19.10.2020
Wysoka porażka z AKF Poznań (2006)W sobotę 17 października na boisku w Zielnikach poloniści z rocznika 2006 rozegrali kolejny mecz ligowy w ramach 9 kolejki, a przeciwnikiem polonistów była Akademia Kreatywnego Futbolu Poznań.
Spotkanie to zakończyło się porażką naszego zespołu 1-6 (0-5). Pierwsze minuty to odważna gra w ataku polonistów i po kilku ciekawych akcjach powinniśmy prowadzić w tym meczu. Szkoda niewykorzystanych sytuacji Szymona Rauhuta, który dwukrotnie mógł wyprowadzić zespół na prowadzenie. Kolejne minuty na boisku należały już do przyjezdnych, którzy od 12 min wyszli na prowadzenie w meczu po indywidualnych błędach w obronie. Na domiar złego w przeciągu kolejnych 15 min pomimo starań polonistów goście zdobywają w prosty sposób kolejne cztery bramki, które przesądzają o losach tego spotkania. Wynik do przerwy 0-5 dla zespołu gości.
Po zmianie stron doszło do licznych zmian w naszym zespole, lecz nie wpłynęło to w żaden sposób na poprawę jakości w grze. Niby poloniści przeważali, ale nie potrafili w żaden sposób stworzyć sytuacji na zdobycie bramki. Wszystkie nasze akcje rozbijane były przed linią pola karnego zespołu z Poznania i nie było reakcji na fazy przejściowe. W ostatnich pięciu minutach goście podwyższają prowadzenie w meczu na 0-6 a już w samej końcówce najpierw Jakub Wawroski trafił w poprzeczkę a w ostatniej akcji meczu bramkę honorową dla naszego zespołu zdobył Jakub Płonka. Tak więc poloniści przegrali na własne życzenie ten mecz wynikiem 1-6. Za tydzień kolejny mecz w roli gospodarza a do Środy zawita Obra Kościan.
Polonia zagrała w składzie: J. Korcz, P. Hładyszewski, J. Płonka, K. Bartkowiak, K. Mielcarek, J. Łoda, O. Banaszak, O. Oboda, K. Manicki, J. Wawroski, Sz. Rauhut, K. Kruk, O. Górski, R. Kozica, S. Dębowski, M. Wiatr, K. Bartkowiak, D. Kaczmarek.
Najnowsze aktualności
-
16.05.2023
Intensywny weekend żaków (2014)
Intensywny weekend mają za sobą zawodnicy z rocznika 2014. W sobotę 13 maja rozegrali trójmecz w Poznaniu z zespołami Lecha Poznań i Varsovii Warszawa. Natomiast w niedzielę rozegrali mecz sparingowy w Luboniu z miejscową Szkołą Futbolu.
-
16.05.2023
Turniej ligowy przy Bułgarskiej (2013)
W niedzielny poranek podopieczni trenerów Radosława Falgiera i Łukasza Żeglenia rozegrali kolejny turniej ligowy orlików młodszych w ramach rozgrywek pod patronatem Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Podczas turnieju Poloniści rywalizowali z dwoma zespołami Lecha Poznań, LPFA Łubowo oraz Zjednoczonymi Września.
-
16.05.2023
Sparing z Meblorzem (2013)
Zespół orlików młodszych (2013 II) rozegrał w weekend mecz sparingowy ze swoimi rówieśnikami z Meblorza Swarzędz.
-
16.05.2023
Ligowo w Śremie (2012)
W niedzielę zespół orlików starszych (rocznik 2012) udał się do Śremu, aby rozegrać tam turniej ligowy Wielkopolskiego ZPN. Udział wzięły Warta Śrem, Polonia, dwa zespoły Kotwicy Kórnik, Avia Kamionki oraz Kłos Zaniemyśl.
-
15.05.2023
Porażka z Pogonią i remis z Medykiem (2010)
Intensywny weekend mają za sobą młodziczki Polonii, które w sobotę rozegrały mecz ligowy, a w sobotę były gospodyniami ligowego turnieju młodziczek. W starciu z liderem III ligi okręgowej młodzików młodszych, czyli Pogonią Książ Wielkopolski, Polonistki przegrały 0:3. W niedzielę podczas turnieju ligowego zremisowały 2:2 z Medykiem Konin i pokonały 4:0 AS Amber Kalisz.
-
15.05.2023
Przegrana z Lubońskim (2011)
Zespół młodzików młodszych Polonii Środa Wielkopolska przegrał 0:6 (0:4) w meczu 8. kolejki II ligi okręgowej z Lubońskim Klubem Sportowym.
-
15.05.2023
Zwycięstwo z Kotwicą (2010)
W meczu 5. kolejki III ligi okręgowej młodzików starszych Polonia III Środa Wielkopolska wygrała 2:1 (2:0) z drugim zespołem Kotwicy Kórnik. Na półmetku rozgrywek nasza drużyna zajmuje drugie miejsce w tabeli rozgrywek ze stratą jednego punktu do Avii Kamionki.
-
15.05.2023
Remis z Trzynastką (2010)
W meczu I ligi wojewódzkiej młodzików starszych (rocznik 2010) Polonia Środa Wielkopolska zremisowała 1:1 (0:1) z Poznańską Trzynastką. Rywale szybko, bo już w 3. minucie, objęli prowadzenie. Do wyrównania na początku drugiej połowy doprowadził Łukasz Miszkiewicz, ustalając jednocześnie wynik meczu.
W meczu II ligi okręgowej Polonia musiała uznać wyższość Victorii Września, przegrywając z liderem tabeli 0:4 (0:2).
























































