19.10.2020
Wysoka porażka z AKF Poznań (2006)W sobotę 17 października na boisku w Zielnikach poloniści z rocznika 2006 rozegrali kolejny mecz ligowy w ramach 9 kolejki, a przeciwnikiem polonistów była Akademia Kreatywnego Futbolu Poznań.
Spotkanie to zakończyło się porażką naszego zespołu 1-6 (0-5). Pierwsze minuty to odważna gra w ataku polonistów i po kilku ciekawych akcjach powinniśmy prowadzić w tym meczu. Szkoda niewykorzystanych sytuacji Szymona Rauhuta, który dwukrotnie mógł wyprowadzić zespół na prowadzenie. Kolejne minuty na boisku należały już do przyjezdnych, którzy od 12 min wyszli na prowadzenie w meczu po indywidualnych błędach w obronie. Na domiar złego w przeciągu kolejnych 15 min pomimo starań polonistów goście zdobywają w prosty sposób kolejne cztery bramki, które przesądzają o losach tego spotkania. Wynik do przerwy 0-5 dla zespołu gości.
Po zmianie stron doszło do licznych zmian w naszym zespole, lecz nie wpłynęło to w żaden sposób na poprawę jakości w grze. Niby poloniści przeważali, ale nie potrafili w żaden sposób stworzyć sytuacji na zdobycie bramki. Wszystkie nasze akcje rozbijane były przed linią pola karnego zespołu z Poznania i nie było reakcji na fazy przejściowe. W ostatnich pięciu minutach goście podwyższają prowadzenie w meczu na 0-6 a już w samej końcówce najpierw Jakub Wawroski trafił w poprzeczkę a w ostatniej akcji meczu bramkę honorową dla naszego zespołu zdobył Jakub Płonka. Tak więc poloniści przegrali na własne życzenie ten mecz wynikiem 1-6. Za tydzień kolejny mecz w roli gospodarza a do Środy zawita Obra Kościan.
Polonia zagrała w składzie: J. Korcz, P. Hładyszewski, J. Płonka, K. Bartkowiak, K. Mielcarek, J. Łoda, O. Banaszak, O. Oboda, K. Manicki, J. Wawroski, Sz. Rauhut, K. Kruk, O. Górski, R. Kozica, S. Dębowski, M. Wiatr, K. Bartkowiak, D. Kaczmarek.
Najnowsze aktualności
-
17.04.2023
Pechowa porażka z Avią (2011)
W sobotę mecz 4. kolejki I ligi okręgowej rozegrał zespół młodzików młodszych (rocznik 2011). Poloniści po wyrównanym i ciekawym pojedynku ostatecznie przegrali 0:1 (0:0), tracąc gola w doliczonym czasie gry z rzutu karnego.
-
17.04.2023
Wyjazdowa wygrana w Śremie (2010)
W swoim pierwszym meczu rundy wiosennej zespół grupy drugiej Polonii Środa Wielkopolska wygrał 4:1 (3:0) z Wartą II Śrem. Bramki dla podopiecznych Patryka Słomczyńskiego i Dominika Rogowskiego strzelali Adam Poloszyk, Oleksandr Misiurkevych, Filip Cichosz oraz Gabriel Górliński.
-
17.04.2023
Wywalczone punkty w Obornikach (2009)
W sobotę trampkarze młodsi Polonii Środa Wielkopolska po emocjonującym spotkaniu wygrali 3:2 (2:0) z AP Oborniki. Nasz zespół do przerwy prowadził już 2:0, ale gospodarze niespodziewanie odrobili straty i doprowadzili do wyrównania. Dwie minuty przed końcem czasu podstawowego gola na wagę trzech punktów zdobył Kamil Jankowiak.
W meczu II ligi okręgowej Poloniści wygrali w Zielnikach z MKS Trzemeszno aż 8:2 (2:1). Bramki strzelali: Kacper Kucharski - trzy, Antoni Staszak - dwie, Jakub Smolarz, Marcel Kuźniewski oraz Maksymilian Roszkiewicz.
-
17.04.2023
CLJ U-15: Porażka z Wartą Poznań (2008)
Rywalizujący w Centralnej Lidze Juniorów U-15 zespół trampkarzy starszych przegrał w meczu 7. kolejki z Wartą Poznań 0:2 (0:2). Zieloni szybko ustalili wynik meczu, strzelając bramki w 17. i 20. minucie.
-
17.04.2023
Zwycięstwo juniorów z Górnikiem (2006)
W meczu 5. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych Polonia Środa Wielkopolska wygrała 2:1 (0:0) z Górnikiem Konin. Goście objęli prowadzenie w 59. minucie gry, ale już po chwili do wyrównania doprowadził Jakub Wawroski. Dającego trzy punkty gola strzelił w 74. minucie Szymon Rauhut. Polonia zajmuje drugie miejsce w tabeli, za plecami GES Academy Poznań.
-
17.04.2023
Akademia: Podsumowanie weekendu (15/16 kwietnia)
Piłkarska wiosna rozkręciła się na dobre, bo wszystkie drużyny akademii Polonii są już w trakcie rozgrywek ligowych. Zespoły akademii rozegrały dziesięć meczów w kategoriach od juniora do młodzika. Ponadto najmłodsi rozegrali gry kontrolne i turnieje!
-
17.04.2023
Lider za mocny dla rezerw
W sobotę na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Poznaniu drugi zespół Polonii Środa mierzył się w kolejnym ligowym spotkaniu z liderem piątoligowych rozgrywek – Wiarą Lecha Poznań.
-
17.04.2023
Bez bramek w starciu z liderem
Po miesięcznej przerwie spowodowanej meczami reprezentacji Polski różnych kategorii wiekowych do rozgrywek ligowych wrócił zespół kobiet Polonii Środa. Polonistki w niedzielne popołudnie podejmowały na własnym boisku lidera ligowej tabeli zespół Stomilanek Olsztyn.






















































