OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

27.05.2024

Wysoka porażka z Mieszkiem (2010)

Drugi zespół trampkarzy młodszych (rocznik 2010) w sobotę rozgrywał mecz I ligi okręgowej z drugim zespołem Mieszka Gniezno. Nie był to najlepszy mecz w wykonaniu naszej drużyny, która przegrała 1:8 (0:4). Polonia II zajmuje 6. miejsce w tabeli.

Mecz od pierwszych minut był przyjemny dla oka, bo rozgrywał się na dużej intensywności po obu stronach. Oba zespoły rozpoczęły ten mecz w pełni skoncentrowane i żadna z drużyn nie chciała popełnić pierwsza błędu. Po sporych opadach w piątkowe popołudnie murawa była dość mocno nasiąknięta, a piłka dość często zaskakiwała obie ekipy. Pierwszy błąd popełniła niestety drużyna gospodarzy. Brak zdecydowanej interwencji zawodników w swoim polu karnych świetnie wykorzystał zawodnik drużyny gości i z bliskiej odległości pokonał naszego bramkarza. W 21. i 31. minucie po raz kolejny po błędach piłkarzy Polonii zawodnicy drużyny przyjezdnej podwyższali wynik spotkania. W ostatniej minucie pierwszej połowy został podyktowany rzut karny dla Gniezna. Stefański, pomimo że wyczuł intencje strzelającego, nie zdołał obronić rzutu karnego.

Po zmianie stron Poloniści zaczęli zabierać się do odrabiania strat. Dłuższe utrzymywanie się przy piłce oraz przeniesienie ciężaru gry na połowę przeciwnika sprawiło, że Polonia zaczęła sobie stwarzać więcej sytuacji do strzelenia bramki. Pomimo starań w grze ofensywnej trampkarze ze Środy Wlkp zapominali o grze defensywnej. Drużyna gości była tego dnia bardzo skuteczna i większość swoich sytuacji bramkowych zamieniała na gole. Tak też było w drugiej połowie. Pomimo dłuższego utrzymywania się przy piłce Polonistów to chłopacy z Gniezna potrafili skutecznie wykorzystywać kolejne sytuacje. W 65. minucie spotkania Polonia zdobyła swoją jedyną bramkę w tym meczu. Ostateczne słowo należało jednak do piłkarzy z Mieszka Gniezno, którzy w 80. minucie spotkania przypieczętowali zwycięstwo strzelając swoją ósmą bramkę w tym meczu.

Polonia 2010 II: I liga okręgowa C2 - grupa 4
25 maja 2024, godz. 9:00 - Środa Wielkopolska (boisko CTP 2)
Polonia II Środa Wielkopolska 1:8 (0:4) Mieszko II Gniezno
Nikodem Pers 65 (s) - Oliwier Knapik 17, 58, Adam Michalczak 21, Wojciech Moszczyński 31, Eryk Plewa 39, 80+1 (k), Jan Muszyński 47 (s), Tymon Kwitowski 53

Polonia II: 42. Krzysztof Stefański - 7. Jan Muszyński, 14. Jakub Mikołajczak, 17. Adam Poloszyk, 18. Bartosz Nowicki, 19. Dawid Buczma, 21. Bartosz Kurkowiak, 26. Oskar Tkaczyk, 47. Kamil Zenker, 68. Wojciech Ignaszewski, 99. Adam Kłopocki. Grali także: 1. Patryk Krawczewski - 2. Filip Cichosz, 5. Fabian Nowaczyk, 10. Dawid Gołębiak, 13. Dawid Ebelewicz, 15. Wiktor Dimitrov, 23. Franciszek Smoliński, 24. Stanisław Wieczorek, 28. Nikodem Odwrot. Trenerzy: Patryk Słomczyński oraz Michał Furmańczyk.

I liga okręgowa C2 - grupa 4 (2010)
  Drużyna Mecze Bramki Pkt.
1. Polonia Poznań 10 53:7 30
2. Kotwica Kórnik 10 43:20 25
3. Mieszko II Gniezno 10 36:21 19
4. Talent Poznań 10 34:40 15
5. Unia Swarzędz 10 47:36 13
6. Polonia II Środa Wielkopolska 10 30:45 10
7. Avia Kamionki 10 19:45 4
8. Lider Swarzędz 10 14:62 1

 

Najnowsze aktualności

  • 23.06.2025

    Domowa porażka na zakończenie (2010)

    W domowym meczu kończącym sezon 2024/2025 Polonia 2010 III przegrała na boisku CTP z Błękitnymi Owińska 2:8 (1:3). Bramki dla Polonii strzelali Kamil Zenker i Dawid Buczma. Zespół prowadzony przez Kornela Ladrowskiego zakończył sezon na 7. miejscu w ligowej tabeli i w następnym będzie rywalizował w rozgrywkach 2. ligi okręgowej.

