19.10.2020
Wysoka porażka z AKF Poznań (2006)W sobotę 17 października na boisku w Zielnikach poloniści z rocznika 2006 rozegrali kolejny mecz ligowy w ramach 9 kolejki, a przeciwnikiem polonistów była Akademia Kreatywnego Futbolu Poznań.
Spotkanie to zakończyło się porażką naszego zespołu 1-6 (0-5). Pierwsze minuty to odważna gra w ataku polonistów i po kilku ciekawych akcjach powinniśmy prowadzić w tym meczu. Szkoda niewykorzystanych sytuacji Szymona Rauhuta, który dwukrotnie mógł wyprowadzić zespół na prowadzenie. Kolejne minuty na boisku należały już do przyjezdnych, którzy od 12 min wyszli na prowadzenie w meczu po indywidualnych błędach w obronie. Na domiar złego w przeciągu kolejnych 15 min pomimo starań polonistów goście zdobywają w prosty sposób kolejne cztery bramki, które przesądzają o losach tego spotkania. Wynik do przerwy 0-5 dla zespołu gości.
Po zmianie stron doszło do licznych zmian w naszym zespole, lecz nie wpłynęło to w żaden sposób na poprawę jakości w grze. Niby poloniści przeważali, ale nie potrafili w żaden sposób stworzyć sytuacji na zdobycie bramki. Wszystkie nasze akcje rozbijane były przed linią pola karnego zespołu z Poznania i nie było reakcji na fazy przejściowe. W ostatnich pięciu minutach goście podwyższają prowadzenie w meczu na 0-6 a już w samej końcówce najpierw Jakub Wawroski trafił w poprzeczkę a w ostatniej akcji meczu bramkę honorową dla naszego zespołu zdobył Jakub Płonka. Tak więc poloniści przegrali na własne życzenie ten mecz wynikiem 1-6. Za tydzień kolejny mecz w roli gospodarza a do Środy zawita Obra Kościan.
Polonia zagrała w składzie: J. Korcz, P. Hładyszewski, J. Płonka, K. Bartkowiak, K. Mielcarek, J. Łoda, O. Banaszak, O. Oboda, K. Manicki, J. Wawroski, Sz. Rauhut, K. Kruk, O. Górski, R. Kozica, S. Dębowski, M. Wiatr, K. Bartkowiak, D. Kaczmarek.
Najnowsze aktualności
-
03.11.2023
Akademia: Zapowiedź weekendu (4/5.11.2023)
Tylko pięć meczów w weekend rozegrają zespoły akademii. W sobotę wyjazdowy mecz II ligi okręgowej z Zawiszą Dolsk rozegrają młodzicy młodsi Polonii (rocznik 2012). W niedzielę natomiast w Środzie zespół młodzików w I lidze wojewódzkiej podejmie KKS 1925 Kalisz. Juniorzy i trampkarze zagrają na wyjeździe.
-
02.11.2023
Czwarte miejsce w Łodzi (2015)
W weekend grupa biała żaków starszych (rocznik 2015) udała się do Łodzi, aby wziąć udział w turnieju Hary Cup. Na naszych zawodników czekało wiele atrakcji! W piątek młodzi piłkarze obejrzeli mecz PKO Ekstraklasy ŁKS Łódź - Górnik Zabrze (0:5), a po sobotnich zmaganiach udali się do łódzkiego aquaparku Fala. Podczas turnieju nasi młodzi zawodnicy pokazali się z dobrej strony, zajmując ostatecznie czwarte miejsce.
-
02.11.2023
Dwa turnieje orlików (2014)
W weekend zespół orlików młodszych (rocznik 2014) wziął udział w dwóch turniejach ligowych. W sobotę część zespołu udała się do Orzechowa, natomiast w niedzielę druga część grupy rozegrała mecze w Kamionkach.
-
02.11.2023
Turniej orlików w Miłosławiu (2013)
Zespół orlików E1 Polonii Środa (rocznik 2013) rozegrał na boiskach trawiastych w Miłosławiu mecze w ramach turnieju ligowego Wielkopolskiego ZPN. Zawodnicy Polonii rywalizowali z zespołami Warty Śrem, UKS Śrem, Avii Kamionki oraz Orlika Miłosław. Piłkarze Polonii pokazali się z dobrej strony strzelając kilka ładnych bramek.
-
31.10.2023
Porażka z Jedynką (2013)
W swoim przedostatnim jesiennym meczu I ligi okręgowej Polonia 2013 przegrała na boisku w Topoli 1:3 (0:2) z Jedynką Luboń. Jedynego gola dla naszej drużyny zdobył Jakub Przybyłek. Ostatni mecz Poloniści rozegrają 12 listopada na wyjeździe z Kotwicą Kórnik.
-
31.10.2023
Wysoka porażka w Lesznie (2012)
Nie udał się sobotni wyjazd młodzików młodszych Polonii. Rocznik 2012 musiał uznać tego dnia wyższość zespołu Polonii 1912 Leszno. Gospodarze bardzo mocno weszli mecz i szybko prowadzili 3:0, a do końca spotkania powiększali swój dorobek bramkowy. Mecz zakończył się wynikiem 8:1, a jedyną bramkę dla Polonii strzelił Franciszek Ratajczak.
-
31.10.2023
Pokonali Lecha Poznań (2010)
Kolejne świetne mecze trampkarzy młodszych! Pierwszy zespół wygrał na wyjeździe z Lechem Poznań 2011 4:2, a do przerwy prowadził już 4:0. Prawdziwym jokerem okazał się Jakub Przybylski, który po wejściu na boisko w ciągiu siedmiu minut ustrzelił hat trick! Poloniści zajmują drugie miejsce, mając tyle samo punktów co prowadząca Warta Poznań, a z przewagą aż 14 punktów nad trzecim Lechem!
Drugi zespół w II lidze okręgowej zapewnił sobie zwycięstwo w rozgrywkach po tym jak wywalczył trzy punkty w starciu z Clescevią Kleszczewo. Na boisku w Zielnikach Poloniści wygrali 5:0, a szansę gry na dużym boisku dostało kilku chłopców z rocznika 2011.
-
31.10.2023
CLJ U-15: Nieskuteczni Poloniści (2009)
W spotkaniu 11. kolejki Centralnej Ligi Juniorów do lat 15 zespół Polonii Środa Wielkopolska 2009 przegrał z Pogonią Szczecin 1:7, choć do przerwy goście strzelili tylko jedną bramkę. Nasz zespół stwarzał w tym meczu sporo sytuacji bramkowych, ale brakowało zimnej krwi w fazie finalizacji. Honorowego gola dla Polonistów zdobył Antoni Łukaszewski.




























































