31.08.2021
Wysoka porażka z Victorią (2003/04)Niestety, po dwóch wysokich zwycięstwach zanotowaliśmy równie wysoką porażkę. Nie bez znaczenia było to, że kilku zawodników wracało po przerwie spowodowanej kontuzją oraz to, że kilku kolejnych nie zdążyło się wykurować na ten mecz. Mimo wszystko, nawet przy mocno okrojonym składzie nie powinniśmy tak łatwo dać się ograć.
Pierwsze pięć minut to my rozgrywamy piłkę, a rywal cofa się do strefy niskiej i liczy na kontrataki. W zasadzie już pierwszy taki wypad gospodarzy kończy się totalnym brakiem komunikacji, asekuracji i złymi decyzjami naszych obrońców, co wykorzystuje napastnik Victorii i wyprowadza swoją drużynę na prowadzenie. Chwilę później, niepotrzebny faul przed polem karnym, rzut wolny i znów miejscowi korzystają z naszych błędów w kryciu i ustawieniu. Dwie tak stracone bramki wyraźnie nas podłamały, dlatego nie potrafiliśmy skutecznie odpowiedzieć przeciwnikowi. Jeszcze przed przerwą tracimy gola na 0-3.
Druga połowa zaczyna się dla nas nieco lepiej, staramy się nawiązać walkę z przeciwnikiem. Niestety w 54 minucie, po rzucie rożnym Viktorii nasz bramkarz wbija piłkę do własnej bramki. W 64’ i 81’ tracimy kolejne gole i jest już 0-6. Nasz honor ratuje aktywny dziś Wojtek Pinczak, który wykorzystuje mocne podanie w pole karne i uprzedza interweniującego golkipera gospodarzy. Próbowaliśmy jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki, ale zawodnicy z Wrześni karcą nas za to kolejną kontrą i w 87 minucie ustalają wynik spotkania na 7-1.
Trzeba wyciągnąć wnioski i pokazać się z lepszej strony w następnej kolejce z Jarotą Jarocin.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Dominik Pietrzak - Sławomir Budnik, Wojciech Stępień, Tomasz Kozłowski, Krystian Michalak, Szymon Rożek, Hubert Kaźmierczak, Oliwer Matoszko, Marcel Stelmaszyk, Sebastian Wajszczuk, Wojciech Pinczak
Na zmiany wchodzili: Mateusz Krawiec, Dawid Boniecki, Paskal Paczyński, Maksymilian Pogonowski
Najnowsze aktualności
-
10.04.2013
Gol Radosława Barabasza daje Polonii ćwierćfinał Pucharu Polski
Po bezpośrednim golu z rzutu wolnego Radosława Barabasza piłkarze Polonii Środa Wielkopolska pokonali na boisku w Swarzędzu tamtejszą Unię 1:0. Średzianie tym samym awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski.
-
10.04.2013
Spotkanie Nielba - Polonia na sztucznej murawie
Zaplanowany na sobotę, 13 kwietnia mecz 20. kolejki trzeciej ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej Nielba Wągrowiec - Polonia Środa Wielkopolska odbędzie się zgodnie z planem.
-
10.04.2013
Orliki starsze rozpoczęły od zwycięstwa
Pierwsze spotkanie w rundzie wiosennej orlicy rozegrali w niedzielę 7 kwietnia br. Gospodarzem meczu był zespół Avia Kamionki.
-
10.04.2013
Czy będzie awans do kolejnej rundy Pucharu Polski?
Już dziś piłkarze średzkiej Polonii zagrają o awans do ćwierćfinału Pucharu Polski okręgu poznańskiego. Rywalem podopiecznych Czesława Owczarka będzie Unia Swarzędz. Tradycyjnie zapraszamy wszystkich kibiców do głosowania w sondzie opublikowanej na naszym oficjalnym profilu na Faceboooku.
-
10.04.2013
Relacja LIVE! Unia - Polonia
Już dziś piłkarze Polonii Środa Wielkopolska powalczą o awans do ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego. Nasza drużyna na boisku w Swarzędzu podejmie innego trzecioligowca - Unię.
-
09.04.2013
Spotkanie rezerw z Pogonią Książ przełożone
Zaplanowany na jutro tj. 10.04.2013 r. mecz o mistrzostwo poznańskiej klasy A pomiędzy rezerwami Polonii Środa Wielkopolska, a Pogonią Książ Wielkopolski został przełożony na kolejną środę.
-
09.04.2013
Szymon Lizak posędziuje mecz Unia - Polonia
Szymon Lizak poprowadzi środowe zawody 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego pomiędzy Unią Swarzędz, a Polonią Środa Wielkopolska.
-
09.04.2013
Polonia dopiero jedenasta
W trwającym obecnie konkursie „Kolejorz kontra Twój klub” średzka Polonia zajmuje dopiero jedenaste miejsce.
























