  • 23.06.2025

    Polonia awansowała do 1. ligi wojewódzkiej! (2013)

    W ostatniej kolejce 2. ligi wojewódzkiej Polonia 2013 rozgromiła SKP Słupca na płycie głównej stadionu CSiR i zameldowała się z przytupem w 1. lidze wojewódzkiej! Zespół początkowo prowadzony przez Dawida Nitkę i Bartosza Tomaszewskiego, a obecnie przez Bartosza Kadrzyńskiego i Jędrzeja Kujawę "łeb w łeb" walczył z Polonią 1912 Leszno do ostatniej kolejki, ale ostatecznie do nasz zespół mógł cieszyć się z upragnionego awansu.

  • 23.06.2025

    Trampkarze zakończyli zwycięstwem (2011)

    Wyjazdowym zwycięstwem sezon zakończyła Polonia 2011 II, która wygrała 4:1 (2:0) z zespołem Lecha Poznań/Luboń. Bramki dla Polonii strzelali Oskar Różewicz, Wojciech Śnitko - dwie oraz Marcel Łuczak. Drużyna Mateusza Zawalskiego i Adriana Wojtysiaka zakończyła sezon na 5. miejscu w sezonie 2025/2026 będzie rywalizować w 2. lidze okręgowej.

  • 23.06.2025

    Zakończenie na szóstkę (2010)

    Na szóstkę spisała się Polonia 2010 w Koninie, ale i w całej rundzie wiosennej. Nasz zespół doskonale spisał się w rozgrywkach 1. ligi wojewódzkiej C1 nie przegrywając żadnego meczu i zwieńczył to zwycięstwem 6:0 (2:0) z Górnikiem Konin. Polonia pewnie wygrała rozgrywki z przewagą dwunastu punktów nad wicemistrzem - GES-em Poznań.

  • 23.06.2025

    Siedem goli na zakończenie (2009)

    Dziesięć bramek zobaczyli kibice oglądający ostatnie spotkanie Polonii 2009 w rundzie wiosennej sezonu 2024/2025. Poloniści na wyjeździe wygrali 7:3 (2:2) z Jarotą Jarocin, przypieczętowując tym samym drugie miejsce w końcowej klasyfikacji rozgrywek. W czternastu meczach Polonia zgromadziła 30 punktów, czyli pięć mniej od zwycięzcy rozgrywek - Górnika Konin.

  • 23.06.2025

    CLJ WU-16: Polonistki w Centralnej Lidze Juniorek U-16! (Juniorki)

    Zespół juniorek Polonii Środa Wielkopolska dopełnił formalności, pokonując w rewanżowym meczu baraży Kaperki Puck aż 13:0 (7:0)! Podobnie jak w pierwszym spotkaniu Polonistki kontrolowały przebieg gry od pierwszej do ostatniej minuty i wysokim zwycięstwem i zasłużonym awansem zwieńczyły ten niezwykle udany sezon!

  • 23.06.2025

    Trzeci zespół awansował do klasy A!

    Trzeci zespół Polonii Środa Wielkopolska z przytupem zapewnił sobie awans do klasy A! Drużyna prowadzona przez Łukasza Kaczałkę, a składająca się głównie z zawodników z rocznika 2008-2009, wygrała na wyjeździe ze Spartą Sklejką Orzechowo aż 10:0 (7:0). Bramki strzelali Wiktor Karolak - trzy, Antoni Storozum - dwie, Serhii Pankratov, Eryk Popis, Mikołaj Szymański oraz Bartosz Idziaszek, a wynik meczu ustalony został po trafieniu samobójczym obrońcy Sparty. Poloniści zakończyli sezon na 2. miejscu i byli zdecydowanie najlepszym zespołem rundy wiosennej.

  • 23.06.2025

    Akademia: Raport ligowy (17-21.06.2025)

    Za nami ostatni weekend rozgrywek ligowych drużyn akademii. Nasze zespoły wygrały siedem meczów i tylko jedna z drużyn przegrała swój mecz. Siedem zespołów ostatecznie zostało mistrzami swoich rozgrywek - Juniorki, Polonia 2010 (1. LW), Polonia 2010 II (2. LW), Polonia 2012 (1. LW), Polonia 2013 (2. LW), Polonia 2014 (2. LO) oraz Polonia 2013 II (3. LO), zaś dwa z wicemistrzostwa - Polonia 2008 (1. LW), Polonia 2009 (1. LW).

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET SREBRNY
BRĄZOWY PARTNERZY
SPONSORZY KOBIET
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.