w tym roczniku ma dwa zespoły i Polonia trafiła w swoje grupie drużynę oznaczoną jako Szóstka II Śrem. Pogoda w piątkowe popołudnie nie rozpieszczała i mecz rozegrany został przy delikatnie padającym deszczu, mimo tego zarówno na boisku jak i na trybunach atmosfera była bardzo pogodna.
-
08.09.2012
Derbowa wygrana rezerw
W dzisiejszym meczu piątej kolejki poznańskiej klasy A grupy I rezerwy Polonii Środa Wielkopolska pokonały w derbowym spotkaniu Orkan Jarosławiec 2:1 (1:0).
-
08.09.2012
Wyniki sobotnich meczów 7. kolejki III ligi
Trwa siódma kolejka rozgrywek o mistrzostwo trzeciej ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Dziś rozegrano sześć z ośmiu zaplanowanych na ten weekend spotkań.























































