23.03.2015
Wysoka porażka z KKS Kalisz (2001/02)W sobotnie popołudnie trampkarze młodsi Polonii rozegrali kolejny mecz kontrolny. Tym razem przeciwnikiem był zespół KKS Kalisz.
Początek spotkania nie zapowiadał pogromu zespołu Polonii. Goście już w 4 minucie objęli prowadzenie po akcji z prawej strony boiska i strzale z 16 metrów nad wychodzącym bramkarzem Polonii. W 23 minucie pada druga bramka dla gości. Strata piłki przy wyprowadzaniu z prawej strony boiska – napastnik będąc sam na sam nie daję szans bramkarzowi Polonii. Minutę później Polonia mogła odpowiedzieć bramką, dwójkowa akcja Michalak – Lisiewicz kończy się niecelnym strzałem tego ostatniego. W 27 minucie KKS Kalisz zagrywa piłkę ze środka na prawą stronę za plecy obrońcy Polonii, następnie dogranie do środka i strzałem po ziemi goście zdobywają kolejną bramkę. Wynik 0:3. W 30 minucie meczu niefortunne wybicie piłki przez bramkarza Polonii pod nogi napastnika, ten wykorzystał prezent i zdobył 4 bramkę. Jeszcze przed przerwą goście zdobyli 5 bramkę po strzale z dystansu. Po przerwie obraz gry nie zmienił się przewagę posiadali goście, a Polonia wyprowadzała nieliczne kontrataki. W drugiej połowie goście zdobyli jeszcze 5 bramek, a Polonia nie potrafiła odpowiedzieć honorowym trafieniem. Mecz zakończył się sromotną porażką 0:10.
Polonia wystąpiła w składzie: F. Górski, D. Nyczak, J. Kiel, A. Wicher, G. Kozłowski, J. Grześkowiak, D. Lisiewicz, W. Piechota, B. Widera, M. Gościniak, F. Michalak, D. Mostowski, A. Białkowski, J. Tomczak, M. Skibiński.
Najnowsze aktualności
-
10.10.2023
Zwycięstwo z Akademią Młodego Piłkarza (2013)
W sobotę swój ósmy już mecz w I lidze okręgowej młodzików młodszych rozegrał zespół orlików starszych Polonii (rocznik 2013). Podopieczni Radosława Falgiera i Kamila Drzewieckiego na wyjeździe rywalizowali z poznańską Akademią Młodego Piłkarza. Pojedynek był długimi momentami bardzo zacięty, ale ostatecznie to nasz zespół przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W pierwszej połowie dwukrotnie do siatki trafił Paweł Szumski, a po przerwie bramki zdobyli Jakub Przybyłek oraz Maksymilian Małecki.
-
10.10.2023
Cenne zwycięstwo w Kole (2012)
Bardzo cenne trzy punkty w kontekście walki o utrzymanie w I lidze wojewódzkiej zdobyli młodzicy młodsi Polonii Środa Wielkopolska w wyjazdowym pojedynku z Olimpią Koło. Mimo utrzymującego się do przerwy bezbramkowego remisu nasz zespół potrafił po przerwie zmienić swoje oblicze i zadać trzy ciosy na wagę trzech punktów. Bramki strzelali Piotr Nowaczyk, Witold Chojnacki oraz Antoni Skowroński.
-
10.10.2023
Bez punktów z wiceliderem (Dziewczyny)
Zespół dziewcząt w weekend rozegrał mecz II ligi okręgowej trampkarzy młodszych. Polonistki na boisku w Zielnikach dzielnie walczyły z zespołem chłopców UKS II Śrem, który jest wiceliderem rozgrywek, ale ostatecznie przegrały 0:2.
-
09.10.2023
Pechowa porażka z Liderem (2011)
Pechowo dla podopiecznych Kamila Kudły i Kornela Ladrowskiego zakończył się mecz 9. kolejki I ligi okręgowej młodzików starszych (2011). W Zalasewie nasz zespół przegrał 0:1 (0:0) z Liderem Swarzędz, decydującego gola tracąc pięć minut przed zakończeniem spotkania. Poloniści zajmują aktualnie trzecie miejsce w tabeli.
-
09.10.2023
Rezerwy bez punktów
W sobotę wieczorem na boisku w Poznaniu drugi zespół Polonii Środa Wielkopolska mierzył się z Przemysławem Poznań. Młodzi poloniści byli faworytem tego pojedynku jednak jak pokazał mecz nie był to łatwy pojedynek dla naszego zespołu.
-
09.10.2023
Kolejne zwycięstwo trampkarzy (2010)
Kolejne trzy punkty w rozgrywkach I ligi wojewódzkiej zdobyła Polonia 2010. Tym razem na własnym boisku Poloniści pokonali Akademię Piłkarską Reissa. Długimi fragmentami nasi zawodnicy bili głową w mur mimo przewagi i to goście pierwsi trafili do siatki. Przed przerwą Polonia zdołała wyrównać, a w końcówce spotkania zdobyła dwie decydujące o zwycięstwie bramki. Nasz zespół jest wiceliderem rozgrywek z takim samym dorobkiem punktowym jak prowadząca Warta Poznań.
-
09.10.2023
CLJ U-15: Domowa porażka z Wartą (2009)
Na Stadionie Średzkim nie udało się zdobyć punktów Polonistom z rocznika 2009 w Centralnej Lidze Juniorów U-15. Nasz zespół przegrał 0:6 (0:3) z Wartą Poznań. Podopieczni Jakuba Budycha i Mateusza Zawalskiego stwarzali nawet stuprocentowe sytuacje, ale zabrakło zimnej krwi pod bramką gości. Kolejnym rywalem Polonii będzie Lech Poznań. Mecz zostanie rozegrany w piątek o godzinie 12:00 w Środzie Wielkopolskiej.
-
09.10.2023
Efektowna wygrana polonistek
Dnia 7.10 piłkarki Polonii Środa rozegrały siódmą kolejkę Orlen I Ligii Kobiet. Do Środy Wielkopolskiej przyjechał zespół z województwa pomorskiego- Marcus Checz Gdynia. Pogoda tego dnia była typowo angielska . Intensywne opady deszczu dawały się we znaki obu drużynom.


























































