19.10.2020
Wysoka porażka z AKF Poznań (2006)W sobotę 17 października na boisku w Zielnikach poloniści z rocznika 2006 rozegrali kolejny mecz ligowy w ramach 9 kolejki, a przeciwnikiem polonistów była Akademia Kreatywnego Futbolu Poznań.
Spotkanie to zakończyło się porażką naszego zespołu 1-6 (0-5). Pierwsze minuty to odważna gra w ataku polonistów i po kilku ciekawych akcjach powinniśmy prowadzić w tym meczu. Szkoda niewykorzystanych sytuacji Szymona Rauhuta, który dwukrotnie mógł wyprowadzić zespół na prowadzenie. Kolejne minuty na boisku należały już do przyjezdnych, którzy od 12 min wyszli na prowadzenie w meczu po indywidualnych błędach w obronie. Na domiar złego w przeciągu kolejnych 15 min pomimo starań polonistów goście zdobywają w prosty sposób kolejne cztery bramki, które przesądzają o losach tego spotkania. Wynik do przerwy 0-5 dla zespołu gości.
Po zmianie stron doszło do licznych zmian w naszym zespole, lecz nie wpłynęło to w żaden sposób na poprawę jakości w grze. Niby poloniści przeważali, ale nie potrafili w żaden sposób stworzyć sytuacji na zdobycie bramki. Wszystkie nasze akcje rozbijane były przed linią pola karnego zespołu z Poznania i nie było reakcji na fazy przejściowe. W ostatnich pięciu minutach goście podwyższają prowadzenie w meczu na 0-6 a już w samej końcówce najpierw Jakub Wawroski trafił w poprzeczkę a w ostatniej akcji meczu bramkę honorową dla naszego zespołu zdobył Jakub Płonka. Tak więc poloniści przegrali na własne życzenie ten mecz wynikiem 1-6. Za tydzień kolejny mecz w roli gospodarza a do Środy zawita Obra Kościan.
Polonia zagrała w składzie: J. Korcz, P. Hładyszewski, J. Płonka, K. Bartkowiak, K. Mielcarek, J. Łoda, O. Banaszak, O. Oboda, K. Manicki, J. Wawroski, Sz. Rauhut, K. Kruk, O. Górski, R. Kozica, S. Dębowski, M. Wiatr, K. Bartkowiak, D. Kaczmarek.
Najnowsze aktualności
-
09.05.2023
Transmisja z Kleczewa
Ze spotkania 1/8 finału Wielkopolskiego Pucharu Polski w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z Klub Sportowy Sokół Kleczew przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.
Początek transmisji w środę 10 maja o godzinie 17:15.
-
09.05.2023
Z Zawiszą w niedzielę
Tym razem w niedzielę kolejne spotkanie ligowe rozegrają piłkarze Polonii Środa Wielkopolska. Rywalem średzkiego zespołu będzie Zawisza Bydgoszcz, a samo spotkanie zapowiada się niezwykle interesująco gdyż obydwa zespoły to ścisła ligowa czołówka.
-
08.05.2023
Ligowe granie skrzatów (2016)
W niedzielę zespół skrzatów (rocznik 2016/2017) udał się do Śremu, aby wziąć udział w turnieju ligowym Wielkopolskiego ZPN.
-
08.05.2023
Turniej ligowy w Miłosławiu (2013)
W niedzielę zespół orlików młodszych (rocznik 2013) wziął udział w turnieju ligowym Wielkopolskiego ZPN rozgrywanym w Miłosławiu. W zawodach wzięły udział Polonia 2013, Polonia 2014, Orlik Miłosław, Warta Śrem oraz Sparta Orzechowo.
-
08.05.2023
Zwycięstwo młodziczek z SKP II Słupca (2010)
W meczu 4. kolejki III ligi okręgowej młodzików młodszych zawodniczki Polonii pokonały SKP II Słupca 2:0 (2:0). Bramki dla zespołu młodziczek zdobyły Martyna Nowaczyk oraz Lena Błaszak.
-
08.05.2023
Porażki z Unią i Zjednoczonymi (2011)
Dwie porażki w miniony weekend ponieśli młodzicy młodsi (rocznik 2011). W meczu I ligi okręgowej Poloniści przegrali 1:3 (1:2) z Unią Swarzędz, choć już w 5. minucie za sprawą Jana Marciniaka objęli prowadzenie. Niestety goście odrobili straty i zdołali wywieźć ze Środy trzy punkty. Druga drużyna przegrała w Psarach Polskich 0:3 (0:1) ze Zjednoczonymi Września.
-
08.05.2023
Minimalna porażka z Avią (2010)
W meczu dwóch niepokonanych dotąd drużyn w III lidze okręgowej Polonia Środa Wielkopolska przegrała 2:3 (1:1) z Avią Kamionki. Nasz zespół dwukrotnie przegrywał i doprowadzał do wyrównania. Niestety na dziesięć minut przed końcem spotkania zawodnik Avii zdobył decydującego gola. Jedną bramkę dla Polonii strzelił Adam Poloszyk, a druga to samobójcze trafienie zawodnika rywali po strzale Gabriela Górlińskiego.
-
08.05.2023
Wyjazdowa porażka z AP Reissa (2010)
W miniony weekend oba zespoły pierwszej grupy młodzików starszych przegrały swoje mecze ligowe. Pierwszy zespół rywalizujący w lidze wojewódzkiej przegrał 1:5 (1:3) z AP Reissa Poznań, natomiast druga drużyna przegrała z Błękitnymi Owińska 1:2 (0:2) w spotkaniu II ligi okręgowej.






















































