23.03.2015
Wysoka porażka z KKS Kalisz (2001/02)W sobotnie popołudnie trampkarze młodsi Polonii rozegrali kolejny mecz kontrolny. Tym razem przeciwnikiem był zespół KKS Kalisz.
Początek spotkania nie zapowiadał pogromu zespołu Polonii. Goście już w 4 minucie objęli prowadzenie po akcji z prawej strony boiska i strzale z 16 metrów nad wychodzącym bramkarzem Polonii. W 23 minucie pada druga bramka dla gości. Strata piłki przy wyprowadzaniu z prawej strony boiska – napastnik będąc sam na sam nie daję szans bramkarzowi Polonii. Minutę później Polonia mogła odpowiedzieć bramką, dwójkowa akcja Michalak – Lisiewicz kończy się niecelnym strzałem tego ostatniego. W 27 minucie KKS Kalisz zagrywa piłkę ze środka na prawą stronę za plecy obrońcy Polonii, następnie dogranie do środka i strzałem po ziemi goście zdobywają kolejną bramkę. Wynik 0:3. W 30 minucie meczu niefortunne wybicie piłki przez bramkarza Polonii pod nogi napastnika, ten wykorzystał prezent i zdobył 4 bramkę. Jeszcze przed przerwą goście zdobyli 5 bramkę po strzale z dystansu. Po przerwie obraz gry nie zmienił się przewagę posiadali goście, a Polonia wyprowadzała nieliczne kontrataki. W drugiej połowie goście zdobyli jeszcze 5 bramek, a Polonia nie potrafiła odpowiedzieć honorowym trafieniem. Mecz zakończył się sromotną porażką 0:10.
Polonia wystąpiła w składzie: F. Górski, D. Nyczak, J. Kiel, A. Wicher, G. Kozłowski, J. Grześkowiak, D. Lisiewicz, W. Piechota, B. Widera, M. Gościniak, F. Michalak, D. Mostowski, A. Białkowski, J. Tomczak, M. Skibiński.
Najnowsze aktualności
-
25.05.2023
Ważne zwycięstwo w zaległym meczu (2010)
W zaległym spotkaniu 1. kolejki I ligi wojewódzkiej młodzików starszych zespół Polonii Środa Wielkopolska wygrał na swoim boisku 3:1 (1:1) z Poznańską 13 Poznań. Goście jako pierwsi objęli prowadzenie, ale przed przerwą wyrównał Łukasz Miszkiewicz. W drugiej połowie do siatki rywali trafiali Antoni Łukaszewski oraz Kamil Jankowiak.
-
25.05.2023
Niedzielny pojedynek z Błękitnymi
W niedzielę 28 maja ponownie na własnym stadionie kolejne spotkanie ligowe rozegrają piłkarze Polonii Środa. Będzie to druga z rzędu domowa potyczka naszego zespołu, a rywalem tym razem będzie zespół Błękitnych Stargard. Ostatnie spotkania pomiędzy oboma ekipami dostarczają kibicom sporą ilość emocji więc zapowiada się ciekawy pojedynek.
-
24.05.2023
Podział punktów z Cartusią
Po tygodniowej przerwie spowodowanej wycofaniem się z rozgrywek Unii Janikowo do gry wrócili piłkarze Polonii Środa. W meczu rozgrywanym na Stadionie Średzkim poloniści podejmowali na własnym boisku Cartusię Kartuzy. W tym meczu średzki zespół musiał sobie radzić bez Piotra Skrobosińskiego i Piotra Wujca którzy pauzowali za nadmiar żółtych kartek.
-
25.05.2023
CLJ U-15: O trzy punkty z FASE (2008)
W sobotę mecz przedostatniej już kolejki Centralnej Ligi Juniorów do lat 15 rozegra zespół trampkarzy starszych Polonii Środa Wielkopolska. Nasz zespół zmierzy się na wyjeździe z FASE Szczecin. Początek spotkania o godzinie 14:00.
-
24.05.2023
7. miejsce w SBG Cup (2012)
W miniony weekend zespół orlików starszych (rocznik 2012) prowadzony przez trenerów Bartosza Bejmę i Miłosza Chojnackiego wziął udział w trzydniowym, mocno obsadzonym turnieju piłkarskim SBG Cup w Jarocinie. Nasza drużyna ostatecznie zajęła siódme miejsce wśród osiemnastu zespołów.
-
24.05.2023
Ligowa niedziela skrzatów (2016)
W niedzielny poranek drużyny skrzatów starszych i młodszych rozegrały kolejny turniej w ramach rozgrywek ligowych Wielkopolskiego ZPN. Najbardziej zaangażowani zawodnicy zostali podzieleni na dwa zespoły i pomimo upału wspaniale dawali sobie radę na boisku, zdobywając ogromną ilość bramek, przeprowadzając efektowne akcje i odważnie grając w obronie!
-
24.05.2023
Kolejny turniej ligowy żaków (2015)
W sobotę 20 maja grupa czerwona wybrała się na turniej Wielkopolskiego ZPN do Jarocina. Mecze były bardzo wyrównane, pełne zaangażowania, walki i akcji zakończonych pięknymi golami. W niedziele natomiast grupa biała była gospodarzem starcia z Wartą Śrem.
-
23.05.2023
Gra kontrolna i turniej ligowy żaków (2014)
W sobotę 20 maja zawodnicy z rocznika 2014 rozegrali grę kontrolną z zespołem Kłosa Zaniemyśl, a także wzięli udział w turnieju ligowym Wielkopolskiego ZPN, który odbył się w Jarocinie.



























































